Zpět na » Premier League » Villas-Boas chce, aby Jermain Defoe zůstal na White Hart Lane

Premier League - Villas-Boas chce, aby Jermain Defoe zůstal na White Hart Lane

Villas-Boas chce, aby Jermain Defoe zůstal na White Hart Lane © http://bethour.com/ - André Villas-Boas

1

Líbilo se

04.11. - Trenér Tottenhamu André Villas-Boas prohlásil, že by chtěl Jermaina Defoea udržet v klubu. Reagoval tak na zprávy o zájmu Toronta, které hraje zámořskou MLS.

Do zajímavé destinace láká šikovného útočníka zejména jeho bývalý spoluhráč z Tottenhamu - Ryan Nelsen. Tento Novozélanďan nyní vede právě tým Toronta jako hlavní trenér. Spolu s Defoem se v Tottenhamu potkali před dvěma lety. Nelsen v minulém týdnu potvrdil zájem o získání Defoea do svého klubu.

Defoe má u Spurs smlouvu ještě na 18 měsíců. Nyní je ovšem útočníkem č. 2. V této sezóně se zatím dokázal prosadit osmkrát. Kouč Villas-Boas dává přednost nové posile Robertu Soldadovi, který přišel v létě z Valencie za 26 miliónů liber. Jednatřicetiletého Defoea využívá hlavně při zápasech Evropské ligy a domácím poháru. Přesto trvá na tom, že chce, aby maličký útočník neodešel.

„Viděl jsem v tisku, že se o Jermaina zajímá Toronto, ale chceme, aby hráč zůstal v klubu a dodržel stávající smlouvu,“ řekl trenér Tottenhamu.

Defoe nedávno mluvil o své frustraci z toho, že dostává málo prostoru, a že by tato skutečnost mohla ohrozit jeho nominaci na MS v Brazílii.

Ale André Villas-Boas věří, že je hráč odhodlaný vybojovat si své místo v sestavě zpátky. Zejména poté, co v posledním zápase Evropské ligy vyrovnal klubový rekord Martina Chiverse v počtu vstřelených branek na evropské pohárové scéně. Oba nyní mají na svém kontě 22 zásahů a je jen otázka času, kdy se Defoe osamostatní na čele.

„Jermain je teď naším nejlepším střelcem. Pronásleduje klubový rekord v evropských pohárech. To je velmi důležité pro jeho individuální motivaci,“ dodal Villas-Boas.

„Myslím si, že je velmi šťastný, a to nejen kvůli tomu, čeho dosáhl, ale i kvůli jeho úsměvu na tváři,“ domnívá se portugalský kouč.

„Má lepší start než v loňské sezóně. Jeho gólový počin je impozantní a je to hráč, kterého si každý váží,“ uzavřel Villas-Boas.

Michal Čermák / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Srnek - 05.11. Odpovědět

Jermaine Defoe, zlatý časy v Portsmouthu

Srnek
Reklama
Reklama
Nejnovější články