Zpět na » Premier League » Arséne Wenger: Rosický zůstane v Arsenalu

Premier League - Arséne Wenger: Rosický zůstane v Arsenalu

Arséne Wenger: Rosický zůstane v Arsenalu © skysports.com - Tomáš Rosický

1

Líbilo se

24.02. - Záložník Arsenalu Tomáš Rosický o víkendu svým prvním letošním gólem v Premier League pomohl k výhře 4:1 nad Sunderlandem. Českému hráči v létě končí smlouva, ale manažer Gunners Arséne Wenger je skálopevně přesvědčen o tom, že Rosický zůstane v klubu i pro příští sezónu. Novou smlouvu by měl podepsat v nejbližších dnech.

V sobotním utkání nastoupil Tomáš Rosický ve středu zálohy místo Mesuta Özila, jenž v posledních týdnech neoplývá kdovíjakou formou. Český záložník odehrál parádní zápas, který korunoval gólem na 3:0.

Třiatřicetiletý Rosický je v letošní sezóně znovu sužován zraněními, ovšem v menší míře než v minulosti. Smlouva s Arsenalem mu sice končí letos v létě, ale svými výbornými výkony si říká o novou. A Arséne Wenger trvá na tom, že je Rosický součástí jeho budoucích plánů a že nový kontrakt bude podepsán v blízké době.

„Tomáš Rosický zůstane. Máme s ním dohodu, kterou brzy podepíšeme. Jsem naprosto přesvědčen o tom, že má v klubu zůstat,“ oznámil Wenger.

Francouzský lodivod Arsenalu byl ohromen výkonem „Malého Mozarta“ v duelu proti Black Cats, ve kterém Gunners zvítězili 4:1, a trochu si tak zvedli sebevědomí po porážce s Bayernem Mnichov.

„Tomáš je jedním z hráčů, kteří dávají hře pohyb. Umí neskutečně zrychlit hru.“

„Když dostane míč, zařadí druhý rychlostní stupeň. To je něco, co na něm opravdu obdivuji.“

„Domnívám se, že když přišel do Arsenalu, byl méně takticky vyspělý. Byl to čistě tvůrčí ofenzívní hráč. Dnes je jasným organizátorem hry. Jsem rád, že ho mám v týmu, protože on dává naší hře skutečný řád,“ chválil Rosického Arséne Wenger.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Super Smajlík 1

Bazingaaa

Tomáš je jedním z hráčů, kteří dávají hře pochyb. OK.

BeckhamKakaZidane
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články