Zpět na » Premier League » Mourinho brání Cahilla: Nevěřím tomu, že by chtěl simulovat

Premier League - Mourinho brání Cahilla: Nevěřím tomu, že by chtěl simulovat

Mourinho brání Cahilla: Nevěřím tomu, že by chtěl simulovat © thesun.co.uk - José Mourinho brání Garyho Cahilla

5

14.12. - VIDEO Chelsea si včera v poklidu poradila s Hullem City, když jej na domácím stadionu porazila 2:0 díky brankám Hazarda a Costy. Vlnu emocí zvedl především Gary Cahill svým pádem v pokutovém území. Hostující kouč Steve Bruce se rozčiloval nad tím, že Cahill simuloval a měl dostat žlutou kartu, která by pro něj znamenala vyloučení. José Mourinho bránil svého hráče. Podle něj je to čestný muž a nevěří, že by chtěl nafilmovat pád.

Do branky domácích se poprvé v ligové sezóně postavil od první minuty Petr Čech a nutno říci, že v celém zápase příliš práce neměl. Chelsea šla do vedení už v sedmé minutě, kdy se prosadil Eden Hazard. Po hodině hry byl vyloučen hostující Huddlestone a Diego Costa přesilovku Blues využil. Pečetil tak výhru 2:0.

Kouč Hullu Steve Bruce se po utkání opřel do Garyho Cahilla. Ten v 38. minutě inkasoval žlutou kartu a na začátku druhé půle upadl v šestnáctce soupeře. Podle Bruce to bylo jasné simulování a Cahill měl dostat druhou žlutou kartu v zápase, což by tedy znamenalo vyloučení. Sudí Foy však na apelující hráče Hullu nereagoval.

José Mourinho svého svěřence bránil. Nevěří tomu, že by měl Gary Cahill jakékoliv myšlenky na to, aby simuloval. Podle něj je to čestný muž.

„Nechci dělat žádné závěry, protože jsem celou situaci ještě neviděl na videu a byl jsem od toho hodně daleko.“

„Už jsem tuto otázku dostal vašich kolegů z televize a z rádia, a nevěřím, že by Cahill simuloval.“

„A jestli mi řeknete, že nemám pravdu, protože Cahill skutečně simuloval, pak se muselo něco stát. Někdo mu bránil v tom, aby běžel dál, nebo se jej někdo dotkl, anebo ztratil rovnováhu.“

„Ale je to velký a čestný chlap. Nevěřím tomu, že v šestnáctce soupeře simuloval.“

Portugalský kouč krátce zhodnotil i vítězný zápas.

„Nehráli jsme nijak zvlášť dobře, ale hráli jsme dost dobře na to, aby byli všichni okolo Chelsea spokojeni - fanoušci, hráči, zaměstnanci - všichni mohou být v klidu, protože jsme po celou dobu měli hru pod kontrolou.“

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.