Zpět na » Premier League » Gunners v samém závěru vybojovali remízu s United

Premier League - Gunners v samém závěru vybojovali remízu s United

Gunners v samém závěru vybojovali remízu s United © REUTERS - Fabregas a Wenger

4

03.11. - Ve šlágru 12. kola Premier League byl k vidění vynikající fotbal, 4 branky a nakonec remíza 2:2, kterou zařídil William Gallas v nastaveném čase. Zápas začal ve velkém tempu, první výpad si připsal už v třetí minutě Arsenal, Clichymu střela ale nesedla a skončila hodně vedle...

Arsenal - Manchester United 2:2 (0:1)

Zápas začal ve velkém tempu, první výpad si připsal už v třetí minutě Arsenal, Clichymu střela ale nesedla a skončila hodně vedle. Úvodní minuty rozhodně patřily domácím, kteří donutili několikrát United bránit dokonce v devíti lidech, hosté se spokojili v úvodních minutách s rychlými výpady ze zabezpečené obrany. Žádná větší šance se ale v úvodu nezrodila i přesto, že se hosté už už dostávali do několika brejkových situací. Domácí však vždy dokázali situaci vyřešit a odkopnout míč do bezpečí.

Další nebezpečná situace se rodila po centru Clichyho na Adebayora, útočník Arsenalu nezamířil přesně. Podobně si vedl Tevez po prudké přihrávce Giggse. V 15. minutě se domácí dožadovali pokutového kopu po zákroku na Hleba, píšťalka hlavního arbitra však zůstala němá. Už o dvě minuty později se málem mohli radovat hosté, Giggs se sice dokázal dostat před Sagnu, míč do Almuniovy branky ale neusměrnil.

Nevětší příležitost pro Arsenal v první půli se zrodila v 36. minutě po přímém kopu Fabregase, který našel přesně hlavu nabíhajícího Gallase, Van der Saar ale míč stačil vyrazit před sebe a situaci vyřešil definitivně odkopávající obránce United. Poslední minuty poločasu se pak dohrávaly spíše v poklidu, hosté se nikam nehrnuli a kombinovali ve středu hřiště. Dál je pozorně bránící a rychle napadající domácí nepustili. Pohroma pro Emirates přišla už v nastaveném čase. United se probili po pravé straně až k brankové čáře, Ronaldo odcentroval a střelu Rooneyho Almuniovi do protipohybu srazil rukou nešťastný William Gallas.

Arsenalu se povedlo srovnat téměř okamžitě po zahájení druhého poločasu. Ve 48. minutě šel do souboje s Van der Saarem Adebayor, míč ještě vybojoval Sagna, poslal ho před branku a tam trestuhodně osamocený Fabregas neměl problém trefit branku. Další pokusy o odpískání penalty ze strany domácích se ozvaly v 56. minutě, kdy v obranném zákroku v pokutovém území zahrál rukou Hargreaves, rozhodčí byl ale i v tomto případě neoblomný.

Nutno říct, že vyrovnávací branka dodala hře nový náboj a v druhém poločase rozhodně bylo na co koukat. Útočné výpady na obou stranách ale často řešily obrany. V 63., respektive 64. minutě si ale na obou stranách vybraly volno a ve velkých šancích se ocitli Rooney na jedné a Hleb na druhé straně, oba ale mířili své pokusy vedle.

Co obvykle provádí soupeřům Arsenal, provedl dnes Manchester. A to gól v poslední desetiminutovce. Manchester našel díru v obraně domácích, Evra poslal zpětnou přihrávku na Ronalda, který si s touto situací poradil a poslal United do vedení.

Jak by řekl Karol Polák - trma vrma v pokutovém území Manchesteru - absolutně nepřehledná situace po obrovském tlaku Arsenalu, který obstřeloval branku hostí ze všech stran, vedla nakonec až k vyrovnávací brance, kterou uznal rozhodčí až po signalizaci pomezního. Míč z Gallasovy kopačky totiž obrana spolu s Van der Saarem vyrážela až za brankovou čarou.

Skvělý, dramatický zápas, okořeněný čtyřmi góly, co víc si může fanoušek dobrého fotbalu přát?

Branky: Fabregas 48’, Gallas 90’+2 - Rooney 45’, Ronaldo 82’

Manchester United: Van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Ronaldo, Anderson, Hargreaves, Giggs, Tevez, Rooney - Lavička: Kuszczak, Saha, Carrick, Nani, O´Shea
Arsenal: Almunia, Sagna, Toure, Gallas, Clichy, Eboue, Fabregas, Flamini, Rosicky, Hleb, Adebayor - Lavička: Lehmann, Diarra, Eduardo, Silva, Walcott