Zpět na » Premier League » Owen si poprvé zahrál po zranění

Premier League - Owen si poprvé zahrál po zranění

0

01.05. - Poslední zápas 36. kola Premier League byl na programu v pondělí na Madejski Stadium, kde Reading hostil Newastle a v dresu hostů se poprvé po zranění objevil útočník Michael Owen. + video

Anglický útočník si nezahrál za Newcastle od prosince roku 2005, kdy se zranil a tak tak se stihl dát do pořádku pro loňské mistrovství světa. Tam ho však postihla další rána. Při zápase se Ĺ védskem si totiž nešťastným došlapem zpřetrhal kolenní vazy a čekala ho skoro roční pauza, během níž se musel podrobit i chirurgickému zákroku ve Spojených státech.

Owen stihl před tímto duelem odehrát pouze přípravný zápas se skotskou Gretnou, ve kterém se uvedl dokonce brankou a když Glenn Roeder sestavoval tým pro utkání s Readingem, neváhal a nasadil tohoto kanonýra do základu. Bývalý hráč Liverpoolu si připsal proti Royals 90 odehraných minut, ale na konci nemohl být spokojen.

Zápas těchto soupeřů se stal velice zajímavým, přestože Strakám ve středu tabulky už o nic nešlo a zraky přihlížejících směřovaly především na výkon Owena. Ten se mohl prosadit již po 7 minutách hry, ovšem jeho úsilí gól neznamenalo a první poločas nakonec po šancích na obou stranách skončil bez branek.

Royals vstřelili jedinou a zároveň rozhodující branku v 51. minutě, kdy Seol Ki-Hyeon nacentroval míč do vápna Magpies, tam ho zkušeně přenechal Oster Kitsonovi a druhý jmenovaný se sám před gólmanem Harperem a druhý jmenovaný tvrdou střelou pod břevno krásně zavěsil – 1:0.

Hosté byli v útoku nebezpeční, ale brankář Hahnemann zachytal skvěle a jak Ameobi, tak Martins se svými střeleckými pokusy úspěšní nebyli a Reading těsné vítězství nakonec udržel.