Zpět na » Premier League » Brendan Rodgers chce získat „multifunkční“ hráče

Premier League - Brendan Rodgers chce získat „multifunkční“ hráče

Brendan Rodgers chce získat „multifunkční“ hráče © dailystar.co.uk - Na koho ukáže Brendan Rodgers?

1

Líbilo se

16.05. - Liverpool sice po 5 letech znovu zažil povedenou sezónu, když v tabulce Premier League skončil druhý, ale v příští sezóně se hodlají Reds ještě zlepšit. Budou bojovat na dvou hlavních frontách, protože je čeká i Liga mistrů. Je tedy jasné, že bude chtít Brendan Rodgers přivést výrazné letní posily. Míní hledat mezi hráči, kteří dokáží hrát na více postech, také chce zvýšit konkurenci mezi třemi tyčemi i v ofenzívní linii.

Pokud se fanoušci ohlédnou za uplynulou sezónou, musí vládnout na Anfield Road spokojenost. Tým kolem Luise Suaréze a Stevena Gerrarda sice v posledních kolech ztratil titul, ale hlavní cíl splnil. Vedl si nad očekávání dobře a zajistil si účast v Champions League. Brendan Rodgers míní pokračovat v nastoleném progresu a chce své mužstvo posílit novými hráči.

Liverpool cílí především na záložníka Southamptonu Adama Lallanu, který bude Anglii reprezentovat na letošním mistrovství světa v Brazílii. Šestadvacetiletý hráč je údajně hlavní prioritou Brendana Rodgerse. Saints za něj požadují 30 miliónů liber. Adam Lallana vyšel ze stejné southamptonské fotbalové akademie, ve které vyrůstali například Gareth Bale, Alex Oxlade-Chamberlain či Theo Walcott. Do hry o Lallanu však může vstoupit Tottenham, především pokud se jeho novým manažerem stane současný kouč Southampton - Mauricio Pochettino.

lallanaAdam Lallana ze Southamptonu je údajně hlavním cílem Liverpoolu (zdroj: zimbio.com)

Dalším v hledáčku je podle některých zdrojů jednadvacetiletý levý obránce čerstvého vítěze Evropské ligy - sevillský Alberto Moreno.

Brendan Rodgers se bude v létě porozhlížet především po hráčích, kteří dokáží hrát na více postech, aby měl více možností výběru a mohl jim lépe naordinovat svou taktiku.

„Naše kritéria, podle kterých hledáme, jsou jasná: chceme hráče s výbornou technikou a fotbalovou inteligencí.“

„Je potřeba, aby měli hráči určitý způsob myšlení, schopnost učit se a musí být skutečně hladoví, aby se prali o každý míč na každém tréninku, v každém zápase.“

„Můžete získat hráče, kteří jsou specialisty a musí hrát na určité pozici, ale pokud se nám podaří získat hráče, kteří jsou multifunkční, mohou hrát na různých postech a jsou multidimenzionální ve své práci, pak nás to posílí a jako trenér budu mít více možností.“

„Za poslední dva roky jsme se takticky někam posunuli. Náš styl je stejný, ale struktura týmu se několikrát změnila, aby odpovídala potřebám hry a aby dělala soupeřům problémy.“

Liverpool během úspěšné sezóny vytěžil 97 miliónů liber, v této sumě jsou zahrnuty i peníze z televizních práv. Brendan Rodgers by měl mít na posily k dispozici 40-60 miliónů liber. Několik nepotřebných hráčů zřejmě Anfield Road opustí.

Otazníky visí nad budoucností Daniela Aggera a Lucase Leivy. Zatímco rozhodnuto je o dalším osudu Alyho Cissokha a Victora Mosese. Oba se vrátí do svých mateřských klubů - tedy do Valencie a do Chelsea.

Brendan Rodgers také míní zvýšit konkurenci na brankářském postu. Posílit chce i útočné řady.

„Máme jen 2 gólmany, takže potřebujeme dalšího. Stejně tak se poohlédneme po 2-3 ofenzívních hráčích.“

Na otázku, zda má liverpoolský manažer na mysli mladé posily, odpověděl:

„Ne. Znamená to dobré hráče, a dobrý hráč může být i ve věku 32-33 let. Ale, samozřejmě, mám rád hlad mladých hráčů. Líbí se mi jejich nebojácnost. Je to o rovnováze. Potřebujete kolem nich starší hráče, kteří jim pomohou vyvíjet se a růst.

Řada mladých hráčů, kteří se zatím neprotlačili do prvního týmu Liverpoolu, zřejmě v létě odejde na různá hostování. Výjimkou by mohl být Jordon Ibe, který byl při středečním přátelském utkání se Shamrockem Rovers zvolen nejlepším hráčem zápasu. S největší pravděpodobností dostane příležitost poprat se o místo v A-týmu Reds.

„Jordon Ibe je mladý hráč. Je mu 18. Stále jej rozvíjíme. Je typickým krajním záložníkem ve formaci 4-3-3, ale přišel do druhé půle a hrál na vrcholu diamantu. Ukázal úžasnou kvalitu, technicky i takticky.“

ibeJordon Ibe by mohl dostat šanci poprat se o místo v prvním týmu Reds (zdroj: dailystar.co.uk)

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fourfourtwo.com, goal.com, bbc.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články