Zpět na » Premier League » Wenger: Naniho gól způsobilo nedorozumění

Premier League - Wenger: Naniho gól způsobilo nedorozumění

Wenger: Naniho gól způsobilo nedorozumění © zimbio.com - manažer Arsenalu Arséne Wenger

4

03.11. - VIDEO V Anglii se v posledních dnech nemluví o ničem jiném, než o gólu Luise Naniho ze zápasu 10. kola Premier League. Arséne Wenger se domnívá, že Naniho gól proti Tottenhamu během víkendu byl prostě nedorozuměním mezi hráči a rozhodčími.

Útočník Manchesteru United poslal míč do prázdné sítě a zařídil tak svému týmu vítězství 2:0. Brankář Spurs Heurelho Gomes očekával volný přímý kop, a tak společně se svými spoluhráči přestal na chvíli hrát a připravoval se k rozehrávce.

Rozhodčí Mark Clattenburg ale hru nepřerušil a rozhodl se dát Tottenhamu výhodu. Na této situaci vydělal Nani, který využil zmatení brankáře Gomese. Clattenburg byl za jeho rozhodnutí hodně kritizován, ale Wenger má pro celou situaci pochopení.

"Myslím, že to bylo nedorozumění mezi rozhodčím a Gomesem." řekl manažer Arsenalu. "Chápu, rozhodčí měl jen jednu volbu, dát výhodu. Tottenham si totiž zasloužil, aby hra pokračovala plynule dál, vždiť do konce zápasu zbývalo pouhých pět minut."

"Pokud by zastavil hru a odpískal volný kop, zpomalil by tím hru a umožnil by Manchesteru United, aby se mohl vrátit. Takže nechal hru plynout dál a měli míč, jenže Gomes si to neuvědomil a snažil se získat pár metrů, tak aby míč poslal co nejdále do hřiště. Potom už na míč nedosáhl."

"V podstatě nedošlo k žádné velké chybě na jakékoliv straně, je to jen nedorozumění mezi Clattenburgem a Gomesem."