Zpět na » Premier League » To nejlepší z 13. kola Premier League

Premier League - To nejlepší z 13. kola Premier League

To nejlepší z 13. kola Premier League © -

0

12.11. - K dovršení úplnosti 13. kola chybí dnes večer odehrát poslední zápas mezi Readingem a Arsenalem. Momentálně již uplynulý hrací víkend nabídl opět krásné góly, skvělé individuální výkony, ale i nespočet kontroverzí a minel. Pojďme si je nyní připomenout.

Hráč kola: Dimitar Berbatov (Tottenham)
Dlouho předlouho čekal londýnský Tottenham na druhou výhru sezóny. Neúspěchy si vyžádaly rozvázání pracovního poměru s trenérem Martinem Jolem, na jehož místo následně nastoupil Juande Ramos, který včera dovedl Spurs k prvnímu ligovému vítězství pod svým velením. Kohouti rozdrtili Wigan 4:0 a přestože Berbatov nedal ani jednu branku, stal se ústřední postavou tottenhamské kanonády. Nádherně přihrával na gól Lennona, o němž ještě bude řeč a vůbec přínos bulharského útočníka byl pro Kohouty směrem dopředu nedocenitelný a zavinil to, že se o tomto kanonýrovi mohlo po 90 minutách duelu s Latics hovořit výhradně v superlativech.

Gól kola: Tim Cahill (Everton)
Až do 90. minuty zápasu Chelsea – Everton měl být za branku kola určen skvěle zahraný přímý kop Solana, ale potom, co předvedl australský záložník, padla volba na něj. Toffees prohrávali na Stamford Bridge od 70. minuty zásluhou Drogby 1:0. Everton si však nechal vyrovnání až na úplný závěr. McFadden našel ve vápně Blues Cahilla, jenž překrásnými nůžkami zamezil domácím v zisku tří bodů.

Přihrávka kola: Dimitar Berbatov (Tottenham)
Jak už jsme uvedli i v této podrubrice bude figurovat jméno znovu Dimitara Berbatova. Po půlhodině hry zápasu Tottenham – Wigan Paul Robinson přenesl balon přes celé hřiště na bývalého hráče Leverkusenu, ten míč nonšalantně předložil spoluhráči Lennonovi, který si s nabídnutou šancí zkušeně poradil.

Zákrok kola: Joe Hart (Manchester City)
Při střetnutí Portsmouthu s Manchesterem City gól nepadl, přestože blíž k němu měli domácí. Výborný Hart v bráně však doslova čaroval. Je pravda, že u Nugentově tyči při něm stáli všichni svatí, ale způsob, jakým vytěsnil Johnsonovu ránu na břevno je vynikající. Obránce Pompey se po chybě defenzívy Citizens probil až do vápna a obstřelil jednoho z clonících zadáků. Hart konečky prstů změnil trajektorii letu jen o několik centimetrů výš a díky tomuhle zákroku z říše snů se chvěla pouze branková konstrukce.

Kontroverzní okamžiky kola: Rozhodčí Steve Bennett
Za ne zrovna dobře odvedený si může sudí Steve Bennett s klidem označit zápas Birmingham City – Aston Villa (1:2). V prvním poločase Blues neuznal po ruce Knighta a faulu Laursena na de Riddera dvě penalty, z nichž minimálně jedna se dala v pohodě odpískat. Není divu, že kouč Birminghamu Steve Bruce vzteky nevypěnil, protože tyhle dvě křivdy se podepsaly na tom, že jeho tým nakonec podlehl Villans 1:2.

Nejlepší výkon a největší propadák kola – vše v zápase Derby vs. West Ham 0:5
Už samotný výsledek napovídá, kterému mužstvu bude přidělena ta či ona přezdívka. Rams opět potvrdili úlohu jednoho z nejslabších týmů Premier League. Po prvním poločase sice s Hammers prohrávali jen o gól, ale na začátku druhé půle je soupeř zasypal sprškou branek, která se nakonec zastavila na čísle 5. Smutné to je především pro fanoušky Derby. Do Daviesovy družiny byly před zápasem i kvůli početné marodce Kladivářů vkládány velké naděje. Berani ovšem utkání absolutně nezvládli a jejich výkon místy působil skoro až trapným dojmem, který nebyl v souladu s prvoligovou příslušností. Přesný opak oproti hostům, kteří si za vítězně odvedenou práci na Pride Parku mohli jenom vzájemně poblahopřát.

Zápas kola: Birmingham City – Aston Villa 1:2
Tradiční birminghamské derby poznalo o víkendu již 105. pokračování a podle předzápasových předpokladů se mělo jednat také o největší trhák 13. kola. Po zhlédnutí utkání tomu musí dát všichni za pravdu. Vyhecovaný duel začal lépe pro hosty, jež se po vlastenci Ridgewella ujali vedení. Na řadu přišly ony neodpískané pokutové kopy a v závěrečném dějství vstřelil po hodině hry srovnávací gól Forssell. Ridgewell mohl své zaváhání napravit jen o něco později, Gabriel Agbonhlahor však odkopával balon z brankové čáry a tři minuty před startem nastavení zařídil Villans vítězství.

Ideální jedenáctka 13. kola (bez utkání Reading – Arsenal)