Zpět na » Premier League » Novým trenérem Citizens se stal Manuel Pellegrini

Premier League - Novým trenérem Citizens se stal Manuel Pellegrini

Novým trenérem Citizens se stal Manuel Pellegrini © sportinglife.com - Manuel Pellegrini

0

Líbilo se

Včera 12:25 - 59-letý trenér se zkušenostmi ze španělské a jihoamerických lig nastupuje na lavičku Manchesteru City po italském stratégovi Roberto Mancinim.

Manchester City dnes oznámil, že se dohodl s Manuele Pellegrinim na 3-leté smlouvě s počátkem platnosti k 24. červnu. Chilský rodák v uplynulých devíti letech trénoval ve španělské lize, usedl postupně na lavičku Villarrealu, Realu Madrid a Malagy. “Jsem rád, že mohu přijmout tuto vzrušující možnost,” řekl trenér, který se v poslední sezóně dokázal s Malagou dostat až do čtvrtfinále Ligy Mistrů. “Klub má jasnou představu o vítězství a já se zavazuji, že k němu také budu chtít přispět. V Manchesteru City je vše na nejlepší cestě, aby to byl i nadále úspěšný klub a jsem rád, že mohu pracovat s tolik talentovaným týmem, klubem a jeho fanoušky.”

Chislký trenér se může pochlubit zkušenostmi z ligy nejen ve své domovině, ale také v Ekvádoru a Argentině, kde se dočkal výher šesti trofejí, mezi nimiž si nejvíce cení ligových titulů s LDU Quito, River Plate a San Lorenzo. Po jihoamerické zkušenosti se přesunul na Starý kontinent, kde vedl Villarreal během prvních klubových krůčků v Lize mistrů v roce 2006.

Pellegrini upřednostňuje útočnou, agresivní hru, kterou se “žluté ponorky” prezentovaly také v roce 2008, kdy skončily na druhém místě v tabulce a dosáhly tak historicky nejlepšího klubového výsledku. Ani po svém přestupu do Realu Madrid nezklamal a s blancos v průběhu sezóny dosáhl na další klubový milník, když v lize získal 96 bodů.

Během své první sezóny v Malaze dovedl tým na čtvrté místo v lize, překonal klubový rekord v počtu získaných bodů a umožnil týmu zahrát si poprvé v historii Ligu mistrů. “Manuel je velice zkušený trenér se schopností dostat ze svých hráčů to nejlepší a vybudovat vyrovnaný tým,” ocenil Pellegriniho kvality Ferran Soriano.

Manuele Pellegrini se týmu ujme před startem Barclays Asia Trophy v Hong Kongu a na pomoc si z Malagy přivede tři spolupracovníky. Rubena Cousillase na pozici asistenta, Xabiera Mancisidora jako trenéra brankářů a Jose Cabella, který se bude starat o kondičku týmu. U týmu také zůstane Brian Kidd, který byl povolán k týmu z City’s Academy jako náhrada za Roberta Manciniho. „Je pro mně velice důležité, aby Brian zůstal ve své pozici, protože zná výborně ligu i hráče. Už jsme spolu mluvili a oba se těšíme na vzájemnou spolupráci,“ dodal Manuel Pellegrini.

Andrea Suttnerová / premierleague.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Brain3223 - Včera 12:50 Odpovědět

Jesus

Brain3223
Reklama
Reklama
Nejnovější články