Zpět na » Premier League » První posila Liverpoolu? Možná jí bude Konopljanka

Premier League - První posila Liverpoolu? Možná jí bude Konopljanka

První posila Liverpoolu? Možná jí bude Konopljanka © sportinglife.com - Jevhen Konopljanka

0

Líbilo se

25.05. - Reds po výborné sezoně chtějí znovu bojovat o titul Premier League a tentokrát by rádi byli úspěšnější. Pomoci k tomu by jim měly i posily, které manažer Brendan Rodgers již sestavil. Jednou z nich je křídelník Jevhen Konopljanka a samotný hráč se přestupu vůbec nebrání. Jeho budoucnost je ale stále ve hvězdách.

Ukrajinský útočník byl velmi blízko přestupu na Anfield Road již v lednu, ale v poslední den přestupového období nakonec z dohody sešlo, protože oběma stranám došel čas. Nicméně, zájem anglického celku přetrvává a podle domácích médií se populární tým k vyjednávání vrátí s otevřením letního termínu. Od té doby ale Liverpoolu přibyla konkurence, kterou ztělesňují další anglické kluby - zájem projevil Tottenham Hotspur a nově také Manchester United. Ten jmenoval nového manažera a Louis van Gaal by moc rád získal novou krev do týmu.

Rudí ďáblové jsou dokonce ochotni zaplatit patnáct milionů eur, což je hráčova výkupní klauzule. Andrej Štetsenko, který v klubu zastává funkci sportovního ředitele, nechce svého hráče pustit jen tak. Přesto pochopil, že bude velmi těžké hráče udržet. Štetsenko v rozhovoru pro renomovaný britský deník The Guardian prozradil, že některé kluby již vznesly požadavek a chtěly být informovány o hráčově dostupnosti na trhu.

„Naši skauti už delší dobu pracují na možné náhradě. Je jasné, že nemůžeme takového hráče udržet dlouhou dobu. Dřív nebo později Konopljanka prostě náš tým opustí, aby se dál zlepšoval. Víme, že některé kluby z Anglie, Španělska a Německa již kontaktovaly hráče i náš klub, ale žádná oficiální jednání samozřejmě teď neprobíhají. Hráčova výkupní klauzule pro kluby z ciziny je 15 milionů eur, pro ukrajinské kluby je samozřejmě o dost vyšší,“ napověděl činovník případným zájemcům.

Podle zpráv z Ukrajiny bylo na stadionu spatřeno několik skautů ze Schalke 04, Manchesteru United a Tottenhamu Hotspur. „Mluvil jsem s Jevhenem a řekl mi, že nebude mít problém zůstat v našem klubu, že si nechce přestup vynucovat. Ale zároveň nás poprosil, abychom zvažovali nabídky. To samozřejmě uděláme, protože své hráče chceme podporovat ve vývoji. Co se týče Liverpoolu, tak ten nás od zimních schůzek nekontaktoval,“ dodal sportovní šéf.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Ondřej Pražák / football365.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články