Zpět na » Premier League » Torres definitivně u Reds

Premier League - Torres definitivně u Reds

0

Líbilo se

04.07. - Už je to tady. Včera ve večerních hodinách byl po dlouhých jednáních konečně dotažen transfer útočníka Fernanda Torrese z Atlétika Madrid do Liverpoolu. Konečná částka činí 36 miliónů eur.

Vedení Liverpoolských v čele s trenérem Rafaelem Benitezem si včera velice oddychlo. Madridský klub kývl na nabídku, která se v převodu na české koruny, pohybuje na neuvěřitelné cifře 1, 03 miliardy.

Ĺ panělský kouč měl svého krajana v hledáčku již delší dobu, ovšem Atletiko nechtělo klíčového hráče a zároveň kapitána pustit. Situace se změnila až s angažováním Diega Forlana, o nějž se zajímaly i celky z Premier League, ale sám hráč upřednostnil směr Madrid. Součástí Torresova přestupu byl, i když nepřímo, Luis Garcia, který putoval s liverpoolskými 36 milióny eur rovněž na stadion Vincenta Calderóna, ovšem Atletiko za něj zaplatí 4 milióny liber. Částka se ale nejspíš odečte od sumy za Torrese.

Torres by měl během dneška podepsat šestiletý kontrakt. Na tohoto dvacetiletého měl políčeno také londýnský Arsenal. Kanonýři však nedávno dotáhli do zdárného konce transfer Chorvata Da Silvy. Ĺ paněl oblékne dres s číslem devět, který před ním nosily hvězdy Liverpoolu Ian Rush nebo Robbie Fowler.

„Faktem je, že Reds mi dali dres s devítkou na zádech, čím chtějí ukázat, jak si mnou jsou jistí. Vždyť se podívejte, jací fotbalisté oblékali tento dres přede mnou. Pro mě tímto přestupem začíná nové dobrodružství a doufám, že s prací úsilím se mohu dostat mezi nejlepší hráče týmu. Je to unikátní příležitost. Liverpool je velice ambiciózní klub, který chce vyhrát vše. Tato skutečnost byla velice důležitá v mém rozhodování. Chtěl bych se adaptovat tak rychle, jak jen to bude možné. Myslím, že Premiership je soutěž, která mi bude sedět,“ uvedl Torres ke svému přestupu.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články