Zpět na » Premier League » Van Gaal po dalším zmaru: Byli jsme nervózní. Tlak se stupňuje, ale musíme se s tím vypořádat

Premier League - Van Gaal po dalším zmaru: Byli jsme nervózní. Tlak se stupňuje, ale musíme se s tím vypořádat

Van Gaal po dalším zmaru: Byli jsme nervózní. Tlak se stupňuje, ale musíme se s tím vypořádat © zimbio.com - Louis van Gaal při zápase v Burnley

11

31.08. - Čekání se nebezpečně prodlužuje. Louis van Gaal nedovedl Manchester United k výhře ani ve třetím kole Premier League, když Red Devils pouze remizovali na půdě nováčka z Burnley 0:0. K vítězství nepomohlo ani nasazení Ángela Di Maríi. Nizozemský kouč ví, že tlak na něj i na mužstvo se stále zvyšuje. Kdy nastane zlom?

Manchester United stále čeká na svou první ligovou výhru v tomto ročníku Premier League. Po třech kolech má pouze 2 body za remízy se Sunderlandem a s Burnley. Na hřišti nováčka nedokázali skórovat a připsali si bezbrankovou remízu. Sedmdesát minut odehrála i nová posila - Ángel Di María. Ani Argentinec však nic nezmohl a se skóre nepohnul.

Red Devils sice měli velkou převahu, co se týče držení míče, ale pokud se podíváme například na střelecké pokusy, tak Burnley vystřelilo 9x, zatímco United 7x.

Louis van Gaal tak stále nemůže být spokojen jak s výkonem, tak výsledkem. I když se hra mužstva ve druhé půli zlepšila, ke gólu to nevedlo.

„Ve druhé polovině jsme hráli mnohem lépe a vytvořili jsme si množství šancí, ale musíme z těchto příležitostí skórovat, což jsme neudělali. Výsledek je zklamáním.“

„Byla chyba s Burnley bojovat, i když soupeř měl fantastického bojovného ducha. Proti týmům, jako je Burnley, musíte hrát s míčem.“

„Nemyslím si, že v prvním poločase bylo naše sebevědomí na vysoké úrovni. Domnívám se, že je to normální u mužstva, jako je United, když prohraje první zápas a ve druhém remizuje.“

„Tlak se stále zvyšuje, ale budeme se s tím muset vyrovnat. Viděl jsem, že hráči byli v prvním půli nervózní, báli se hrát s míčem. Ve druhém poločase už to bylo trochu lepší a snad se naše sebevědomí zlepšuje.“

Nizozemský lodivod si mírně postěžoval na rozhodčí.

„Měli jsme míč na kopačkách více než Burnley, ale domácí zahrávali více standardních situací než my, což je pozoruhodné.

Více informací o Manchester United naleznete zde.