Zpět na » Premier League » Emirates Cup 2010: Výsledky prvního hracího dne

Premier League - Emirates Cup 2010: Výsledky prvního hracího dne

Emirates Cup 2010: Výsledky prvního hracího dne © -

7

31.07. - REVIEW Čtvrtý ročník prestižního předsezónního turnaje, který pravidelně pořádá londýnský Arsenal na Emirates Stadium, zahájil duel Celticu s Lyonem. V podvečer se před zraky svých fanoušků představili hráči Gunners. Dalo se očekávat, že první zápas nebude sledovat tolik příznivců, jako zápas Arsenalu s AC Milán.

Celtic - Lyon 2:2 (0:1)

Branky: 28´ Bastos, 54´ Novillo, 82´ Hoope, 89´ Samaras

Úvodní zápas Emirates Cupu nabídl dramatický a na góly bohatý zápas. Diváci přítomní na Emirates Stadium se rozhodně museli bavit.

V osmadvacáté minutě se trefil parádně z volného přímého kopu Bastos a poslal Lyon do vedení. Krátce po začátku druhého poločasu zvýšil Lyon své vedení, když na 2:0 zvýšil po krásné kombinaci ranou pod břevno Novillo.

Celtic v závěru zápasu přidal. Osm minut před koncem snížil Hooper z blízkosti do odkryté brány na 1:2. V devětaosmdesáté minutě dokázal Celtic vyrovnat. Po volném přímém kopu se dostal k míči Samaras a přesnou hlavičkou vyrovnal na konečných 2:2.

Obě mužstva si za remízu 2:2 odnášejí ze zápasu tři body.

Arsenal - AC Milán 1:1 (1:0)

Branka: 36´ Chamakh, 76´ Pato

V podvečer se před vlastními fanoušky na Emirates Stadium představil domácí Arsenal proti AC Milán. Český fanoušek mohl být spokojený, protože v sestavě Gunners se od začátku objevil Tomáš Rosický, který měl drobné zdravotní problémy.

Zápas byl speciální pro Flaminiho, ten se vrátil zpět na místo činu. Do AC Milán totiž přestoupil právě z londýnského klubu. Fanoušci ho při kontaktu s míčem doprovázeli ho pískotem a neodpustili mu jeho odchod.

Úvodní minuty zápasu nabídly velmi svižné tempo. AC Milán přečkal úvodní tlak Arsenalu a poté sám několikrát zahrozil, konkrétně aktivní Mathieu Flamini, jehož tečovanou střelu dokázal Fabianski vyrazit na břevno.

V šestatřicáté minutě ustál Arshavin souboj o míč a poslal přesnou přihrávku za obranu AC Milán na rozběhnutého Chamakha, který vstřelil úvodní gól zápasu.

Závěr prvního poločasu nabídl dvě dobré příležitosti. Nejprve zahrozil Arsenal, Nasri obelstil obránce AC Milán a poslal přihrávku na Rosického, který pálil bez přípravy. Abbiati jeho pohotovou střelu dokázal vyrazit. Za AC Milán za několik málo okamžiků později pálil velmi nebezpečně Pato, jeho střela trefil tyč, která napíná síť brány.

Ve druhém poločase si Arsenal vytvořil několik brankových příležitostí, ale nedokázal je proměnit. Fanoušci se tedy místo sledováním branek bavili vytvářením mexické vlny, která obíhala stadion Emirates Stadium.

Dvaasedmdesátá minuta nabídla krásnou individuální akci Carlose Veli, který prohodil míč mezi nohama jednoho z obránců AC, posunul si míč do volného prostoru a následně vypálil. Střelecký pokus mexického reprezentanta skončil těsně mimo.

Necelou čtvrthodinu před koncem zápasu srovnal hlavičkou o zem Pato na 1:1. Gunners mohli rychle odpovědět. Randall ale nedokázal na dvakrát proměnit vyloženou příležitost. Brankář Abbiati předvedl v rychlém sledu dva skvělé zákroky.

Zápas mohl rozhodnou po narážce Zambrotta, jeho tvrdá střela zpoza hranice pokutového území orazítkovala břevno. Druhé utkání tedy skončilo stejně jako to první remízou.