Zpět na » Premier League » Podle Walcotta má Arsenal nejrychlejší útok na světě

Premier League - Podle Walcotta má Arsenal nejrychlejší útok na světě

Podle Walcotta má Arsenal nejrychlejší útok na světě © zimbio.com - Theo Walcott

1

Líbilo se

11.09. - Anglický útočník je sice zraněný, ale již delší dobu pracuje na brzkém návratu. V krátkém interview Walcott hovořil o svém zdravotním stavu a také o nových posilách Arsenalu. Londýnský klub byl na přestupovém trhu velmi aktivní a především pokud jde o ofenzivní část mužstva.

Arsenal měl dlouho pověst týmu, který neutrácí horentní sumy za hvězdné hráče, ale spíš vyhledává mladíky a hvězdy z nich vytváří. Po letech bez zisku trofeje ale i manažer Arsene Wenger pochopil, že tudy cesta nejspíš nepovede a rozhodl se investovat větší částky. Z Barcelony přišel chilský kouzelník Alexis Sánchez a Manchester konečně opustil nepříliš využívaný Danny Welbeck.

Duo útočníků zhruba 50 milionů liber a konečně by mělo přinést na Emirates Stadium trofeje. Wenger ale nemyslel jen na útok. Za odcházejícího Bacaryho Sagnu přivedl Mathieua Debuchyho, kromě něj dorazil také talentovaný Calum Chambers. Wenger se rozhodl zvýšit konkurenci také mezi brankáři a po skvělém mistrovství světa v Brazílii koupil Davida Ospinu.

Někdejší hráč Barcelony zapadl skvěle a od svého debutu v dresu Arsenalu se prosadil dvakrát, zatímco Welbeck skóroval dvakrát za Anglii. A Theo Walcott věří, že se na severu Londýna zrodila nová ofenzivní velmoc, která dostojí své přezdívce: Kanonýři.

„Skvěle zapadli do týmu, téměř ihned pochopili styl naší hry. Alexis se zde usadil velmi pohodlně a Danny je obrovský bojovník. Nechá na hřišti duši. Dřív jsem si o něm myslel, že musí být trochu více sobecký, aby skóroval. To asi taky pochopil a začal na tom pracovat. V pondělí jsme viděli, jak to dopadá a jsem na něj moc pyšný,“ komentuje Walcott vystoupení reprezentačního kolegy.

„Když se podíváte na sumu, kterou jsme dali za přestupy, je jasné, že se filozofie klubu mění. Dříve Arsenal neutrácel horentní částky za hráče, nyní je ochoten správnou cenu zaplatit. Zároveň je ale vidět, že nakupujeme s rozmyslem a nedáváme za hráče přehnané finance.“

Walcott si poradil křížové vazy v koleni a od ledna se nedostal na hřiště. Nejprve chtěl stihnout mistrovství světa, nyní je však stále ještě na marodce. Sám ale doufá, že a londýnské derby proti Tottenhamu Hotspur bude včas připraven. Zápas začíná 27. září.

„V jistém smyslu jsem rád i za to zranění. Trvalo to sice devět měsíců, ale já si toho vážím. Určitě mi to pomůže být ještě lepší. Nikdy jsem neměl potřebu pracovat pouze na síle v nohou, až teď. Doufám, že se snaha vyplatila a já budu rychlejší. Nestanovuji si žádné datum, ale fotbal mi hrozně chybí. Myslím, že za pár týdnů bude vše v naprostém pořádku a já budu moct zase hrát,“ dodává Walcott.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Ondřej Pražák / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Stejná pičovina co řekl Young ,že United vyhrají titul .V Arsenalu ani zdaleka neviděli rychlost

AVSuvorov
DeviI - 11.09. Odpovědět

říká ti něco jméno Marc Overmars.....fans Gunners přezdívaný Speedy Gonzales? Smajlík 7

DeviI

říká no ,Ten válel hlavně v Barceloně pokud vím .Ta ho ztoho kýče vysvobodila . . . Smajlík 8

AVSuvorov
DeviI - 12.09. Odpovědět

Do Barcelony šel už na poslední vyprdeňí,za Arsenal odehrál svoje nej časy

DeviI

Hmm asi ještě neviděl dvojku Bale, Ronaldo, loni ještě Di maría a Jesé, jó to byl fofrník Pavla Čapka penačku! Stejně je ten nadpis přehnané

Waldemard

Má pravdu.

arsenalmroz

Omlouvam se, mělo to patřit nahoru jakože Theo má pravdu..

arsenalmroz

Ale pravdu ma Walde.

podolski

Nene

arsenalmroz
DeviI - 11.09. Odpovědět

Rooney jednou řekl,že nejrychlejší fotbalista kterýho viděl,je právě Walcott.......mě příjde nejrychlejší Bale. Smajlík 11

DeviI

možná s míčem je Bale a bez míče Walcott

Kopfrkingel

Mně zase Ronaldo, ale je těžký srovnávat, je hodně rychlých hráčů..

TerryJePan
Hellboy - 11.09. Odpovědět

S míčem naměřili nejvyšší rychlost Valenciovi!

Hellboy
spirki - 11.09. Odpovědět

Bud sem slepej nebo ten nadpis v článku nikde nevidím Smajlík 2

spirki
Reekwon - 11.09. Odpovědět

Jak je ale vidět, tak ani ten nejrychlejší útok tituly Arsenalu nevyhraje :-)

Reekwon

věštíš z koule nebo tarot?

Kopfrkingel
Reklama
Reklama
Nejnovější články