Zpět na » Premier League » Arsenalské duo Arteta – Monreal se nabízí Athleticu Bilbao

Premier League - Arsenalské duo Arteta – Monreal se nabízí Athleticu Bilbao

Arsenalské duo Arteta – Monreal se nabízí Athleticu Bilbao © goal.com - Mikel Arteta s Nachem Monrealem

0

Líbilo se

04.08. - Klub španělské Primera División Athletic Bilbao se chystá na první start v Lize mistrů po 16 letech a rád by měl k dispozici co nejsilnější kádr. Přestože se Baskům v přípravě poměrně daří - až na poslední prohru s Toulouse - direktiva by docela ráda kádr ještě o nějakého fotbalistu ráda posílila. Podle serveru goal.com by mezi nimi mohli být i hráči Arsenalu Monreal a Arteta.

Loni Athletic Bilbao pokřtil nový stadion San Mamés a téměř bezchybnou ligovou jízdou si došel pro cenné čtvrté místo v tabulce, které mu zaručí start v play-off bojích o základní skupinu Ligy mistrů. A z velké části k tomu přispěl právě novotou vonící stánek, na němž byli „leones“ prakticky neporazitelní.

Trenér Ernesto Valverde, který k týmu přišel právě před minulou sezónou, se sice musel smířit s odchodem velmi šikovného tvořivého záložníka Andera Herrery, kterého Manchester United vykoupil ze smlouvy za 36 milionů eur, nicméně i tak se domnívá, že jeho kádr je dostatečně silný na to, aby na evropské scéně neudělal svými výkony ostudu.

V kolonce posila je tak k dnešnímu dni zapsáno pouze jméno útočníka Borjy Viguery, který přišel z druholigového Alavésu. Nicméně pokud mu vedení nabídne možnost přivést další hráče, kteří by mohli zvýšit úroveň stávajícího kádru, musel by ještě tuto eventualitu zvážit.

A vedení nechce přivést jen tak někoho. Jména Mikela Artety a Nacha Monreala mají pochopitelně po působení na ostrovech slušný zvuk. Právě první z dvojice, Arteta, by mohl být vhodnou alternativou za Herrerův odchod. Valverde sice věří, že by se mohl konečně chytit záložník Beñat, jenž byl minulou sezónu ve stínu Herrery, navíc má k dispozici ještě mladíky Ruize de Galaretu, Aketxeho, nebo Unaie Lópeze. Ovšem těmto jinochům chybí jedna věc, které má Arteta na rozdávání - zkušenosti.

Artetovi je jasné, že si letos v Arsenalu moc nezahraje. Aaron Ramsey slušně prorazil a přítomnost Jacka Wilshera mu dvířka do základní sestavy prakticky hermeticky uzavírají. Artetův agent nicméně tvrdošíjně opakuje, že se jeho chráněnec z Londýna stěhovat nechce.

Příchod Monreala, po němž Athletic Bilbao prahne už několik sezón, by s větší části závisel na přestupu Álvara Arbeoly z Realu do kádru Arsene Wengera.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Jan Preisler / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
krejca - 05.08. Odpovědět

Modlím se v příchod kvalitního nebo talentovaného DM (William Carvalho!), tak doufám, že Arteta (ale i Nacho) do Bilbaa přestoupí. Budou hrát LM, v kvalitním španělském mužstvu, kde budou mít mnohem důležitější roli...

krejca
robaizz - 04.08. Odpovědět

Do Valencie s něma... Smajlík 4

robaizz
Pikou - 04.08. Odpovědět

přesně tak)) trochu primitivní.. child category

Pikou
krejca - 04.08. Odpovědět

Gooners4ever, arsenalmroz: Neznamená, že když se hracum nedari nebo uz nejsou pro klub tak prospešní, že se k nim musíte chovat jako k nějaký špíně Smajlík 12 Taky sem pro jejich odchod (Girouda nemyslím) ale snad to jde napsat rozumne...

krejca

Byl jsem prave jeste dost mirnej..

arsenalmroz

Já jsem taky dost krotil..

Gooners4ever

Tahnete uz oba dva

arsenalmroz

SUPER !!!! TÁHNĚTE OBA DVA A VEMTE SEBOU GIROUDA !!!!!!!!!!!

Gooners4ever
Reklama
Reklama
Nejnovější články