Zpět na » Premier League » Seriál: Mladé naděje italského fotbalu či ligy - Libor Kozák

Premier League - Seriál: Mladé naděje italského fotbalu či ligy - Libor Kozák

Seriál: Mladé naděje italského fotbalu či ligy - Libor Kozák © theoffside.com - Libor Kozák

4

Líbilo se

10.04. - EXKLUZIVNĚ Pátý díl našeho seriálu zavítá do českých končin. Podíváme se na zoubek mladému útočníkovi Lazia Řím. Dnešní seriál se bude zaobírat Liborem Kozákem.

Libor Kozák. Toto jméno do minulé sezóny znali snad jen ti nejvěrnější příznivci českého týmu SFC Opava. Jenže teď už se o něm mluví jako o naději české reprezentace a také celé italské ligy.

Libor Kozák se narodil 30. května 1989 právě v Opavě. Jeho místem bydliště bylo v mládí obec Brumovice. Svou kariéru načal v roce 2001, kdy se poprvé objevil v mládežnické soutěži v týmu Opavy.

V těchto týmech působil až do roku 2007, kdy byl za své skvělé výkony poslán do hlavního týmu, aby odehrál zbývající zápasy ve druhé lize. A podařilo se mu vstřelit hned osm branek. V následující sezóně se stal s 11 góly nejlepším střelcem. Čekal se jeho přestup do Gambrinus ligy. To ale nepřišlo.

Přišel totiž ještě výraznější přestup. Všimli si ho totiž skauti Lazia Řím. A v červenci s tímto klubem podepsal smlouvu na pět let. Lazio zaplatilo za Kozáka pouze 1,2 milionů eur.

Kozák byl ale ještě hodně mladý a proto byl poslán do mládežnického klubu Lazia. Tam se opět skvěle prosazoval a tak si 2. května 2009 mohl odbýt premiéru v dresu Lazia. A víte proti komu?

21letý útočník nastoupil v 85. minutě proti Interu, tedy pozdějšímu vítězi Scudetta. První utkání v základní sestavě pak odehrál v úplném konci sezóny. Bylo to proti Juventusu. Zápas to byl speciální především díky tomu, že se s kariérou a celým Juventusem loučil Pavel Nedvěd.

Po skončení této sezóny byl Kozák poslán na hostování do Brescie, což se ukázalo jako skvělý tah. V Serii B zaznamenal sice pouze čtyři branky, byl ale neskutečně prospěšným pro tým a i díky němu postoupila Brescia do Serie A.

To byl impuls pro hlavní představitele Lazia, kteří si ho ihned vzali nazpět.
Pak ale přišla překvapující zpráva. Vedení se totiž dohodlo, že by se měl Kozák z Lazia stěhovat natrvalo. Jenže český útočník skvělými výkony v přípravě v uvozovkách všechny přemluvil a Kozák tak zůstal.

První gól v Serii A vstřelil Kozák 18. září proti Fiorentině. Proti fialkám se pak v dalším utkání trefil dvakrát a celkem už v 16 zápasech vstřelil pět branek.

Libor Kozák je svou výškou a skvělými hlavičkami výbornou posilou do řad Lazia a velkou nadějí nejen pro tento tým, ale i pro nově se skládající český národní tým.

Libor Kozák a jeho profil:


Narozen: 30.05.1989
Místo narození: Opava
Výška: 189 cm
Váha: 76 kg
Číslo: 18
Nynější klub: Lazio Řím
Dřívější kluby: Opava, Brescia
Úspěchy: Postup s Brescií do Serii A

Libor Kozák a jeho dvě branky proti Fiorentině:Libor Kozák a jeho sezóna 2007/08 v Opavě:

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 11.04. Odpovědět

Velmi zajímavé zápasy na dnes večer!

http://vares.webnode.cz/

COKO - 10.04. Odpovědět

Frajer, ten by mel hrat v repre, ne ten sulin co umi jen rozhazovat rukama

COKO
kleos77 - 10.04. Odpovědět

Necid?

kleos77
Recoba - 10.04. Odpovědět

KOzak Smajlík 3

Recoba
Člen Fotbalportal.cz lupul15 - 10.04. Odpovědět

copak? Smajlík 2

lupul15
Reklama
Reklama
Nejnovější články