Zpět na » Premier League » Souhrn sobotních utkání 31. kola PL: Aston Villa překvapivě remizovala s Wolves, Arsenal se dostal do čela

Premier League - Souhrn sobotních utkání 31. kola PL: Aston Villa překvapivě remizovala s Wolves, Arsenal se dostal do čela

Souhrn sobotních utkání 31. kola PL: Aston Villa překvapivě remizovala s Wolves, Arsenal se dostal do čela © whoateallthepies.tv - John Carew

2

20.03. - AKTUALIZOVÁNO V prvním zápase 31. kola Premier League Aston Villa překvapivě remizovala se slabým Wolverhamptonem 2:2. O obě branky Villans se postaral John Carew. Arsenal si v posledním sobotním utkání poradil s West Hamem a vyhoupl se do čela tabulky.

Aston Villa - Wolverhampton 2:2 (1:2)

Aston Villa měla v tomto zápase na mále, neboť deset minut před koncem prohrávala 2:1 a zdálo se, že s výsledkem nic neudělá. Avšak svým velkým náporem na obránce hostujícího celku dokázala nepříznivý stav zvrátit a nakonec remizovala 2:2.

Aston Villa byla v tomhle zápase jasným favoritem a svou roli potvrzovala již od samého počátku utkání, kde měla po většině času míč na svých kopačkách. Hned po čtvrthodině zápasu se k míči dostal John Carew, který využil nahrávku Ashley Younga a nekompromisně skóroval. Radost fotbalistů domácích netrvala příliš dlouho, jelikož ve dvaatřicáté minutě se prosadil Jody Craddock a vyrovnal stav utkání - 1:1. Hostující tým udeřil v prvním poločase již po druhé, když si James Milner dal vlastní gól.

Do druhého dějství nastoupil jakoby jiný fotbalový celek z Birminghamu. Fotbalisté Aston Villy začali hrát velice přesný a útočný fotbal, avšak všechny jejich pokusy končily v rukavicích brankáře Hahnemanna. Po hodině hry do gólové příležitosti dostal ostřílený útočník John Carew, ale jeho hlavičce chyběla potřebná razance. Do konce utkání chybělo deset minut a Villans si vytvořili velký útočný tlak, který posléze obměnili gólem. John Carew vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Wigan - Burnley 1:0 (0:0)

Oba celky v tomto zápase potřebovaly nutně zvítězit, aby se oddálily sestupovým pozicím. Avšak v tomhle klání Wigan a Burnley jen potvrdily, že se jim v této sezóně příliš nedaří. Ovšem těsně před koncem zápasu dokázal Wigan vstřelit branku a zvítězil 1:0

Oba týmy započaly utkání velice opatrně. Žádný z těchto soupeřů se do ničeho nepouštěl a když se objevil náznak na nějakou šanci, zůstal míč na kopačkách obránců, kteří byli v dnešním střetnutí velice pozorní. První poločas toho divákům na DW Stadium moc nenabídl. Hrál se velice pasivní fotbal, čehož si fanoušci obou klubů všimli a z hlediště byl slyšet mírný pískot. Ve druhém poločase se do gólové šance zápasu dostal Martin Paterson, ale jeho střelu zastavilo břevno. Avšak to nebylo ze strany Wiganu všechno. V 90. minutě překonal brankáře Burnley útočník Wiganu Rodallega.

Portsmouth - Hull City 3:2 (1:1)

Fotbalisté Portsmouthu v sobotu dokázali, že mají v týmu bojovného ducha. Už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně, ale nakonec dokázali svěřenci Avrama Granta vstřelit branku a tři body zůstaly doma.

Hostující tým měl v úvodu zápasu nesmírné štěstí, neboť Klibane poslal velice přesný centr na hlavu Vennegoora of Hesselinka, který však bránu těsně minul. Avšak do vedení se dostali po půl hodině zápasu fotbalisté hostujícího týmu, když se Folan tečoval míč před Jakubou a dostal se za záda brankáře domácího mužstva. Ještě než šli hráči do kabin, dokázal poslední celek Premier League srovnat krok se svým soupeřem. Smith ve 37. minutě překonal soupeřova brankáře.

Ve druhém poločase měli více navrch fotbalisté domácího celku, kteří však v 73. minutě opět prohrávali po střele Folana. Záložník Hullu se tak odvděčil za důvěru, kterou mu nový manažer Tigers dal.

Zápas se chýlil ke konci a už to vypadalo, že si Hull odveze plný počet bodů. Mezitím se v 87. minutě vyznamenal po volném přímém kopu O’Hara, který nekompromisně dostal míč za záda soupeřova brankáře. O minutu později už to by 3:2 pro domácí, když Kanu svou střelou Myhilla.

Sunderland - Birmingham 3:1 (2:0)

Darrent Bent rozhodl zápas již v páté minutě hry, když dokázal zkrotit nepřesnou přihrálu Fraizera Campbella a dostat míč za soupeřova brankáře. Avšak fotbalisté domácího mužstva se v brzké době radovali již podruhé, když v 11. minutě dokázal tentýž hráč překonat Harta. Ještě tedy neuběhla ani čtvrthodina zápasu a Sunderland vedl 2:0. Ve 22. minutě se vyznamenal gólman Black Cats, který si poradil Faheyovou střelou z dálky.

V 60. minutě se fotbalistům hostujícího týmu podařilo vstřelit kontaktní branku, jmenovitě se o ni postaral Jerome. Avšak jejich radost netrvala příliš dlouho. O dvacet minut později Campbel zvýšil náskok svého týmu.

Everton - Bolton 2:0 (0:0)

Everton byl v tomto zápase považován za mírnějšího favorita, avšak svou v prvním poločase vůbec nepotvrzoval, neboť všechny jejich pokusy přišli nazmar. Zatímco Cahill dostal hned v úvodu zápasu žlutou kartu, mohl skórovat Kevin Davies, ale gól ze slibné příležitosti nedal.

V úvodu druhého poločasu se do gólové šance dostal John Heitinga, ale jeho pokus skončil v náručí brankáře hostujícího týmu. V 72. minutě se fanoušci Evertonu mohli radovat, Jelikož Mikel Arteta upravil skóre na 1:0. Utkání v Goodison Parku bylo velice vyrovnané. Oba týmy se nikam nehnaly, což bylo znát i na stavu utkání. Těsně před koncem poločasu Steve Pienaar dokázal vsítit druhou branku The Toffes.

Stoke City - Tottenham 1:2 (0:0)

Tottenham by před tímto kláním považován za jasného favorita a musel nutně zvítězit, chce-li se i nadále udržet v boji o čtvrtou pozici, která zaručuje start v nejprestižnější evropské klubové soutěži.

Na to, že byli Spurs považování za jasného favorita tohoto klání, to vůbec nevypadalo. Hosté měli v tomto zápase navrch, ale nedokázali si vytvořit jedinou šanci, kterou by se dostali za obranu Stoke. První poločas se hostům vůbec nevydařil, jelikož si nedokázali vytvořit žádnou šanci. Oba týmy šly do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

V úvodu druhého poločasu se fotbalisté hostujícího týmu dostali do vedení. O branku Tottenhamu se postaral Eidur Gudjohnsen. O dvacet minut později dokázal domácí tým vyrovnat po góle Etheringtona. Avšak domácí příznivci se neradovali příliš dlouho. Hned po vyrovnávací brance přišel další gól ze strany Tottenhemu. Aktivní Niko Kranjcar upravil výsledek na konečných 2:1.

Arsenal - West Ham 2:0 (1:0)

V posledním sobotním zápase Premier League, porazil Arsenal v londýnském derby West Ham 2:0, i přesto, že téměř celý druhý poločas hrál v deseti. Díky vítězství se na chvíli vyhoupl do čela tabulky.

Arsenal již od samého počátku utkání měl navrch a svého soupeře herně jasně převyšoval. Již v páté minutě se mohli fanoušci Gunners radovat ze vstřelené branky, o kterou se postaral brazilský fotbalista Denilson, který prostřelil brankáře Greena. Na konci prvního poločasu šel předčasně do sprch Thomas Vermaelen po faulu v pokutovém území. Rozhodčí odpískal penaltu, kterou však Alessandro Diamantiego neproměnil.

Na začátku druhého poločasu mohl náskok svého klubu zvýšit Sol Campbell, ale jeho pokus zastavil brankář Green. V 82. minutě se Arsenal vytouženého dvoubrankového vedení dočkal. O branku se postaral z penalty Cesc Fabregas.