Zpět na » Premier League » Jedenadvacítka Anglie je venku

Premier League - Jedenadvacítka Anglie je venku

0

21.06. - Slibné putování evropským šampionátem jedenadvacítek v Nizozemsku včera pro stejně starou reprezentaci Albionu skončil po nervy drásajícím boji s týmem pořadatelské země, která Angličany porazila 2:1 po penaltách.

Anglie od začátku nepůsobila na stadionu Abe Lenstra v Heerenvenu příliš dobrým dojmem. Nizozemci měli více míč na kopačkách, což se odráželo v převaze střel na branku. Domácí výběr pálil sedmnáctkrát zatímco mladí Angličané jen třikrát. Přesto šli jako první v 39. minutě do vedení, když se kanonýr Readingu Leroy Lita na málem prostoru ve vápně odlepil od bránícího protihráče a tvrdě vypálil. Brankář Waterman sice jeho pokus vyrazil, ale jen do vlastní sítě.

Poté obrázek hry vypadal stejně. Nizozemsko po většinu zápasu tlačilo a Anglie bránila seč jí síly stačily. Ovšem fotbal nakonec v 89. minutě opět ukázal, že umí být spravedlivý a po závaru před Carsonovou svatyní efektně a hlavně efektivně srovnal nůžkami Rigters.

Prodloužení nic zajímavého nepřineslo a utkání směřovalo k penaltovému rozstřelu, který měl rozhodnout, kdo se objeví v sobotním finále. Ten, jenž čekal, že pokutové kopy budou chvilkovou záležitostí, se krutě mýlil. Ze začátku měla navrch Anglie, zvlášť poté, co Drenthe nastřelil tyč. V páté sérii pak mohl udělit Angličanům nálepků finalistů turnaje Justin Hoyte, ale ani on nebyl úspěšný. V dalších fázích rozstřelu byli exekutoři maximálně zdařilí a gólmani obou týmů jen vytahovali míče ze svých sítí. Za stavu 7:7 pouze minuli Reo-Coker a Kruiswijk a celá série pokračovala obdobným způsobem. Definitivní rozhodnutí padlo po zaváhání Antona Ferdinanda, který nastřelil břevno. Okamžitě poté se domácí začali radovat, zatímco Albion si mohl sbalit kufry, protože na kontinentálním šampionátu do jedenadvaceti let obsadil třetí příčku společně s druhým poraženým semifinalistou Belgií.

Anglie U21 – Nizozemsko U21 1:2 po pen. (12:13)
Branky: 89. Rigters – 39. Lita