Zpět na » Premier League » Watford ve šlágru porazil Sheffield

Premier League - Watford ve šlágru porazil Sheffield

0

18.08. - Aktualizováno. Ve šlágru druhého kola League Championship, ve kterém se utkali ještě vloni týmy hrající Premier League, porazil Watford těsně Sheffield United a pokračuje bez ztráty bodu. Naopak další aspirant na postup Southampton prohrál i ve svém třetím utkání sezóny.

Duel Watfordu s Blades poutal asi nejvíce pozornosti ze všech sobotních zápasů. Lépe začali domácí, do úvodních dvou šancí se dostal Darius Henderson, ale neuspěl. Rozhodjící branku vstřelil ve druhé půli Lee Williamson a byl to jeho premiérový v dresu Hornets. Dvě šance k vyrovnání měl Michael Tonge, ale na stavu se už nic nezměnilo a Watford tak pokračuje s plným bodovým ziskem.

West Bromwich na domácím hřišti porazil 2:0 Preston, který stále čeká na svůj první gól v nové sezóně. Ăšvodní branku vstřelil přesnou hlavičkou Kevin Phillips. Toho za chvíli vystřídal Ishmael Miller, dvacetiletý útočník, který v týdnu přišel na hostování z Manchesteru City. A byl to právě on, kdo krásným sólem přes polovinu hřiště uzavřel stav na konečných 2:0. V šancích hostujícího týmu neuspěli Neil Mellor ani Darren Carter.

Crystal Palace nedokázalo potvrdit na domácím hřišti vysoké vítězství z úvodního kola a nakonec bylo s Leicesterem rádo za remízu. Hosté totiž za stavu 1:1 udeřili tři minuty před koncem, když se po rohovém kopu trefil Patrick Kisnorbo. Bod domácím vydřel až v nastavení útočník Clinton Morrison.

Na hřišti soupeře dokázal dnes jako jediný tým vyhrát Cardiff. Bluebirds zajistil všechny tři body z utkání s Qeens Park Rangers velšský reprezentant Paul Parry.

První branky v dresu Colchesteru se dočkal veterán Teddy Sheringham, který dopomohl k remíze 2:2 s Barnsley a ještě se na něm vyfauloval protihráč. Na druhé straně se dvakrát trefil z pokutového kopu Brian Howard.

V prvním souboji nováčků si body podělili Blackpool s Bristol City. Také třetí z nováčků bodoval - Scunthorpe United porazil Burnley.

Ăšvod sezóny se vůbec nevydařil Southamptonu. V úvodním kole dostal doma "čtyřku" od Crystal Palace, v týdnu byl vyřazen z Carling Cupu týmem ze čtvrté ligy a dnes neuspěl ani na hřišti Norwiche. Domácím zařídil vítězství dvěma góly zkušený útočník Jamie Cureton, nejlepší střelec loňského ročníku League Championship.

V dalších zápasech se smírně rozešli Coventry s Hull City a Plymouth s Ipswichem.

V podvečerním sobotním utkání prohrál Charlton na hřišti Stoke City 1:2. Skóre sice otevřel hostující Andy Reid z přímého kopu, ale už za dvě minuty vyrovnal Richardo Fuller. Vítěznou branku vstřelil krátce po svém příchodu na hřiště Jon Parkin a posunul svůj tým do čela tabulky.

Výsledky 2. kola League Championship:

Blackpool - Bristol City 1:1 (52. Morrell - 75. Murray)
Colchester - Barnsley 2:2 (45. Sheringham, 48. Connolly - 28. z pen. a 85. z pen. Howard)
Coventry - Hull 1:1 (51. McKenzie - 63. Barmby)
Crystal Palace - Leicester 2:2 (33. Green, 90. Morrison - 63. DJ Campbell, 87. Kisnorbo)
Norwich - Southampton 2:1 (61. a 71. Cureton - 37. Jones)
Plymouth - Ipswich 1:1 (85. Ebanks-Blake z pen. - 2. Lee)
QPR - Cardiff 0:2 (29. a 59. Parry)
Scunthorpe - Burnley 2:0 (47. Paterson, 64. Goodwin)
Watford - Sheffield U 1:0 (56. Williamson)
West Bromwich - Preston 2:0 (65. Phillips, 71. Miller)
Stoke City - Charlton 2:1 (57. Fuller, 79. Parkin - 55. Reid)