Zpět na » Premier League » Tottenham podruhé zvítězil, Red Devils do čela

Premier League - Tottenham podruhé zvítězil, Red Devils do čela

Tottenham podruhé zvítězil, Red Devils do čela © bbc.co.uk - Cahillovi nůžky rozhodly o remíze Chelsea s Evertonem 1:1.

0

11.11. - Aktualizované výsledky 13. kola - Bolton opět nevyhrál. Manchester United se díky výhře nad Blackburnem posunul na první místo tabulky. Tottenham si konečně připsal druhou výhru a posunul se ze sestupového pásma.

Sunderland AFC - Newcastle United 1:1

Newcastle si po domácím debaklu od Portsmouthu chtěl před reprezentační přestávkou spravit chuť v severoanglickém derby na hřišti Sunderlandu. K tomu měl Strakám pomoci i český stoper David Rozehnal, který nastoupil v základní sestavě.

V prvním poločase mohli fanoušci na Stadium of Light vidět zajímavý fotbal a několikrát se i domácí příznivci málem radovali z gólu. Největší šance na otevření skóre měl domácí útočník Chopra, ale Magpies několikrát zachránil skvěle chytající Harper. V největší šanci Newcastlu měl David Rozehnal, ale po rohu Bartona bránu přestřelil.

Gólu se tak fanoušci dočkali až v druhém poločase. Po rychle rozehraném rohu našel centr Wallace Higginbothama a ten se hlavou nemýlil. Vedení Sunderlandu ale trvalo pouze 13 minut, Newcastle se však k vyrovnání dostal jako slepý k houslím. Z levé strany totiž odcentroval po zemi Milner a míč se pomocí tyče dostal až záda brankáře Gordona. Hra pokračovala ve vysokém tempu, ale Jones s Owenem se ve svých šancích mýlili, a když osm minut před koncem trefil Chopra po rohovém kopu břevno, bylo o remíze rozhodnuto.

Góly: 52. Higginbotham - 65. Milner

Derby County - West Ham United 0:5

Derby doma chtělo urvat druhé vítězství, ale proti tomu byl West Ham, který si chtěl opravit domácí remízu s Boltonem. První poločas mnoho šancí nepřinesl, obzvláště Derby bylo v útoku naprosto bezmocné a Robert Green si na přepracovanost určitě stěžovat nemohl. Hammers měli největší šanci v 30. minutě, ale přímý kop Solana pouze rozezvučel břevno. West Ham však přeci jen šel do vedení ještě v prvním poločase. Cole sklepl dlouhý míč na Bowyera a ten i s pomocí ruky poslal hosty do vedení, které vydrželo až dokonce poločasu.

Druhý poločas West Ham naprosto ovládl. Vedení v 51. minutě potvrdil po přesném pasu Lee Bowyera Matthew Etherington. Jen o čtyři minuty později si po rohu a následném zmatku ve vápně vstřelil vlastní gól Eddie Lewis a následujících 35 minut na Pride Parku bylo čistě jen o tom, kolik Kladiváři vyhrají. Nakonec zápas skončil 0:5, trefil se ještě jednou Bowyer a z přímého kopu se napodruhé Solano také nemýlil. Derby opět potvrdilo, že se současným kádrem se zachrání asi jen těžko a nadále se krčí na chvostu tabulky.

Góly: 42. a 59. Bowyer, 51. Etherington, 55. Lewis vl., 69. Solano

Liverpool FC - Fulham FC 2:0

Liverpool, který v týdnu rozdrtil v rámci Ligy Mistrů Besiktas 8:0, přivítal na Anfield Road Fulham a jestli si chtěl udržet kontakt s čelem tabulky, potřeboval bezpodmínečně vyhrát. V prvním poločase to však na to nevypadalo. Liverpool se dlouho trápil a nemohl se dostat do zakončení. Střela Hyypieho z 6. minuty, kterou vytáhl Niemi, byla na dlouhou dobu poslední šancí Reds. Liverpool se protrápil k jediné gólové šanci za poločas ze hry, ale Voronin svůj nájezd zakončil jen slabou střelou na Niemiho. V nastaveném čase pak hlavička Crouche z přímého směřovala pouze do břevna a stav vydržel na 0:0.

V druhé polovině se Reds směrem dopředu mnohem víc osmělili a vedlo to k několika gólovým šancím Voronina. Jenže čerstvý ukrajinský otec se gólu nedočkal a v 70. minutě ho vystřídal Fernando Torres. Nakonec právě „El Nino“ se stal hrdinou The Kop. V 81. minutě si před vápnem zpracoval dlouhý výkop Reiny, dostal se až na malé vápno a překonal bezmocného Niemiho. Vítězství Reds pak ještě z penalty potvrdil Steven Gerrard a Liverpool tak po dvou remízových zápasech konečně zvítězil.

Góly: 81. Torres, 85. Gerrard z pen.

Birmingham City - Aston Villa 2:1

Druhé derby v rámci 13. kola se odehrálo na St. Andrews Stadium, kde Birmingham hostil svého městského rivala, Aston Villu.

Zápas začali aktivněji domácí, hned ve 4. minutě musel střelu De Riddera z úhlu vytáhnout Carson. Do vedení se však dostali v 11. minutě Villans. Po centru Laursena z pravé strany si vlastní gól vstřelil bývalý hráč Aston Villy, Liam Ridgewell. Hosté se po gólu ujali aktivity, ale gólem to i přes šanci Carewa neskončilo. V závěru poločasu se do šance dostal ještě Gabriel Agbonlahor, ale ani on Taylora nepřekonal, takže po poločase vedla Aston Villa.

V druhém poločase sice Birmingham svoji hru zaktivnil, ale k výraznější šanci to nevedlo. V 62. minutě se však domácí dočkali. Centr De Riddera hlavou do brány usměrnil střídající Forssell a vyrovnal na 1:1. Tento stav však mohl trvat pouze devět minut, v obrovské šanci se octl Nigel Reo-Coker, ale bránu z malého vápna přestřelil. Birmingham v závěru mohl ještě urvat vítězství, ale hlavičku Ridgewella z brankové čáry vykopl Agbonlahor. Právě 21letý útočník se stal dokonalým hrdinou Villans. Jen minutu poté totiž hlavou lízl centr Younga a překonal Taylora. Aston Villa tak vyhrála podruhé v řadě, a alespoň na půl roku se stala vládcem Birminghamu.

Góly: 11. Ridgewell vl., 87. Agbonlahor - 62. Forssell

Chelsea FC - Everton FC 1:1

Velké překvapením zrodilo na Stamford Bridge, kde Chelsea pouze remizovala s Evertonem 1:1. Domácí sice měli po celý zápas jasnou převahu, ale Toffees držel skvělými zákroky Tim Howard. Chelsea se však přeci jen prosadila, a to v 70. minutě kdy se po rohu Kaloua hlavou prosadil kanonýr Didier Drogba. Jenže Blues se vedením nechali příliš unést a v poslední minutě zápasu rozhodl krásným nůžkami Tim Cahill o překvapivé remíze.

Góly: 70. Drogba - 90. Cahill

Manchester United - Blackburn Rovers 2:0

Na Old Trafford se utkaly dva týmy ve skvělé formě. Manchester United hostil ambiciózní Blackburn, který se chtěl pokusit o zázrak. Ten ale nepřišel, Red Devils zvítězili díky dvou slepeným gólům Cristiana Ronalda z 34. a 35. minuty. Nejprve se portugalské křídlo prosadilo po rohu Giggse a poté po přesné přihrávce od Carlose Teveze. Rovers navíc v 53. minutě přišli o Davida Dunna, který byl vyloučen po dvou žlutých kartách. United se tak minimálně do zítřka dostali do čela ligové tabulky.

Góly: 34. a 35. Ronaldo

Bolton Wanderers - Middlesbrough 0:0

Bolton v minulém kole remizoval na hřišti West Hamu, což znamenalo vzestup formy. Ten ale nedokázali Trotters potvrdit doma proti Middlesbrough a pouze remizovali 0:0. V poměrně vyrovnaném utkání gól nepadl, a ani jeden z týmů se tak nedostal ze špatné situace. Bolton je 18., Boro 17. a oba dva týmy dělí pouze 2 body.

Tottenham Hotspur - Wigan Athletic 4:0

Tottenham si až ve třináctém ligovém zápase připsal druhé vítězství a opět poměrem 4:0. Tentokrát si z White Hart Line odvezl příděl gólů Wigan. Skóre otevřel ve 13. minutě Jenas a stejný hráče se radoval z gólu i v 26. minutě. Ještě do přestávky pojistil vedení Spurs Aaron Lennon a o výsledku tak bylo předčasně rozhodnuto. V druhé půlce přidal čtvrtý gól střídající Darren Bent, který si připsal druhou branku v druhém utkání po sobě a stanovil tak konečné skóre.

Góly: 13. a 26. Jenas, 34. Lennon, 72. D. Bent

Portsmouth FC - Manchester City 0:0

Dvě ligová překvapení svým vzájemným zápasem ukončily nedělní program 13. kola Premier League. Portsmouth a Manchester City myslí vysoko, a tak byl na Fratton Parku od první minuty k vidění nesmírně atraktivní zápas, kterému chybělo jediné - góly. Blíže k němu měli domácí, ale střelu Glena Johnsona vytáhl Joe Hart na břevno a střela Davida Nugenta z druhé poločasu byla pro změnu tečována na tyč. Citizens tak i po tomto zápase zůstali na 3. příčce tabulky a nadále potvrzují skvělý úvodní start do sezóny.