Zpět na » Premier League » Souhrn 31. kola PL: Manchester City vyprášil Sunderland, Fulham rozmačkal Mandarinky a Rovers obrali o body Arsenal

Premier League - Souhrn 31. kola PL: Manchester City vyprášil Sunderland, Fulham rozmačkal Mandarinky a Rovers obrali o body Arsenal

Souhrn 31. kola PL: Manchester City vyprášil Sunderland, Fulham rozmačkal Mandarinky a Rovers obrali o body Arsenal © zimbio.com - Carlos Tevez (vlevo) oslavuje druhý gól společně se svým spoluhráčem Davidem Silvou (vpravo) během zápasu Premier League mezi Manchesterem City a Sunderlandem

2

03.04. - REVIEW Premier League se po reprezentační přestávce vrátila zpět a v 31. kole nabídla, kromě souboje West Hamu s United v Upton Parku, několik zajímavých zápasů a výsledků. Největším překvapením je zřejmě výhra West Bromu, který dokázal otočit zápas proti Reds.

Také výsledek z Britannia Stadium je překvapením. Stoke City obral o body londýnskou Chelsea, jenž se pomalu vracela do boje o titul.

Baggies se zásluhou velmi důležitého vítězství a zisku tří bodů dostali z pásma sestupu, stejně jako Birmingham City. Blues porazili doma Bolton a posunuli se na čtrnáctou příčku anglické nejvyšší soutěže, od pásma sestupu je však stále dělí pouhé dva body, na druhou stranu mají ale zápas k dobru.

Bod získal v obtížném zápase také Wigan Atletic, který na JJB Stadium uhrál bezbrankovou remízu s Tottenhamem. Ve Wiganu ale asi s nerozhodným výsledkem spojeni příliš nebudou, protože se i přes zisk bodu nacházejí na samotném dvě tabulky Premier League.

Neoslnili ani Vlci. Svěřenci irského manažera Mick McCarthyho si odvezli z St. James Parku nepříjemnou vysokou porážku. Newcastle United nasázel Wolverhamptonu čtyři góly a zvítězil tří brankovým rozdílem.

Velmi dramatický zápas byl k vidění v Goodison Parku. Merseyside derby mezi Evertonem a Aston Villou skončilo nakonec nerozhodným výsledkem. Stejným výsledkem skončili také zápasy dvou klubů z Londýna. Duel mezi Wiganem a Tottenhamem skončil bezbrakovou remízou, stejně jako zápas na Emirates Stadium, kam zavítal Blackburn.

V neděli odpoledne byli na programu dvě utkání. V prvním duelu si Fulham poradil snadno na Craven Cottage s Blackpoolem, který porazil rozdílem třídy díky dvěma brankám Zamory. Ve druhém duelu bylo k vidění také hodně branek. Citizens uštědřili Suderlandu pětibrankový příděl.

West Ham - Manchester United 2:4 (2:0)

Branky: 11´ a 25´ Noble (obě pen.) - 65´, 73´ a 79´ (pen.) Rooney, 84´ Hernandez

Review ze zápasu v Upton Parku naleznete zde.

W.B.A. - Liverpool 2:1 (0:0)

Branky: 62´ a 88´ Brunt (obě pen.) - 50´ Škrtel

Roy Hodgson porazil s West Bromwichem Albion svého bývalého zaměstnavatele a získal se svými svěřenci důležité tři body v boji o udržení v nejvyšší anglické soutěži. Baggies porazili před vlastními fanoušky na The Hawthorns Liverpool 2:1.

Manažer Reds Kenny Dalglish se radoval pět minut po zahájení druhého poločasu z vedoucího gólu svých svěřenců poté, co se přesnou hlavičkou prezentoval Martin Škrtel. Vedení Liverpoolu nemělo ale dlouhé trvání.

Za dvanáct minut později nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop, který proměnil Brunt a vyrovnal tak skóre zápasu. Vypadalo to, že zápas skončí remízou, jenže Baggies chtěli tři body a nakonec na ně také dosáhli. Dvě minuty před koncem byla na The Hawthorns nařízena druhá penalta, kterou opět proměnil Chris Brunt a vystřelil domácímu celku velmi důležité a cenné tři body.

West Brom: Carson, Reid, Meite, Olsson, Shorey, Scharner, Mulumbu, Brunt, Cox, Thomas, Odemwingie, Střídající hráči: Myhill, Cech, Pablo, Vela, Zuiverloon, Fortune, Jara

Liverpool: Reina, Carragher, Skrtel, Agger, Johnson, Kuyt, Spearing, Lucas, Meireles, Carroll, Suarez, Střídající hráči: Gulacsi, Cole, Kyrgiakos, Maxi, Wilson, Ngog, Poulsen

Stoke City - Chelsea 1:1 (1:1)

Branky: 8´ Walters - 33´ Drogba

Chelsea ztratila dva body v zápase Barlays Premier League, když na Britannia Stadium pouze remizovala se Stokem City 1:1 a zřejmě tak definitivně přišla o šance na zisk ligového titulu. Blues mají sice zápas k dobru, jenže je čeká těžký zápas proti United na Old Trafford.

Jon Walters poslal domácí do překvapivého vedení již v osmé minutě utkání. Chelsea dokázala odpovědět po půl hodině hry, kdy se prosadil přesnou hlavičkou po Anelkově centru útočník Pobřeží Slonoviny Didier Drogba.

Druhý poločas nabídl několik brankových příležitostí, které měl převážně na svých kopačkách Drogba. Útočník Chelsea napálil dvakrát brankovou konstrukci. V padesáté minutě tyč a devět minut před koncem břevno. Ale nebýt skvělých zákroků Petra Čecha, mohli Blues klidně i prohrát.

Stoke City: Begovic, Wilson, Shawcross, Huth, Higginbotham, Pennant, Delap, Whelan, Etherington, Jones, Walters. Střídající hráči: Nash, Collins, Fuller, Pugh, Diao, Whitehead, Wilkinson

Chelsea: Čech, Bosingwa, David Luiz, Terry, Cole, Ramires, Essien, Lampard, Malouda, Drogba, Anelka. Střídající hráči: Turnbull, Ivanovic, Torres, Mikel, Zhirkov, Ferreira, Kalou

Newcastle - Wolverhampton 4:1 (2:0)

Branky: 22´ Nolan, 45´ Ameobi, 50´ Lovenkrands - 58´ Ebanks-Blake, 90´ Gutiérrez

Diváci v St. James Parku viděli skvělý výkon a vítězství svého týmu. Newcastle si doma s přehledem poradil s Wolverhamptonem, který bojuje o přežití v Barclays Premier League a po prohře 4:1 se Strakami ho čeká velmi obtížný závěr sezóny.

Newcastle United poslal do vedení ve dvaadvacáté minutě kapitán Kevin Nolan, který zaznamenal svůj 12. gól v letošní sezóně. V závěru prvního poločasu přidali Straky další gól poté, co se po přesné hlavičce prosadil Ameobi.

Ve druhém poločase přidal uštědřil hostům třetí ránu Lovenkrands, který zvyšoval už na 3:0. Malinkou naději pro Vlky vykřesal 32 minut před koncem přesnou trefou Sylvan Ebanks-Blake, jenže v samotním závěru zápasu předvedl nádherné sólo Gutierrez, jenž udělal definitivní tečku za tímto utkáním.

Newcastle: Harper, Simpson, Coloccini, Williamson, Ferguson, Barton, Guthrie, Nolan, Gutierrez, Ameobi, Lovenkrands. Střídající hráči: Krul, Campbell, Perch, Steven Taylor, Ranger, Tavernier, Kuqi

Wolverhamtpon: Hennessey, Foley, Stearman, Berra, Elokobi, Hammill, Henry, O´Hara, Milijas, Jarvis, Ebanks-Blake. Střídající hráči: Hahnemann, Craddock, Kightly, Fletcher, Ward, David Jones, Mancienne

Everton - Aston Villa 2:2 (1:0)

Branky: 38´ Osman, 83´ Baines (pen.) - 47´ a 68´ Bent

V napínavém zápase v Goodison Parku mezi Evertonem a Aston Villou padly čtyři branky, po dvou na každé straně. Everton remizoval s Aston Villou, která v předchozím kole podlehla Wolverhamtponu, 2:2 a nakonec mohl být za tento výsledek rád.

Úvodní gól Merseyside derby obstaral sedm minut před přestávkou Leon Osman poté, co potrestal velkou chybu Jamese Collinse, který zahrával malou domů, jenže jeho přihrávka byla příliš slabá. Nicméně, s Aston Villou inkasovaný gól nehnul a hned dvě minuty od zahájení druhého poločasu dokázala vyrovnat. Downing našel na pravé straně volného Darrenta Benta, který rozvlnil síť a vstřelil svůj čtvrtý gól od lednového přestupu do Villy.

Jermaine Beckford se domníval, že vstřelil gól. Jeho velmi tvrdá a nebezpečná střela se odrazila od břevna dolů a zpět do hřiště. Nádherná střela, pro nezaujaté diváky byla škoda, že neskončila gólem. Everton ale nemusel litovat. V 68. minutě totiž vstřelil vedoucí gól Villans po přihrávce Ashleyho Yougna Darren Bent, který vsítil druhý gól v zápase. Sedm minut před koncem zápasu ale proměnil pokutový kop Baines a srovnal na konečných 2:2.

Everton: Howard, Hibbert, Jagielka, Distin, Baines, Coleman, Neville, Heitinga, Osman, Bilyaletdinov, Beckford. Střídající hráči: Mucha, Gueye, Vellios, Mustafi, McAleny, Forshaw, Nsiala

Aston Villa: Friedel, Walker, Dunne, Collins, Luke Young, Downing, Makoun, Reo-Coker, Ashley Young, Agbonlahor, Bent. Střídající hráči: Marshall, Pires, Albrighton, Delph, Heskey, Petrov, Cuellar

Birmingham City - Bolton 2:1 (1:0)

Branky: 4´ Phillips, 59´ Gardner - 71´ Elmander

Birmingham City se odpoutal z pásma sestupu, když na stadionu St. Andrews vybojoval důležité vítězství nad Boltonem Wanderers. Svěřenci McLeishe porazili k radosti domácích příznivců Bolton těsně 2:1.

Útočník a veterán Kevin Phillips poslal domácí do vedení již ve čtvrté minutě zápasu. Birmingham City vedl po prvním poločase nejtěsnějším rozdílem. Klid do domácích řad vnesl v pětapadesáté minutě Craig Gardner, který si vyměnil jednou až dvakrát míč s Cameronem Herojem a po nádherné kombinační akci zvýšil vedení Blues.

Bolton se ale nevzdal a jedenáct minut před koncem se mu ještě podařilo zápas zdramatizovat. Kevin Davies sklepl hrudníkem míč na Johana Elmandera, jehož střela skončila v síti. Boltonu už se ale i přes snahu vyrovnat nepodařilo a Birmingham si připsal velmi důležité tři body.

Birmingham City: Foster, Carr, Parnaby, Johnson, Ridgewell, Larsson, Ferguson, Gardner, Bowyer, Phillips, Jerome. Střídající hráči: Doyle, Bentley, Fahey, Zigic, Beausejour, Mutch, Davies

Bolton: Jaaskelainen, Steinsson, Cahill, Wheater, Alonso, Cohen, Muamba, Petrov, Elmander, Kevin Davies, Sturridge. Střídající hráči: Bogdan, Robinson, Taylor, Klasnic, Moreno, Blake, Lee

Wigan - Tottenham 0:0

Wigan: Al Habsi, Boyce, Gary Caldwell, Alcaraz, Figueroa, Watson, McCarthy, N´Zogbia, Cleverley, Moses, Rodallega. Střídající hráči: Pollitt, Gohouri, Di Santo, Gomez, Sammon, Diame, Stam

Tottenham: Gomes, Corluka, Dawson, Bassong, Assou-Ekotto, Van der Vaart, Sandro, Jenas, Modric, Pavlyuchenko, Defoe. Střídající hráči: Cudicini, Huddlestone, Lennon, Crouch, Kranjcar, Rose, Pienaar

Arsenal - Blackburn 0:0

Arsenal: Almunia, Sagna, Squillaci, Koscielny, Clichy, Song, Wilshere, Walcott, Nasri, Arshavin, van Persie. Střídající hráči: Lehmann, Diaby, Fabregas, Rosicky, Eboue, Chamakh, Bendtner

Blackburn: Robinson, Salgado, Samba, Nelsen, Olsson, Emerton, Jermaine Jones, Phil Jones, Nzonzi, Hoilett, Santa Cruz. Střídající hráči: Bunn, Dunn, Rochina, Mwaruwari, Roberts, Hanley, Diouf

Fulham - Blackpool 3:0 (2:0)

Branky: 23´ a 28´ Zamora, 72´ Etuhu

Bobby Zamora zaznamenal v dresu Fulhamu dva přesné zásahy a přispěl tak k výhře Fulhamu, jehož obavy ze sestupu se po jednoznačném výsledku 3:0 výrazně zmírnili. Cottagers porazili Blackpool rozdílem třídy.

Zamora otevřel skóre zápasů ve třiadvacáté minutě, kdy zaznamenal svůj první gól od srpna, kdy se naposledy trefil právě proti Blackpoolu. Za pět minut později přidal třicetiletý útočník Cottagers druhý gól poté, co usměrnil do sítě volný přímý kop Damiena Duffa.

Naprostou dominanci Fulhamu ztvrdil ve dvaasedmdesáté minutě Dickson Etuhu, který rozradostněl domácí fanoušky potřetí přesnou trefou zblízka. Fulham si připsal páté domácí vítězství v šesti zápasech.

Fulham: Schwarzer, Baird, Hughes, Hangeland, Salcido, Duff, Etuhu, Murphy, Dempsey, Zamora, Dembele. Střídající hráči: Stockdale, Kelly, Sidwell, Johnson, Gudjohnsen, Kakuta, Davies

Blackpool: Kingson, Baptiste, Cathcart, Evatt, Crainey, Grandin, Adam, Vaughan, Ormerod, Beattie, Taylor-Fletcher. Subs: Rachubka, Southern, Eardley, Varney, Kornilenko, Puncheon, Reid

Manchester City - Sunderland 5:0 (2:0)

Branky: 9´ Johnson, 15 Tevez (pen.), 63´ Silva, 67´ Vieira, 73´ Toure

Manchester City se posunul zpět na třetí místo Premier League poté, co na City of Manchester Stadium vyprášil Sunderland, který jen potvrdil, že se mu v poslední době velmi nedaří. City porazilo Sunderland vysoko 5:0 a výrazně se přiblížilo ke kvalifikaci do Ligy mistrů. Citizens se doma opravdu daří, což v tomto zápase dokázalo na sto procent.

Adam Johnson zaznamenal svůj první start od ledna a již v úvodní deváté minutě zápasu otevřel skóre po dobré přihrávce Yaya Tourého. Po čtvrthodině hry vedli Citizens dvoubrankovým rozdílem. V patnácté minutě proměnil pokutový kop Tevez.

Další gól v třiašedesáté minutě David Silva, který se prosadil přesnou střelou zblízka. Za pouhé čtyři minuty přidal již čtvrtý gól Citizens po krásném křižném pasu Aleksandara Kolarova bývalý kapitán Gunners Patrick Vieira. Skvělý a nádherný týmový výkon potrhl pátým gólem krásnou střelou Yaya Toure.

Manchester City: Hart, Boyata, Kompany, Lescott, Kolarov, Toure Yaya, De Jong, Silva, Adam Johnson, Tevez, Balotelli. Střídající hráči: Taylor, Milner, Wright-Phillips, Dzeko, Barry, Vieira, McGivern

Sunderland: Mignolet, Bardsley, Turner, Mensah, Ferdinand, Cattermole, Henderson, Muntari, Sessegnon, Gyan, Welbeck. Střídající hráči: Gordon, Zenden, Malbranque, Colback, Elmohamady, Adams, Lynch