Zpět na » Premier League » Mourinho: United jsou stále ve hře o titul

Premier League - Mourinho: United jsou stále ve hře o titul

Mourinho: United jsou stále ve hře o titul © standard.co.uk - Jose Mourinho

1

Líbilo se

20.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Manažer Chelsea José Mourinho prohlásil, že i když se Manchesteru United nedaří, nikdo by jej neměl odepisovat. Portugalský stratég si dokonce myslí, že United ještě pořádně zamotají prvními příčkami a budou pro Chelsea opravdovým konkurentem.

V rozhovoru pro média se portugalský trenér ohradil proti názorům, že United jsou dávno odepsaní, když se jim příliš nedařilo. Podle někdejšího trenéra Realu Madrid je ještě příliš brzy na to, aby se podobné soudy daly rozvádět. Zároveň se pozastavil nad dalším utkáním svého týmu a podotkl, že vyhrávání na Britannia Stadium proti domácímu Stoke City nikdy není snadná záležitost.

Chelsea čeká důležitý a náročný duel proti Stoke City již o tomto víkendu, ale na tiskové konferenci před zápasem se Mourinho ještě vrátil ke svému konkurentovi z Manchesteru. Tým manažera Louise van Gaala se sice nalézá celých osm bodů za Blues, ale podle Mourinha stále může představovat silného oponenta.

Manchester United pod manažerem Davidem Moyesem působil až tragikomicky a bude trvat ještě dlouho, než se znovu etabluje mezi absolutní elitu. Pod dohledem úspěšného nizozemského trenéra Louise van Gaala se mu ale postupně začíná vracet hrdost a radost z výhry. United vyhráli posledních šest zápasů v řadě a nyní jsou dokonce na třetím místě.

I když United ztrácejí několik bodů na Manchester City a Chelsea, Mourinho varuje, že v polovině sezony není radno nikoho odepisovat. Souboj o anglický titul je podle něj stále otevřený. „Všechny nás čeká velmi dlouhá doba, jsme teprve v polovině sezony. Je za námi teprve padesát procent ligy. Jakýkoli tým, který má na nás manko jen deset bodů, může vyhrát titul.“

Chelsea bude hrát v dalším utkání Premier League proti Stoke City a Mourinho si uvědomuje, že jeho tým nečeká nic snadného. Blues v minulé sezoně ve stejném prostředí padli o branku. „Někdy hrajete skvěle a prohrajete. A jindy se vám nedaří, ale nějak to dopadne dobře. Minulou sezonu jsme hráli skvěle, ale nedařilo se nám a prohráli jsme. Udělali jsme dvě chyby a prohráli. Chceme jít na hřiště s tím, že budeme hrát naši hru. Známe kvality soupeře a víme, jak na ně reagovat. Mají Petera Crouche, takže když víte, že vás čeká on a vysocí stopeři, musíte se podle toho zařídit.“

V Anglii není čas ztrácet čas ani přes svátky. Chelsea rovněž pocítí náročný program, když se utká s West Hamem, Tottenhamem a Southamptonem. Mourinho ale tvrdí, že jeho tým je dostatečně připraven. „Jedná se o čtyři zápasy v poměrně krátké době. Ale každý je ve stejné situaci, takže nejsme nijak znevýhodněni. Někteří mají lehčí los, ale je to jen los a s tím nic neuděláte. Máme před sebou tři zápasy na půdě soupeře, ale jsme připraveni,“ dodává Portugalec.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Ondřej Pražák / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
cmoud - 21.12. Odpovědět

Mourinho - bla, bla, bla ....

cmoud
AONN - 20.12. Odpovědět

8bodu jsou tri zapasy,dva,kdyz porazime Chelsea a jeden kdyz dame i city

AONN
DeviI - 20.12. Odpovědět

S tou hrou kterou momentálně předvádíme,mě myšlenka na titul příjde úsměvná! Smajlík 7

DeviI
AONN - 21.12. Odpovědět

No a včera zase zmar takže asi máš pravdu.

AONN
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články