Zpět na » Premier League » Návrat Vermaelena a Diabyho se blíží

Premier League - Návrat Vermaelena a Diabyho se blíží

Návrat Vermaelena a Diabyho se blíží © PA Photos - Thomas Vermaele

1

Líbilo se

14.10. - Marodka Arsenalu by se mohla ztenčit o další jména. Dobrou zprávou pro příznivce Gunners je fakt, že Thomas Vermaelen je v pořádku a jeho návrat na hřiště se přiblížil. Podobně optimisticý scénař je také v případě Diabyho.

Wenger dokonce prohlásil na oficiálních internetových stránkách klubu, že by se mohl Vermaelen vrátit za dva týdny. "Vypadá v pořádku, ale musíme respektovat průběh rekonvalescence a dát mu dva až tři týdny čas, aby byl opět konkurenceschopný."

Dalším mužem, který muže byt brzy k dispozici Arsenu Wengerovi, je Abou Diaby. "Velmi dobrou zprávou je, že se vrací do plné přípravy. Počítám, že by měl byt k dispozici pro Carling Cup a nebo o zápas dříve, "pokračoval v optimistickém duchu trenér Arsenalu.

Marodka Gunners momentálně čítá čtyři jména, zmiňovanou dvojici Vermaelen, Diaby a Sagnu s Wilsherem. V případě posledních dvou jmen je situace daleko vážnější a očekává se dlouhodobější absence. Zejména v případe Sagny.

"Sagna je dole, protože když jste zvyklí hrát tolik zápasů a najednou jste doma, bez jakéhokoliv pohybu je to pro vás velmi obtížně. Musíte se umět přizpůsobit. Sagna je ale psychicky silný a dostane se přes to,"popisuje Wenger nelehkou situaci svého svěřence.

Wenger také nehodlá uspěchat vývoj nesmírně talentovaného Alexe Oxlade-Chamberlaina, ale přiznává, že má před sebou velkou budoucnost. 18letý ofenzivní hráč naskočil do utkání proti Shrewsbury a také v Lize mistrů proti Olympiakosu.

"Je popředu se svým vývojem, celkově ale musí přidat nějaké přísady do své hry, které bude nutně potřebovat, ale má velký talent. To nikdo nemůže zpochybnit, "uvedl na pravou míru situaci okolo talentovaného Chamberlaina Wenger.

Arsenal v létě usiloval o Yoanna Gourcuffa

Předseda Lyonu Jean-Michel Aulas tvrdí, že Arsenal v letním přestupovém okně hodně stal o Yoanna Gorcuffa. Poté co Gunners přišli o Fabregase a Nasriho, zoufale hledal Wenger adekvátní náhradu a tou se měl stát právě francouzský záložník.

Pětadvacetiletý fotbalista je považován za nesmírně kvalitně technicky vybaveného hráče a patří v League 1 k tomu nejlepšímu. Není se tak čemu divit, že o něj Arsenal hodně stál, ovšem neúspěšně. Jean-Michel Aulas navíc doufá, že tak tomu bude i nadále.

"Gourcuff tady má dlouhodobou smlouvu a já věřím, že ji dodrží. Byla tady žádost od Arsenalu, ale tu jsem zamítnul. Chce být úspěšný v Lyonu a já mam v něm plnou důvěru, "zamítnul předseda spekulace o jeho možném odchodu.

Kam dál?

Petr Zikmund / arsenal.com, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články