Zpět na » Premier League » Obhájce znovu ztratil body

Premier League - Obhájce znovu ztratil body

0

15.08. - Obhájce titulu Manchester United ani ve druhém utkání sezóny nedokázal naplno bodovat a z Portsmouthu si odváží znovu pouze bod za remízu 1:1. Hráči konkurenčního City byli úspěšnější a po vítězství nad Derby County pokračují bez ztráty bodu.

V dresu Manchesteru United se poprvé představil Carlos Tevéz, jehož debut byl urychlen zraněním Wayna Rooneyho. Byl to právě Tevéz, kdo měl prsty v úvodním gólu United. Po jeho akci se z 25 metrů trefil Paul Scholes. Domácí Pompey však o poločase provedli dvojité střídání a nový muž na hřišti Matty Taylor připravil vyrovnávací gól pro Benjaniho. Místo vítězného gólu na té či oné straně viděli diváci na Fratton Parku dvě červené karty. Tu první obdržel domácí Sulley Muntari po druhé žluté, druhou viděl o dvě minuty později hostující Cristiano Ronaldo po úderu do hlavy Richarda Hughese.

Městský rival United, Manchester City, byl úspěšný i ve druhém utkání sezóny. Na domácím stadionu totiž dokázali Citizens zdolat nováčka Derby County 1:0 gólem Micheala Johnsona. Těsně před koncem první půle si devatenáctiletý záložník vyměnil míč s Elanem a pak jej poslal ze dvaceti metrů do horního rohu branky. Jednalo se o dvě velké premiéry - jednak Johnsonův první gól v Premier League a pak také první gól Citiznes na domácím hřišti od Nového roku, tedy po neuvěřitelných 227 dnech! K vidění je tak v posledních letech nevídaná situace - Manchester City je v tabulce před Manchesterem United.

Bez ztráty bodu pokračuje i Chelsea. Ta dokázala otočit nepříznivý vývoj duelu v Readingu, kde po gólu domácího obránce Bikeyho prohrávala 0:1. Během tří minut ve druhé půli však Blues zápas otočili na konečných 2:1, když se trefili Lampard a Drogba.

Prvních bodů v novém ročníku se dočkal londýnský Fulham, který dokázal na Craven Cottage zdolat Bolton 2:1. Hostující manažer Sammy Lee tak stále čeká na své první vítězství na lavičce Trotters. Ti sice začali dobře, už ve 12. minutě se trefil po chybě domácího gólmana Warnera Heidar Helguson, ještě před pár týdny hráč Fulhamu. A byl to právě Helguson, kdo zaváhal při vyrovnávacím gólu, čehož bleskově využil David Healy. O tři minuty později vstřelil vítězný gól Alexej Smertin, jehož střelu vychýlil do sítě hostující bek Gerald Cid. Na výsledku už nic nezměnily ani šance Dioufa nebo Anelky.

Ăštočník Michael Chopra se trefil i ve svém druhém utkání v dresu Sinderlandu, když přispěl k remíze na hřišti Birminghamu. V souboji dvou nováčků měl k vítězství blíže domácí Birmingham, který dvakrát vedl, ale v poslední minutě zápasu rozhodl o dělbě bodů Stern John po přihrávce Nosworthyho.

Výsledky 2. kola Premier League:

Birmingham - Sunderland 2:2 (28. McShane vlastní, 82. O´Connor - 75. Chopra, 90. John)
Fulham - Bolton 2:1 (23. Healy, 26. Smertin - 12. Helguson)
Manchester City - Derby County 1:0 (43. Johnson)
Portsmouth - Manchester United 1:1 (53. Benjani - 15. Scholes)
Reading - Chelsea 1:2 (29. Bikey - 47. Lampard, 50. Drogba)
Wigan - Middlesbrough 1:0 (55. Sibierski)