Zpět na » Premier League » Kozák: V Premier League cítím menší tlak

Premier League - Kozák: V Premier League cítím menší tlak

Kozák: V Premier League cítím menší tlak © sportinglife.com - Libor Kozák

3

Líbilo se

12.11. - O víkendu se anglickému publiku prezentoval svým druhým gólem v Premier League a své rozhodnutí odejít z Lazia Řím do Aston Villy si český útočník Libor Kozák pochvaluje. Sice ještě bude potřebovat nějaký čas, aby si v Anglii úplně zvykl, ale ze strany trenéra prý cítí naprostou důvěru.

Kozák se během pětiletého působení v italském klubu nikdy nestal stabilním hráčem základní sestavy, třebaže v Evropské lize střílel góly jak na běžícím pásu a stal se králem střelců loňského ročníku. V Aston Ville stihl zatím odehrát sedm utkání, z nichž do pěti naskočil od začátku. "Velmi důležité při přestupu bylo to, že mě trenér opravdu chtěl. On byl hlavním strůjcem mého příchodu, viděl jsem jeho zájem. Člověku to hodně v začátcích pomůže," pochvaluje si reprezentační útočník svoji klubovou vytíženost a vztahy s koučem Lambertem a dává se do vysvětlování rozdílů mezi anglickým a italským fotbalem.

"V Anglii je úplně jiná intenzita a nasazení, celý zápas je velká jízda. V Itálii jsou zápasy dost svázané taktikou, která je všemu ostatnímu trochu nadřazená. Každá soutěž má prostě něco svého," říká Kozák, ale hodnotit, který styl mu sedí více, odmítá s tím, že ve svém současném klubu přeci jen nestrávil ještě dostatečnou dobu.

"Není tu takový tlak. V Itálii lidi hned chtějí výsledky, zvlášť v Římě. V Anglii se zápas zhodnotí hned po jeho skončení a tím to končí. To v Itálii nehrozilo," pokračuje v porovnávání čtyřiadvacetiletý vysoký útočník.

Jestli mu na ostrovech přeci jen něco chybí, je to římské počasí a pověstná italská kuchyně. "To jsou věci, kterým člověk přivykne rychle. Ale není nic, co bych kvůli fotbalu nedokázal překousnout," dodává Kozák, jenž se v současnosti připravuje s českým národním týmem na přípravné utkání s Kanadou.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články