Zpět na » Premier League » Transferové okno v Anglii v číslech: Nejvíce utratily Manchester City, Chelsea a Arsenal

Premier League - Transferové okno v Anglii v číslech: Nejvíce utratily Manchester City, Chelsea a Arsenal

Transferové okno v Anglii v číslech: Nejvíce utratily Manchester City, Chelsea a Arsenal © skysports.com - Lednové přestupy PL

8

Líbilo se

04.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Po náročném měsíci nejrůznějších spekulací, předběžných dohod a uskutečněných i neuskutečněných obchodů se podíváme na to, kdo v Anglii utrácel nejvíce a za koho. Jistě, lednové přestupové okno není nabité bombastickými přestupy, ale pár zajímavých transferů bylo dotaženo do zdárného konce.

Darren Fletcher opustil Old Trafford, kde působil už od roku 1995. V 31 letech zamířil do West Bromwich Albion. Wilfried Zaha se natrvalo upsal Crystal Palace. Juan Cuadrado po dlouhotrvajícím jednání zdárně dokončil svůj přestup do Chelsea. Manchester City získal Wilfrieda Bonyho ze Swansea. Arsenal posílil brazilský obránce Gabriel Paulista a také mladý Polák Bielik. Za oba hráče Gunners dohromady zaplatili cca 14 miliónů liber.

Ale kde se utrácelo nejvíce? Kdo do svých řad získal nejvíce posil? Jak dopadlo lednové přestupové okno v porovnání s předchozími lety? Pojďme se na to podívat.

Většinou je to tak, že nejvíce utrácí ty největší a nejbohatší kluby. Manchester United však tentokrát nebyl nikterak aktivní. Získal pouze „zadarmo“ dva gólmany Victora Valdése a Sadiqa El Fitouriho a na hostování z Boltonu Andyho Kelletta. Trojlístek Manchester City, Chelsea a Arsenal se dohromady podílel zhruba 50 % na celkové sumě, které během ledna utratily všechny kluby Premier League.

bonyBony byl nejdražším přestupem ledna - Citizens za něj vysázeli 28 miliónů liber
(zdroj:manchestereveningnews.com)

Ovšem Chelsea ve skutečnosti dosáhla zisku, jelikož sice koupila Juana Cuadrada, ale na druhou stranu prodala André Schürrleho do Wolfsburgu a také Ryana Bertranda do Southamptonu. Nejvíce nových tváří uvítali v Crystal Palace. Eagles posílili Yaya Sanogo, Jordon Mutch, Shola Ameobi, Pape Souare, Andreas Breimyr, Wilfried Zaha a Chung-yong Lee. Pouze Sanogo je v týmu na hostování, ostatní přestoupili.

cuadradoCuadrado přišel na Stamford Bridge (zdroj: worldsoccertalk.com)

Dva kluby v lednu nepřivedli žádného hráče, a to Liverpool a Newcastle. Několik hráčů z těchto celků však odešlo (z Liverpoolu Stewart, L. Jones, Dunn, Assaidi, Suso, Randall a Ojo, z Newcastlu Ben Arfa, Yanga-Mbiwa, Santon, Birigimana, Mbabu, Ferguson, Streete a Vučkič). Brendan Rodgers a John Carver byli zřejmě s dosavadním kádrem celkem spokojeni.

Celkově utratily kluby z Premier League během ledna 124 miliónů liber, a to i přesto, že Deadline Day byl až nečekaně hodně klidný. Což znamená, že došlo jen k minimálnímu poklesu oproti loňsku. Číslo to není nikterak rekordní jako například to z roku 2011. Tehdy to činilo 225 miliónů liber, ale tehdy velkou část tvořily transfery Fernanda Torrese a Andyho Carrolla. Nicméně je to na druhou stranu dvakrát více, než bylo vynaloženo na přestupy v roce 2012.

transferKolik utrácely kluby PL v lednu v posledních letech (zdroj: skysports.com)

Hráči, kteří přišli na Ostrovy ze zahraničí, činili 50 % z celkové částky za všechny nové hráče v Premier League. Dohromady 65 miliónů liber tvořily příchody Cuadrada do Chelsea, Kramariče do Leicesteru a Jermaina Defoea do Sunderlandu.

Jako již tradičně, kluby z Premier League utrácely daleko více než mužstva z ostatních evropských lig. Druhé byly v pořadí celky z italské Serie A, které dohromady utratily 50 % toho, co anglické. U německých a španělských to bylo zhruba 40 %. U francouzských pak 25 %.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Fowler - 04.02. Odpovědět

No jo ropa,jak jinak!

Fowler

Komentář mimo, jak jinak...

BiggusDickus
lampard - 04.02. Odpovědět

ano ale Chelsea si koupila hráče za to co utržila z prodejů jiných hráčů. A ve finále je ještě v plusu...Takže zase rádoby komentář jako vždy

lampard

Lampard... tahle přestupová politika vám funguje jak dlouho prosímtě??...kdyby FA neudělali bububu tak nesmyslně skupujete hráče i nadále ..tak zde zase nezvedej nosánek

MUFC_RedArmy
lampard - 06.02. Odpovědět

co to píšeš zase? Já tady snad píši něco o tom, že nám to funguje x let? Reaguji jen na příspěvek, který se týká tohoto přestupáku, kde se fanda jiného týmu snaží jako tradičně být nad věcí a plivnout si na Chelsea. Mě je to jedno, třeba se tu zblázněte ale faktem je, že přestupáky Chelsea pod Mourinhem zvládá na jedničku. Možná nejlépe v Anglii z hlediska ekonomického

lampard
lampard - 06.02. Odpovědět

jediný kdo tu má nosánek nahoře jsi ty když koukám po diskuzích jak se vozíš po jiných lidech.

lampard
Reklama
Reklama
Nejnovější články