Zpět na » Premier League » Manchester City doma opět bodoval naplno

Premier League - Manchester City doma opět bodoval naplno

Manchester City doma opět bodoval naplno © m.gmgrd.co.uk -

0

06.11. - Hráči Manchesteru City se poměrně rychle oklepali z hrozivého debaklu 0:6, který utrpěli v minulém kole na Stamford Bridge od Chelsea a dnes porazili Sunderland 1:0. Vítězství nad nováčkem navíc znamená, že Citizens na domácím hřišti stále ještě neztratili ani bod a posunuli se na třetí příčku v tabulce.

Domácí sice získali další tři body do tabulky, ovšem 40 000 diváků na City of Manchester Stadium si příliš fotbalové podívané neužilo. Zápas postrádal rušné momenty a ze sedadel tak přihlížející zvedl pouze gól Stephena Irelanda, který v 67. minutě zužitkoval přihrávku Dariuse Vassella.

V celém zápase měli více ze hry překvapivě hosté, kteří se mohli ujmout vedení po hlavičce Anthonyho Stokese, avšak jeho pokus mířil těsně vedle Hartovy branky. Pak se ke slovu dostal domácí playmaker Elano, který chytře poslal míč Mpenzovi. Belgický útočník však rovněž mířil vedle. Další šance patřila opět Mpenzovi, ale tentokráte byl na svém místě brankář Gordon. Špatnou první půli uzavřel přímý kop Elana.

Gólu se diváci dočkali až v 67. minutě, kdy záložník Ireland pohotovým volejem poslal do sítě přihrávku Dariuse Vassella. Sunderland byl blízko vyrovanání o čtyři minuty později, ale do střely Leadbittera se vložil obránce Dunne. V poslední šanci hostí těsně nedosáhl na přihrávku Wallace kanonýr Kenwyne Jones a Black Cats tak odjíždějí s prázdnou.

Manchester City - Sunderland 1:0

Manchester City: Hart, Jihai, Dunne, Corluka, Garrido, Ireland, Hamann, Johnson (Vassell 46), Petrov, Mpenza (Bianchi 57), Elano (Ball 82).
Sunderland: Gordon, Nosworthy, Higginbotham, Collins, Harte, Stokes (Chopra 58), Miller, Etuhu, Leadbitter, Murphy (Wallace 58), Jones.
Góly: Ireland 67.
Diváci: 40,038
Rozhodčí: Alan Wiley