Zpět na » Premier League » Paulinho: Nemyslím na odchod

Premier League - Paulinho: Nemyslím na odchod

Paulinho: Nemyslím na odchod © sport.co.uk - Paulinho

0

Líbilo se

04.06. - Paulinho byl sice za své výkony v dresu anglického Tottenhamu Hotspur často kritizován, ale nyní sám uvedl, že na odchod nemyslí. První sezona pro něj prý byůa velmi náročná především kvůli aklimatizaci.

Brazilský střední záložník přišel do týmu Spurs teprve minulé léto, když přestoupil do Evropy z Corinthians. Stal se součástí renovace, která měla zakrýt odchod věhlasného záložníka Garetha Balea do Realu Madrid. Zpočátku se sice dostával do základní sestavy, ale po odchodu trenéra Villase-Boase se přestal prosazovat a často usedával jen na lavičce. Pod vedením manažera Tima Sherwooda mu pšenka nekvetla a anglické deníky často hovořily o možném přestupu.

V souvislosti s nadcházejícím mistrovství světa v rodné Brazílii se množily spekulace o tom, zda se Paulinho vůbec dostane do nominace trenéra Luize Felipeho Scolariho. To se pětadvacetiletému záložníkovi nakonec povedlo, takže se nyní může připravovat s reprezentací Kanárků.

V rozhovoru pro prestižní sportovní deník Globo Esporte nyní záložník Spurs přiznal, že pro něj byly uplynulé měsíce velmi těžké a mnohokrát nevěděl, zda se na MS dostane. Zároveň ale dodal, že byl vždy naprosto odhodlán poprat se o své místo na slunci i v týmu a zasloužit si pochvalu spoluhráčů i fanoušků.

„Chvíli jsem byl na lavičce a musel jsem to vydržet. Nebyl to příjemný pocit, ale jinak to nešlo. Nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych se vrátil zpět do Brazílie, protože bych to teď považoval za krok zpět. Když se dostanete do Evropy a nejde vše podle plánů, musíte zůstat silní a být na to připravení.“

„Nejde jen o to, jestli se vám to bude líbit, jestli si zvyknete na nový tým. Je to úplně odlišná kultura, smýšlení, jazyk, kuchyně, prostě je to složité. Prošel jsem si těžkými chvílemi, i když jsem odešel do Litvy nebo Polska. Pak jsem se vrátil do Brazílie, abych tam dozrál,“ vzpomíná Brazilec.

„To se mi povedlo a já jsem šťastný, že hraji v Evropě. Navíc jsem v Premier League a jednom z jejích nejlepších týmů. Samozřejmě jsem mluvil často s mým agentem, protože to je člověk, kterému věřím. Byl jsem někdy hodně smutný z vývoje událostí, takže to je normální. Ale nikdy jsem nepřemýšlel ani na chvíli o tom, že bych se vrátil. Nevzdávám se,“ dodává hrdě Paulinho.

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Ondřej Pražák / football365.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Panyny - 04.06. Odpovědět

Autor mrkni do 4 věty Smajlík 7

Panyny
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články