Zpět na » Premier League » Manchester United stále bez vítězství

Premier League - Manchester United stále bez vítězství

0

19.08. - Manchester vede ligu!!! To se dalo před začátkem sezony čekat, nikoli ale to, že to budou City, kteří budou okupovat po třech kolech první příčku s plným počtem bodů. V dnešních zápasech byly vidět i kontroverzní výroky rozhodčích, nebo další z hrubých chyb brankáře Arsenalu, Jense Lehmanna.

Manchester City - Manchester United 1:0 (1:0)

Dnešní menu Premier league zahájilo tradiční derby mezi City a United. "Hosté" ani ve třetím zápase v letošním ročníku nevyhráli, co víc, výstavním gólem Geovanniho z 31. minuty prohráli 1:0. Manchester City tak zůstává i nadále neporažen a vévodí Premier League.

V sestavě United se poprvé v sezoně objevil Owen Hargreaves, kvůli trestu chyběl Cristiano Ronaldo a kvůli zraněním 5 dalších opor.

Pro City nezačalo utkání příliš dobře, když se po hezké kombinaci se Scholesem dostal do velké šance Nani,
jeho střelu a následnou dorážku zlikvidoval Schmeichel. O pár minut později musel hřiště opustit Bojinov,
který po tvrdém dopadu při napadání Evry, na jeho místo se postavil Emile Mpenza.

City se od začátku zaměřili spíše na napadání, bránění a rychlé kontry a nechávali United kombinovat. Ti se různými způsoby snažili dostávat do šancí, což se jim relativně dařilo, v koncovce to ale vázlo. Své šance neproměnil hlavně Nani, nejpilnější střelec úvodu zápasu. Ukázal se ale také jako nahrávač, když krásně vysunul Evru ve 24. minutě. Ten byl po neúspěšném střeleckém pokusu podražen vracejícím se obráncem, hosté se dožadovali penalty, tu jim ale rozhodčí nezapískal.

Domácí se do útoku příliš nedostávali a v první půli prakticky nevystřelili na branku, co ale dokonale ovládli byla produktivita. První vystřelený míč nejen, že mířil mezi tyče, ale znamenal také vedoucí branku City, když se nádherně trefil Geovanni.
United po obdržené brance nadále drželi míč a snažili se srovnat, obrana City ale fungovala bez chyb, navíc od 35. minuty začali domácí vyrovnávat hru a drželi míč mnohem častěji, než v úvodu zápasu. Paradoxně opět ve chvíli, kdy se zdálo, že City kontrolují vývoj první půle, přišlo málem vyrovnání poté, co brankář Schmeichel neudržel míč po střílené přihrávce Naniho a těsně před Giggsem zachraňoval vracející se Richards.

V závěru poločase se neujala ani střela Naniho, ani se nekonal nějaký drtivý nápor hostů, odcházelo se do kabin za stavu 1:0 pro City.

Druhý poločas zahájili United velkým tlakem a jejich převaha byla značná. Co ale opět scházelo, bylo gólové potvrzení této převahy.
Tevez, Giggs, Nani, Scholes, Vidic, ani jeden z nich nedokázal přetavit své šance na branku. Obrovskou šanci promarnil znovu Tevez, který nevyužil minely brankáře City a nedokázal hlavou dostat míč do branky.

Manchester měl v zápase navrch, držel míč mnohem častěni na svých kopačkách, měl velké gólové šance,
ale co je vám platný tlak a šance, když je nedokážete proměnit? Naopak hráči City vytěžili z minima maximum a tak ve třech zápasech potřetí zvítězili.

Manchester United: Van der Sar, Brown(72. O'Shea), Ferdinand, Vidic, Evra, Hargreaves, Scholes, Carrick, Giggs, Nani(59. Eagles), Tevez;

Manchester City: Schmeichel, Garrido, Richards, Dunne, Corluka, Geovanni(73. Ball), Hamann, Johnson, Petrov, Bojinov(8. Mpenza), Elano(62. Bianchi)

Další dnešní výsledky:

Blackburn - Arsenal 1:1 (0:1)

Branky: Dunn 72. - Van Persie 18.

Bod daroval domácím další chybou golman kanonýrů, Jens Lehmann, který si nepochopitelně srazil do branky střelu Dunna.

Liverpool - Chelsea 1:1 (1:0)

Branky: Torres 15. - Lampard 62. (pen.)

Liverpool byl v zápase lepším týmem a zaslouženě se ujal vedení poté, co se poprvé v dresu domácích trefil Fernando Torres. Remízu zařídil z kontroverzní penalty Frank Lampard.