Zpět na » Premier League » Hughes: Utrácení se vymklo kontrole

Premier League - Hughes: Utrácení se vymklo kontrole

0

Líbilo se

17.07. - Manažer Blackburnu Mark Hughes je přesvědčen o tom, že přestupové šílenství, které se letos v Premier League rozpoutalo, se vymklo kontrole. Cenová spirála se roztočila do závratných výšin především díky nové smlouvě o televizních právech, ze které profitují všechny kluby Premier League.

Manažer Rovers je přesvědčen o tom, že kluby platí za nové hráče přemrštěné částky, i když jejich reálná hodnota je daleko nižší. Mohou si to dovolit právě kvůli přebytečným finančním prostředkům, které mají k dispozici. Kluby si během tří let rozdělí astronomickou částku 2,2 miliard liber jako příjmy z televizních práv. Jejich nárůst oproti minulému roku činí neskutečných 66%.

Jen během tohoto léta už kluby dohromady utratily za nové posily 284 milionů liber (téměř 12 miliard korun), což je suveréně nejvyšší číslo v historii. Je to dvojnásobek částky z minulého léta a dokonce trojnásobek léta 2005.

"Momentálně přestupuje spousta hráčů a jejich cena absolutně neodpovídá tomu, za co skutečně stojí. Ceny hráčů jsou v některých případech vyšponované na maximální částky," tvrdí Hughes.

Manažer Blackburnu je zatím v utrácení velmi skromný a během léta utratil, ve srovnání s ostatními, mizerné drobné - 350 000 liber za dvě posily. Hughes je toho názoru, že spousta hráčů s aktuální hodnotou mezi pěti až osmi miliony liber by měla problémy se vůbec dostat na soupisku jeho týmu.

"Když začnete zdvojnásobovat ceny hráčů, dostanete se na vysoké hodnoty. Proběhla spousta přestupů za pět, šest, sedm nebo osm milionů liber a když jsem si ty hráče porovnával s těmi, co mám v týmu já, tak si nemyslím, že by jeho kvalitu zvedli. Takže jsem se svým mužstvem spokojen. Budovali jsme ho tři roky, takže jsem opravdu rád, že nemusíme utrácet horentní sumy na trhu," dodává Hughes.

Dosavadní přestupový rekord tohoto léta má na svědomí Liverpool, který zaplatil za útočníka Fernanda Torrese 20 milionů liber. Manchester United zase utratil za posily nejvíce, už přes 52 milionů liber. A to ještě není dotažen přestup Carlose Tevéze.

Martin Vymyslický / teamtalk.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články