Zpět na » Premier League » Blackburn remizoval s Tottenhamem

Premier League - Blackburn remizoval s Tottenhamem

0

11.05. - Sen o předkolu Poháru UEFA se mužstvu Rovers včera po venkovním zápase s londýnskými Kohouty definitivně rozplynul. Remíza 1:1 totiž nestačí na to, aby tým trenéra Marka Hughese kolo před koncem Premier League stáhl ztrátu na celky, které jsou v tabulce před nimi.

White Hart Lane ožila netradičně ve čtvrtek, protože se dohrávalo odložené utkání s Blackburnem. Oběma celkům šlo o hodně. Rovers museli vyhrát pokud chtěli udržet teoretickou naději na dotažení sedmé příčky tabulky, která jim zaručovalo předkolo Poháru UEFA, kdežto Tottenham si v případě vítězství mohl účast v tomto evropském poháru definitivně zajistit.

I když měli domácí evidentní převahu, utkání nakonec skončilo remízou 1:1. Vstřelené góly byly rozvrstveny do obou poločasů. V prvním dějství nejprve ve 32. minutě zaúřadoval jihoafrický reprezentant Benni McCarthy, když zužitkoval Pedersenův centr a hlavou poslal svůj tým do vedení. V půli druhé se ve vápně Blackburnu dopustil Samba zákroku proti fotbalovým regulím a nařízený pokutový kop 7 minut po hodině hry proměnil Jermain Defoe. Vítězství mohl na stranu Spurs strhnout Robbie Keane, jeho střela, ale mířila do tyče a s odraženým míčem si už brankář Friedel poradil. V samém závěru byl ještě vyloučen Jason Roberts.

Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur – Blackburn Rovers Blackburn Rovers 1:1 (0:1)
Branky: 67. Defoe z pen. – 32. McCarthy
Sestava Tottenhamu: Robinson, Chimbonda, Dawson, King, Gardner, Lennon, Zokora, Tainio, Malbranque (Ghaly 29), Berbatov, Defoe, Ghaly (Keane 60)
Sestava Blackburnu: Friedel, Emerton, Samba, Nelsen, Warnock, Bentley, Kerimoglu (Gallagher 90), Mokoena (Derbyshire 76), Pedersen, McCarthy, Roberts
Žluté karty: Mokoena, Pedersen, Roberts
Červená karta: Roberts
Návštěva: 35 974 diváků
Rozhodčí: Rob Styles