Zpět na » Premier League » Louis van Gaal po 5. výhře v řadě: Měli jsme štěstí, Southampton byl lepší

Premier League - Louis van Gaal po 5. výhře v řadě: Měli jsme štěstí, Southampton byl lepší

Louis van Gaal po 5. výhře v řadě: Měli jsme štěstí, Southampton byl lepší © zimbio.com - Louis van Gaal během utkání proti Southamptonu

8

09.12. - Manchester United včera večer porazil Southampton 2:1 na jeho půdě, čímž si připsal pátou výhru v řadě a také svého soupeře vystřídal na třetím místě tabulky Premier League. Kouč Louis van Gaal však po zápase nebyl příliš spokojený. Podle něj byli Saints lepším týmem a jeho svěřenci získali 3 body díky velkému štěstí. Také vysvětloval brzké střídání stopera McNaira, jemuž se vůbec nevedlo.

Red Devils šli do přímého souboje o třetí příčku už znovu se svým uzdraveným kapitánem Waynem Rooneym. To Radamel Falcao se na hřišti vůbec neobjevil. Do vedení se dostali hosté ve dvanácté minutě. Fonte špatnou přihrávkou na brankáře Forstera „namazal“ Robinu van Persiemu a nizozemský útočník si s nabídnutou šancí hravě poradil. Vyrovnání zařídil ještě před přestávkou Graziano Pellé. Southampton byl lepším týmem, ale 3 body si nakonec odnášejí United. Rozhodnutí přinesla 71. minuta. Na vysoký centr gólman Forster k údivu všech nevyběhl a Robin van Persie na zadní tyči svým druhým gólem v utkání rozhodl.

Kouč Louis van Gaal po zápase přiznal, že jeho celek nebyl lepší, ale šťastnější. Nelíbila se mu především první půle.

„Domnívám se, že Southampton hrál lépe než Manchester United. Myslím si, že jsme dnes měli štěstí.“

„V prvním poločase jsme ztráceli obrovský počet míčů, a to velmi lehce. Nehráli jsme dobře pozičně. Saints si vytvořili šance jedině po našich ztrátách míče. Řekl jsem o poločase hráčům, že to musí zlepšit. Druhý poločas byl pro nás o něco lepší.“

„Náš první gól by dárek od Southamptonu, ale ten druhý byl velmi pěkný, protože jsem si myslel, že brankář vyběhne, ale neudělal to, takže jsme měli štěstí.“

Nizozemský kouč také prozradil, proč střídal stopera Paddyho McNaira ještě v prvním poločase.

„Paddy nebyl sebevědomý. Nabídl soupeři tři velké šance. Je to velké zklamání jak pro mě, tak pro Paddyho. Ale musel jsem to udělat, protože jsem manažer a jsem zodpovědný za výsledek. Po přestávce jsme hráli o něco lépe.“

„Samozřejmě, že je to pro něj těžké, ale je to také v jeho nejlepším zájmu. Udělal jsem spoustu změn. Je to jen jeden zápas.“

Více informací o Manchester United naleznete zde.