Zpět na » Premier League » Wenger: Bylo by riskantní nepřivést nového obránce

Premier League - Wenger: Bylo by riskantní nepřivést nového obránce

Wenger: Bylo by riskantní nepřivést nového obránce © dailystar.co.uk - Arsene Wenger

1

Líbilo se

18.01. - Arsenal i v letošní sezóně pronásledují velké problémy se zraněními, které se zatím nejvíce podepsaly na obraně, a manažer Arséne Wenger přiznává, že by bylo riskantní nepřivést během ledna nové posily do defenzívy, které by zaskočily v případě dalších zdravotních problémů jeho hráčů.

Kanonýři do sezony vstupovali s velkými cíli, ale vlna zranění, která se projevila zejména v obraně, překazila plány francouzského manažera a Arsenal tak momentálně bojuje jen o nejlepší čtyřku Premier League.

Pro Arsenal je v letošní sezóně typická různým způsobem poslepovaná obrana, určitý čas totiž byli mimo hru Laurent Kocielny, Kiren Gibbs, Nacho Monreal i Mathieu Debuchy.

A právě vážné zranění ramene francouzského obránce Debuchyho z utkání proti Stoke City, kvůli kterému bývalý hráč Newcastlu nenastoupí nejméně tři měsíce, donutilo Wengera k zamyšlení se nad příchodem nové posily do obrany.

„Mohli jsme to zvládnout, protože máme Caluma Chamberse, Pera Mertesackera a Laurenta Koscielného, ale teď jsme ztratili Debuchyho, který může hrát i ve středu obrany, Monreala, který může hrát ve středu obrany a také Gibbse,“ řekl Wenger.

„Takže pokud přijde další zranění, nebo dvě, budeme mít velké problémy. Bylo by riskantní nikoho nepodepsat - příliš riskantní.“

Kanonýři byli v poslední době spojováni s několika stopery, například s Winstonem Reidem z West Hamu, nebo s Matsem Hummelsem z Dortmundu, ale Wenger připouští, že nebude tak lehké přivést v lednu kvalitního středního obránce.

„Proč jsme ještě nepodepsali obránce? Protože jsme žádného nenašli. Nejsme jediní, kdo na tom pracuje. Není to jako v supermarketu, že přijdete a koupíte obránce.“

„Je to trh, který je velice omezený. Hráčů, kteří mohou posílit deset nejlepších týmů v Evropě, moc nenajdete a to platí pro všechny. Samozřejmě, že jsme velkým lákadlem, ale kdyby to bylo tak lehké, tak už jsme to udělali.“

„Měli jsme už několik dotazů, ale kdo by chtěl prodat svého nejlepšího hráče, zejména potom středního obránce, v polovině sezóny? Všichni nám říkají, vraťte se v červnu, nebo v červenci,“ dodal Wenger.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články