Zpět na » Premier League » Wenger nebude měnit taktiku svého týmu

Premier League - Wenger nebude měnit taktiku svého týmu

Wenger nebude měnit taktiku svého týmu © yahoo.com - manažer Arsenalu Arséne Wenger

0

Líbilo se

04.05. - Manažer londýnského Arsenalu Arséne Wenger prohlásil, že navzdory letošnímu neúspěchu v boji o ligový titul zůstane i pro následující sezóny věrný ofenzivnímu stylu hry, který podle jeho slov Arsenalu nejvíce vyhovuje.

Manažer Arsenalu se v letošní sezóně několikrát dostal pod vlnu kritiky, když svůj ofenzivní styl hry nezměnil ani v zápasech proti nejsilnějším celkům Premier League, které pro jeho tým skončily vysokými prohrami.

Zatímco manažer Chelsea José Mourinho preferuje v podobných zápasech defenzivní taktiku a protiútoky, se kterými slavil úspěch proti Manchesteru City i Liverpoolu, Wenger proti konkurentům v boji o ligový titul se svou taktikou naprosto selhal, o čemž svědčí výsledky 3:6 s Manchesterem City, 1:5 s Liverpoolem a 0:6 s Chelsea.

Francouzský manažer ale navzdory těmto výsledkům zůstává věrný ofenzivnímu stylu hry a hodlá ho používat i v následujících sezónách.

„Systém hry se musí přizpůsobit kvalitě hráčů a my máme mnoho dobrých ofenzivních hráčů. Hrajeme tak, jak je v našich silách, ale bohužel to vždy nefunguje,“ řekl Wenger.

„V těchto zápasech jsme nebyli dostatečně silní v defenzivě. Styl hry je dlouhodobý plán. V krátkodobém horizontu ho samozřejmě můžete změnit, ale to závisí na sebevědomí vašeho týmu, které je dáno výsledky.“

Manažer Arsenalu zároveň popřel spekulace, podle kterých by mohl v nedělním utkání proti West Bromwichi nechat odpočívat klíčové hráče před finále FA Cupu s Hullem, jelikož v Premier League jeho tým už o nic nehraje.

„Naším cílem je až do konce sezóny získat maximální počet bodů a přesně toho se budu snažit dosáhnout. Jako Arsenal máme povinnost být spravedliví.“

Od Arsenalu se očekává, že v létě bude hodně aktivní na přestupovém trhu a také Wenger potvrdil, že bude chtít přivést útočníka, který zmírní tlak na Oliviera Girouda.

„Chceme přivést dalšího ofenzivního hráče, který může nastoupit na různých pozicích. Chceme hráče, který může hrát s Giroudem, ale v případě potřeby nahradí třeba Mesuta Ozila, nebo Lukase Podolského. Nicméně v tuto chvíli vám na tuto otázku nedokážu odpovědět, protože opravdu nevím, kdo bude na přestupovém trhu,“ dodal Wenger.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Smůle je, že on ani žádnou taktiku nemá.. jsem zvědavej jak dlouho ho tam budou ještě trpět, když letos vyhraje tu trofej, tak asi ještě hodně dlouho..

Waldemard

Zbytečně z něj děláš nekompetentního blbce...kterým objektivně samozřejmě není. Nevim na co by Arsenalu byl styl angažování trenérů jednoročáků jak je teď zvykem. Já sem radši za Wengera a na to, že nejsou trofeje seru!

Kopfrkingel
LOX10 - 04.05. Odpovědět

Dobře pro všechny ostatní Smajlík 1

LOX10
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články