Zpět na » Premier League » Robin van Persie: Ještě můžeme Chelsea dohnat, každým dnem se zlepšujeme

Premier League - Robin van Persie: Ještě můžeme Chelsea dohnat, každým dnem se zlepšujeme

Robin van Persie: Ještě můžeme Chelsea dohnat, každým dnem se zlepšujeme © zimbio.com - Robin van Persie věří v úspěch

7

27.10. - Včera vedl Manchester United jako kapitán a jako správný vůdce mu v 94. minutě zařídil bod za remízu 1:1 proti vedoucí Chelsea. Robin van Persie byl včerejším hrdinou domácích Red Devils. Po utkání hovořil o tom, že United měli více šancí než Mourinhovi muži. Dle jeho názoru se tým zlepšuje každým dnem a stále věří tomu, že by mohl ještě Chelsea dohnat, i když už na ni ztrácí 10 bodů.

V první půli to byla především taktická bitva. Mnoho šancí diváci v Divadle snů neviděli. Prvního gólu se dočkali až v 53. minutě, ale většinu z nich branka nepotěšila. Didier Drogba si na přední tyči naskočil na Fábregasův roh a otevřel skóre. Chelsea se poté poněkud stáhla do obranné ulity a vyčkávala. Když už to vypadalo, že přece jen Old Trafford vyloupí, přišel v 94. minutě střet Ivanoviče s Di Maríou, následovala druhá žlutá pro srbského obránce, což znamenalo vyloučení. Po následné standardní situaci nejprve zkoušel Courtoise propálit jeho krajan Fellaini, belgický brankář vyrazil míč před sebe a Robin van Persie nekompromisní ranou rozvlnil síť.

Nizozemský útočník po velké bitvě dostal otázku, zda si myslí, že Manchester United ještě může Chelsea dohnat. Londýnský tým má aktuálně na Rudé ďábly desetibodový náskok.

„Samozřejmě, že můžeme. Je to ještě dlouhá cesta, je odehráno teprve 9 kol. Ještě nejsme ani v polovině.“

Podle Robina van Persieho se tým Louise van Gaala zlepšuje každým dnem.

„Podle mého názoru se každým dnem zlepšujeme. Na tréninku a i když se podíváte na zápasy, můžete vidět, že jsme lepší na míči a hrajeme lépe.“

„Teď musíme ještě naše dobré výkony protáhnout. Dokážeme už hrát dobře 60 minut, ale musíme to rozšířit na 90 minut.“

„Celkově jsme měli více šancí než Chelsea, ale je to spravedlivý výsledek. Mám smíšené pocity. Když doma prohráváte v takovémto zápase 0:1 a dokážete se vrátit do utkání, je to pro vás velká vzpruha.“

„Mohli jsme vyhrát. Chtěli jsme bodovat, vyhrát, ale za remízu jsme šťastní.“

„Měl jsem před vstřeleným gólem ještě 2 šance, ale Thibaut Courtois předvedl výborné zákroky a zblokoval mi moje střely. Pořád jsem však přemýšlel pozitivně, šel jsem do každé šance a spadlo mi to k nohám.“

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.