Zpět na » Premier League » Norwich pokračuje v mizérii

Premier League - Norwich pokračuje v mizérii

Norwich pokračuje v mizérii © cimg2.163.com - Marlon King se letos podeváté trefil, ale na vítězství to nestačilo.

0

11.11. - League Championship včera pokračovala už svým 16. kolem. Tabulku stále vede Watford, který remizoval s Colchesterem 2:2. Na úplně opačném pólu výsledkové listiny se krčí Norwich, jenž podlehl 3:0 Plymouthu a na vítězství čeká již 12 utkání.

Poutníci byli v souboji s Norwichem jasně lepší. Hosté zdecimování katastrofálními výkony z poslední doby se drželi až do 26. minuty, kdy Martin nádherným způsobem překonal Marshalla. Plymouth s tímto gólem překlopil iniciativu na svou stranu a se začátkem druhé půle dvakrát udeřil, čímž Kanárkům definitivně přistřihl křidélka. Úspěšnými střelci se stali Connolly s Norrisem a Pilgrims tak výhrou 3:0 upevnili Norwich na samotném dně.

Přestože Marlon King při střetnutí Watford – Colchester zaokrouhlil svůj střelecký účet na číslo devět, Hornets zvítězit nedokázali. Divácí na Vicarage Road vstávali již po 4 minutách, aby oslavili gól Johnsona. Jejich radost však vyprchala po odehrání další čtvrthodiny - trefil se Platt. Se Sršni to vypadalo velice špatně ve 46. minutě, v té době přelil vedení na stranu hostí Lisbie a Colchester už ve vzduchu cítil výhru. Po hodině hry ovšem zaúřadoval King a body se na předměstí Londýna musely po remíze 2:2 dělit.

Vítězství Plymouthu však bylo jen špičkou ledovce. Včerejší program druhé nejvyšší anglické fotbalové soutěže nabídl i s námi probíraným zápasem čtyři vysoké výhry domácích celků, které skončili minimálně tříbrankovým rozdílem.

Jako první si připomeňme, co do počtu branek, vůbec nejbohatší duel. Ipswich Town totiž překvapivě hladce vypráskal Bristol City 6:0, když už o poločase vedl o dvě branky. Hattrickem se blýskl útočník Jonathan Walters. Ipswich se díky tomuto tříbodovému zisku dotáhl na dva body za svého víkendového soka a momentálně mu patří s jedním utkáním k dobru 6. příčka, Bristol je čtvrtý.

Dalším vysokým vítězstvím skončil na Hillsborough duel Sheffieldu Wednesday a Southamptonu. V dresu hostujícího týmu se od začátku představil český záložník Rudolf Skácel, ale na 90 minut, které odehrál, by si jistě přál, co nejrychleji zapomenout. Owls uštědřili Southamptonu velkou lekci a odvezli si porážku 5:0, když nezvládli období mezi 51. a 65. minutou. V tomto časovém úseku jim Wednesday nadělili čtyři góly a rozhodli o tom, kam poputuje odměna v podobě tří bodů.

Duel před vlastními fanoušky zvládl i Charlton, jenž si poradil s Cardiffem 3:0. V dresu Addicks zaúřadovali v závěru prvního poločasu Sodje s Iwelumoem, kteří své branky vsítili v 45. minutě. Deset minut před koncem zkompletoval gólovou sbírku Charltonu Zhi a jeho klub se tak dostal na 2. pozici v tabulce.

Výsledkem 3:0 dopadl i souboj Hull City s Prestonem. Ráz zápasu udal po 11. minutách Windass. V dalším průběhu ho dalšími dvěma brankami doplnili i Campbell a Dawson.

Pozice pro baráž o první ligu si po šestnáctém kole drží i Wolverhampton, který nejtěsnějším možným rozdíl porazil Barnsley gólem Neilla Collinse.

Výhrami o jeden gól skončili i klání Blackpool - Scunthorpe (1:0), Stoke City - Sheffield United (0:1) a Leicester City - Burnley (0:1). Lišky v posledně jmenovaném utkání vedl znovu Frank Burrows, dočasný nástupce za Gary Megsona, jenž se ujal Boltonu.

V zápase, o kterém doposud ještě nebyla řeč, Crystal Palace remizoval s QPR 1:1 poté, co domácí na Selhurst Parku vyrovnávali Morrisonovým gólem až dvě minuty před startem nastavení.

Výsledky 16. kola League Championship

Plymouth – Norwich 3:0 (26. Martin, 47. Connolly, 49. Norris)
Watford – Colchester 2:2 (4. Johnson, 64. King – 20. Platt, 46. Lisbie)
Ipswich Town – Bristol City 6:0 (5., 55. a 72. Walters 5, 15. Wright, 48. z pen. Miller, 65. Counago)
Sheffield Wednesday – Southampton 5:0 (41. z pen a 56. Whelan, 51. a 62. Sodje, 65. O´Brien)
Charlton – Cardiff 3:0 (45. Sodje, 45. Iwelumo, 80. Zhi)
Hull City – Preston 3:0 (11. Windass, 21. Campbell, 63. Dawson)
Wolverhampton – Barnsley 1:0 (13. Neill Collins)
Blackpool – Scunthorpe 1:0 (73. Gorkss)
Stoke City – Sheffield United 0:1 (43. Cahill)
Leicester City – Burnley 0:1 (23. Gray)
Crystal Palace – QPR 1:1 (88. Morrison – 45. Sinclair)

Pozn. redaktora: Poslední zápas 16. kola mezi Coventry a West Bromem je na programu v pondělí od 20:45.