Zpět na » Premier League » Tottenham se v roce 2017 přesune na nový stadion

Premier League - Tottenham se v roce 2017 přesune na nový stadion

Tottenham se v roce 2017 přesune na nový stadion © bbc.co.uk - Nový stadion Tottenhamu

1

Líbilo se

02.04. - Tottenham Hotspur se chystá v roce 2017 opustit White Hart Lane a přestěhovat se na svůj nový stadion, který bude mít kapacitu 56 tisíc míst. Přestože se s jeho stavbou ještě nezačalo, vedení klubu věří, že v létě roku 2017 proběhne slavností otevření nového stánku.

Přesun na větší stadion je už delší dobu jedním z hlavních cílů vedení Tottenhamu Hotspur, které se po neúspěchu v souboji s West Hamem United o pronájem Olympijského stadionu ve Stratfordu rozhodlo pro výstavbu vlastního stadionu.

Tottenham by chtěl ještě letos učinit výběrové řízení s cílem najít firmu, která nový stadion s kapacitou pro 56 tisíc lidí postaví a za tímto účelem už koupil 18 akrů půdy v blízkosti White Hart Lane a přemístil 72 podniků.

Vedení Tottenhamu v čele s předsedou představenstva Danielem Levym věří, že v roce 2017 by mělo proběhnout stěhování na nový stadion, na kterém bude severolondýnský klub hrát od sezony 2017-18.

„Máme fantastickou fanouškovskou podporu - náš 36 tisícový stadion je neustále vyprodaný a momentálně máme více než 47 tisíc zájemců o sezónní permanentky,“ oznámil Levy.

„Máme nejmenší kapacitu stadionu ze všech top 20 evropských klubů, natož z aktuálních top čtyř anglických klubů. Nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak důležitá je pro nás z dlouhodobého hlediska výstavba nového stadionu.“

Tottenham věří, že přesun na nový stadion pomůže zvýšit klubové příjmy, které jim umožní lépe konkurovat špičkovým evropským klubům.

Kam dál?

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Tymo - 04.04. Odpovědět

No ještě se se stavbou nezačalo a už se tu mluví o přesunu na novej stadion. Aby to neskončilo jako s valencií

Tymo
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články