Zpět na » Premier League » McCarthy pod dozorem lékařů

Premier League - McCarthy pod dozorem lékařů

0

13.08. - Krušné chvilky v sobotu zažili diváci v Middlesbrough. Při zápase domácího týmu Boro s Blackburnem zkolaboval útočník hostů Benni McCarthy a na chvíli se ocitl dokonce v bezvědomí. Jeho stav nyní bedlivě sledují lékaři, vše by však mělo být v pořádku.

Dramatická situace se udála okolo 60. minuty, kdy se Jihoafričan po střetu s hlavami dvou obránců soupeře skácel k zemi, upadl do bezvědomí a musel vyhledat lékařskou pomoc. Hráč byl následně převezen do nemocnice, odkud byl ale zanedlouho propuštěn a mohl odcestovat domů společně se zbytkem mužstva Rovers.

I když jeho stav byl ohodnocen jako normální, klubový lékař Blackburnu Phil Batty ještě provádí rutinní zdravotní vyšetření, aby zjistil, zda hráč bude fit pro druhé předkolo Poháru UEFA, které Blackburnští hrají ve čtvrtek s finským prvoligovým celkem MyPa.

Devětadvacetiletý McCarthy se v minulé sezóně stal se čtyřiadvaceti brankami nejlepším střelcem Rovers. Přitom to pro něho byl první ročník v Premier League po přestupu z portugalského FC Porto.

Přestože v sobotním utkání s Middlesbrough chyběl na poslední půlhodinu zmiňovaný jihoafrický kanonýr, svěřenci Marka Hughese stejně slavili vítězství. McCarthyho totiž vystřídal Roque Santa Cruz, který po několika minutách vyrovnal na 1:1 a obrat poté dokonal další střídající fotbalista Matt Derbyshire.