Zpět na » Premier League » Ohlédnutí za 2. kolem PL: Costa pálí dál, van Gaal stále hledá správný recept

Premier League - Ohlédnutí za 2. kolem PL: Costa pálí dál, van Gaal stále hledá správný recept

Ohlédnutí za 2. kolem PL: Costa pálí dál, van Gaal stále hledá správný recept © zimbio.com - Ohlédnutí za 2. kolem PL. Costa pálí, Giroud zachraňuje, United tápou

7

26.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Premier League už má odehráno i kompletní druhé kolo. V tom jsme se například dozvěděli, že Diego Costa pokračuje ve střílení gólů, Manchester United znovu ztratil body, Manchester City vyhrál ve velkém souboji s Liverpoolem 3:1 i díky dvěma gólům Jovetiče a také superrychlému úderu Agüera. Zajímavý byl návrat Arsenalu do utkání s Evertonem. A kdo zůstává po dvou kolech stoprocentní?

Diego Costa se opět trefil

Dva zápasy = dva góly. Taková je prozatímní bilance nové útočné posily londýnské Chelsea. Diego Costa dává zapomenout na své trápení na světovém šampionátu a v Premier League pálí ostrými. Poté, co se v úvodním kole prosadil proti Burnley, dokázal pokořit i obranu Leicesteru. V 62. minutě po akci Ivanoviče si Costa sklepl míč hrudníkem a napálil jej do sítě, čímž zařídil vedení 1:0. Samozřejmě, musíme zmínit, že Chelsea zatím prověřila pouze dvojice nováčků Premier League. Uvidíme, jak to španělskému útočníkovi půjde proti „silnějším“ soupeřům. Už v příštím kole zajíždí Blues na půdu Evertonu. Každopádně vstup do anglické ligy se mu vydařil parádně a jistě to bude mít velmi pozitivní účinky na jeho sebevědomí.

United znovu nevyhráli

Ani na druhý pokus to nevyšlo. Louis van Gaal znovu nedovedl Manchester United k výhře v soutěžním utkání. Po nečekané domácí prohře, přišla remíza 1:1 na hřišti Sunderlandu. Red Devils sice vedli po brance Maty, ale poté neuhlídali jeden z rohů a Rodwell vyrovnal na konečných 1:1. United opět svým výkonem nepřesvědčili, ničím Black Cats nepředčili. Hra postrádala myšlenku, odvahu v útočné fázi a zejména finální přihrávku. Musíme podoktnout, že Louis van Gaal má celou řadu zraněných hráčů, především záložníků. Další soutěžní zápas hrají Rudí ďáblové už dnes proti třetiligovému MK Dons. Třeba už jim to konečně vyjde. Trn z paty by měl nizozemskému kouči vytrhnout Ángel Di María, který v nejbližších hodinách podepíše na Old Trafford pětiletý kontrakt. Van Gaal potřebuje nové ingredience, aby mohl namíchat vítězný koktejl. Po dvou kolech totiž ztrácí už 5 bodů na top four, takže v sobotu proti Burnley musí zabrat naplno.

Návrat Arsenalu

Schylovalo se ke stejnému výsledku, který se mezi oběma celky urodil v posledním vzájemném měření sil. Ještě 10 minut před koncem vedl Everton nad Arsenal 2:0 a pomýšlel na výhru 3:0, na níž dosáhl proti tomuto soupeři letos v dubnu. Jenže proti byli střídající hráči Arsenalu. Nejprve dostal Cazorla příliš prostoru v pokutovém území, připravil střílenou přihrávku pro Ramseyho a velšský záložník se, stejně jako například Diego Costa, prosadil i ve druhém kole. Vyrovnání zařídil v 90. minutě Olivier Giroud, jenž tentokrát naskočil až do druhého poločasu. Gunners tak vydolovali alespoň 1 bod. Arséne Wenger se po zápase vztekal, že druhý gól Karamelek padl po faulu Lukakua a následném ofsajdu Naismithe. O nedovoleném zákroku belgického útočníka můžeme polemizovat, ale opakované záběry ukázaly, že těsné postavení mimo hru to skutečně bylo.

Bleskový Agüero

Argentinský útočník je tím proslulý. Sergia Agüera často sužují zranění, ale ta mu nijak neubírají na gólovém apetitu. I když třeba není stoprocentně fit na to, aby odehrál celých 90 minut, Manuel Pellegirini ví, že mu stačí i mnohem menší porce na to, aby dokázal skórovat. Ve včerejším utkání proti Liverpoolu to opět dokázal, ale tentokrát to byl úder bleskový. V 68. minutě vystřídal zraněného Edina Džeka, rozkoukal se, dostal krásný pas od Navase a pohodlně zvýšil na 3:0 pro Manchester City. V tu dobu byl na trávníku přesně 23 vteřin. V minulém kole proti Newcastlu potřeboval 9 minut. A co teprve až argentinský snajpr nastoupí v základní sestavě...

agueroSergio Agüero právě překonává Mignoleta. Stačilo mu na to 23 vteřin (zdroj: zimbio.com)

Kvarteto stoprocentních

Po dvou kolech mají plný bodový zisk 4 mužstva. U Chelsea se očekávalo, že oba nováčky nejvyšší soutěže porazí. Počítalo se i s tím, že by 6 bodů mohl mít Manchester City, což Citizens výhrou nad Liverpoolem potvrdili. Další dva kluby jsou poněkud překvapivé. Díky skóre 5:0 je na vrcholu tabulky Tottenham. Nový manažer Pochettino, který do klubu přišel v létě po úspěšném angažmá v Southamptonu, začal evidentně tím správným směrem. V prvním kole vyhráli Kohouti na hřišti Kladivářů až brankou z 93. minuty, kterou obstaral nově příchozí Dier. Anglický pravý obránce se trefil i o tomto víkendu do sítě QPR. K němu se přidali Adebayor a dvakrát Chadli. Zdá se, že systém 4 - 2 - 3 - 1 Tottenhamu zcela vyhovuje. Teď je čeká domácí zápas s Liverpoolem, který ukáže, jak na tom Spurs skutečně jsou. Čtvrtým do party je velšská Swansea. Ta v úvodním kole šokovala Old Trafford a odvezla si z Manchesteru 3 body za výhru 2:1. Doma to pak potvrdila hubenou výhrou 1:0 nad Burnley. Jediným střelcem duelu byl Dyer. Kdo z těchto týmů zůstane bez ztráty bodu po příštím víkendu?

Courtoisův chycený nájezd

I ve druhém zápase ukázal Thibaut Courtois, že výběr Josého Mourinha byl správný. Nová jednička Chelsea proti Leicesteru předváděla opět jisté zákroky a bezchybný výkon korunoval chyceným nájezdem Nuggenta. Byl to velmi důležitý moment. V tu dobu svítilo na výsledkové tabuli bezbrankové skóre, a pokud by Blues inkasovali jako první, mohli by pak mít se zataženou obranou Lišek velké problémy. José Mourinho označil tento Courtoisův zákrok za zlomový, ale na druhou stranu uvedl, že na takové věci je u brankářů ve velkých klubech zvyklý. Petr Čech to podle něj udělal během svého působení v Chelsea nespočetněkrát.

Jovetič má na Liverpool políčeno

Mezi oblíbené soupeře černohorského útočníka Stevana Jovetiče zřejma patří Liverpool. Před 4 lety jej dvěma góly pokořil v základní skupině Ligy mistrů. V té době ještě oblékal dres Fiorentiny a Fialky tehdy Reds porazily 2:0. Včera večer se Jovetič postavil Liverpoolu znovu. Tentokrát v barvách Manchesteru City, ale na jeho gólovém přídělu se nic nezměnilo. Opět se dvakrát prosadil. V 41. minutě nejprve využil zaváhaní obrany Reds, šel tvrdě za míčem a poté propálil Mignoleta a na začátku druhé půle pak završil pěknou kombinaci Citizens střelou do odkryté části branky. Nutno dodat, že to vůbec nebyla jednoduchá střela. V 80. minutě si pak při svém střídání užil zasloužené standing ovation.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.