Zpět na » Premier League » To nejlepší z 1. ligového kola

Premier League - To nejlepší z 1. ligového kola

0

13.08. - První kolo nové sezóny je za námi a s ním i jeho rekapitulace. Ăšvodní fotbalový víkend přinesl hned několik zajímavých okamžiků, ať už byly pro jednotlivé kluby více či méně radostné.

Hráč kola: Marcus Hahnemann

Skvělým,v tomto kole tím nejlepším výkonem se prezentoval pětatřicetiletý americký gólman Readingu. Tým podržel v zápase na Old Trafford, kde takřka po celých devadesát minut musel odolávat útočným výpadům Ronalda a spol., aby nakonec odcházel s pocitem udrženého čistého konta a vydatné pomoci klubu k vybojované remíze.

Gól kola: Steven Gerrard

Velké góly velkých hráčů padají v době, kdy je tým nejvíce potřebuje. Přesně taková situace nastala v 87. minutě utkání Aston Villy s Liverpoolem za tehdy ještě remízového stavu. Míč si k rozehrání přímého kopu postavil kapitán Reds Steven Gerrard a nechytatelnou, dokonale umístěnou střelou nedal brankáři Villans Stuartu Taylorovi nejmenší šanci.

Přihrávka kola: Ross Wallace

V nastaveném čase dosud bezbrankového zápasu vytáhl Ross Wallace ze svého arzenálu centr, jenž v konečném důsledku vedl k vítězné trefě Michaela Chopry a tedy získání výhry pro nováčka soutěže ze Sunderlandu.

Zápas kola: Chelsea 3 Birmingham 2

Pět gólů a nově ustanovený rekord v počtu neprohraných utkání na domácím hřišti, který se právě po tomto vítězství Blues stanovil na čísle 64. To vše bylo k vidění na Stamford Bridge, odkud fanoušci odcházeli s pocitem nejlépe shlédnutého zápasu kola.

Střídání kola: Roque Santa Cruz a Matt Derbyshire

Své role náhradníků a následně střídajících hráčů se duo z Rovers zhostilo dokonale. Díky jejich brankám, přičemž ta Derbyshirova padla po třech minutách pobytu na hřišti, se Blackburnu podařilo vývoj duelu na Riverside Stadium otočit na konečných 1:2.

Zákrok kola: Tony Warner

Jindy náhradní gólman Fulhamu se na Emirates Stadium předvedl hned několika výtečnými zákroky, díky nimž dlouho uchovával naděje Cottagers na úspěšný vstup do sezóny. Nejlepší reflex si přitom nechal na zlikvidování šance Nicklase Bendtnera.

Minela kola: Jens Lehmann

Ironicky řečeno, lepší start si Jens Lehmann nemohl dopřát. Uběhlo jen 52 sekund, co při nijak nebezpečně vyhlížející akci vytvořil fatální hrubku, které s radostí využil David Healy k letošnímu prvnímu gólovému prosazení.

"Zlý muž" kola: Dave Kitson

Podobně jako Lehmann, i Dave Kitson si jistě představoval lepší víkendové chvíle. Ta Kitsonova přišla navíc ještě dříve, pouhých 37 vteřin poté, co se coby střídající hráč objevil na trávníku, aby se z něj hned vzápětí poroučel po nevybíravém zákroku na obránce Manchesteru United, Patrice Evru.

Ztráta kola: Wayne Rooney

Kdo ví jak by střetnutí United s Readingem dopadlo nebýt Rooneyho zranění, vinou kterého odehrál pouze první poločas. Red Devils však nechyběl jen na druhou půli proti Royals, nýbrž dle posledních zpráv bude mimo hru dva dlouhé měsíce.