Zpět na » Premier League » Arteta chce s vedením Arsenalu mluvit o své další budoucnosti

Premier League - Arteta chce s vedením Arsenalu mluvit o své další budoucnosti

Arteta chce s vedením Arsenalu mluvit o své další budoucnosti © express.co.uk - Mikel Arteta

1

Líbilo se

17.05. - Záložník Arsenalu Mikel Arteta hodlá během léta hovořit s vedením londýnského klubu a chtěl by s ním jednat o své další budoucnosti. Arteta v březnu oslavil 32. narozeniny, jeho smlouva u Gunners vyprší příští rok a španělský záložník ví, jak v Arsenalu jednají s hráči nad 30 let - když s nimi prodlouží smlouvu, tak maximálně o 1 rok. V Artetův prospěch hraje to, že je jednou z klíčových postav Wengerova výběru.

Mikel Arteta přišel do Arsenalu v roce 2011 z Evertonu za 10 miliónů liber. V klubu převzal dres s číslem 8 po Samiru Nasrim, který zamířil do Manchesteru City. Španělský záložník se usadil v základní sestavě a díky stabilním výkonům v průběhu 3 sezón odehrál v dresu Kanonýrů více než 120 utkání.

V letošní sezóně si připsal 42 startů, ještě jeden zářez s největší pravděpodobností přidá v dnešním finále FA Cupu. V tomto ročníku dal 3 góly, ale Arteta nemá střílení branek v popisu práce.

V letošním roce dovršil Mikel Arteta 32 let, jeho stávající kontrakt by měl vypršet na konci příští sezóny. V létě hodlá s vedením londýnského klubu jednat o dalších krocích. Obvykle se totiž na Emirates Stadium zachází s hráči nad 30 let tak, že s nimi prodlouží smlouvu maximálně o 12 měsíců.

Arteta si není jistý, zda hodlá klub nějak měnit tuto politiku, ale chce o svém dalším působení jednat. Uvádí i svůj přínos pro tým, který by mohl hrát v jeho prospěch.

„Nevím, co se bude dít.“

„U hráčů, kteří mají přes 30 let, má vedení Arsenalu určitou strategii a já nevím, jestli ji plánuje změnit, nebo ji dodrží. Záleží na tom, jak to vidí oni a já jim pak dám svůj názor na to, jak na to pohlížím já.“

„Nemyslím si, že si cení hráče podle věku, ať už je to Tomáš Rosický nebo Jack Wilshere. Analyzuji mnoho dalších faktorů před tím, než zestárnu.“

„Pro klub to může být přínosné. Pro mě je výhoda, když někdo odehraje více než 125 zápasů v průběhu 3 let, než když někdo odehrál 20-25 utkání.“

„Chápu pohled klubu - Mikel nemá hodnotu 25 miliónů liber, protože už mu není 22 - ale vím, co můžu ještě týmu dát.“

„Takže se musí najít ta správná rovnováha ve smýšlení obou stran. To je něco, co musíme analyzovat, vyhodnotit a mluvit o tom.“

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Budoucnost ? Tady zadnou nemas kamarade..

Gooners4ever
DeviI - 17.05. Odpovědět

13:23 Sagna prý podepíše s City
Finále FA Cupu bude podle anglických médií posledním zápasem Bacaryho Sagny v dresu Arsenalu. Francouzský obránce údajně v nejbližších dnech podepíše smlouvu s Manchesterem City. (clubcall.com)
Smajlík 2

DeviI

Zase Smajlík 2

Bazingaaa

Arteta fuj

Vincent12
Reklama
Reklama
Nejnovější články