Zpět na » Premier League » Everton vyplenil White Hart Lane

Premier League - Everton vyplenil White Hart Lane

0

14.08. - Tottenham Hotspur znovu nezachytil začátek soutěže a po sobotní prohře na Stadium of Light se Sunderlandem neuspěl ani v domácím prostředí s Evertonem. Toffees si z White Hart Lane odvážejí vítězství 3:1, které už v prvním poločase zařílidi Lescott, Osman a Stubbs.

Zápasu byl osobně přítomen kouč anglické reprezentace Steve McClaren, který sledoval zejména útočníky obou týmů. Pro nadcházející kvalifikační duely totiž nebude moci počítat se službami Wayna Rooneyho. Na straně domácích tak mohl pozorovat Darrena Benta, v dresu Evertonu se zase představil Andy Johnson. Jermaine Defoe musel usednout na lavičku Spurs.

O místo v národním týmu si však hned v úvodu zápasu řekl úplně jiný hráč, o kterém se v poslední době začíná v souvislostí s reprezentací spekulovat. Obránce Joleon Lescott totiž už ve třetí minutě poslal do sítě přímý kop Mikela Artety. O vyrovanání se pokoušeli domácí forvardi Bent s Berbatovem, ale obě šance zneškodnil hostující bek Joseph Yobo.

I Everton mohl přidat druhý gól, ale Johnson ve své příležitosti neuspěl. Proto přišlo vyrovanání, které zařídil přesnou hlavičkou obránce Anthony Gardner, kterého neuhídal právě Lescott. Toffees však odpověděli bleskově a znovu v tom měl prsty Mikel Arteta. Jeho střela sice trefila tyč, ale odražený míč napálil i přes snahu Rochy do sítě Leon Osman. Hosté do poločasu utekli dokonce do dvoubrankového vedení, když přímý kop Alana Stubbse skončil s přispěním domácího Zokory v brance nešťastného Robinsona.

Spurs se sice po pauze pokoušeli o nápor, ale koncentrovaní hosté si svoje vedení pohlídali. Nepomohlo ani střídání neproduktivního Benta, kterého nahradil Defoe. Ani ten však na výsledku nic nezměnil.

Tottenham - Everton 1:3

Branky: 26. Gardner - 3. Lescott, 37. Osman, 45. Stubbs

Tottenham: Robinson, Chimbonda, Kaboul (Rocha 18), Gardner, Stalteri (Routledge 67), Zokora, Jenas, Malbranque, Keane, Berbatov, Bent (Defoe 61).
Everton: Howard, Hibbert, Yobo, Stubbs, Lescott, Osman, Neville, Carsley, Arteta, Johnson, Anichebe (Jagielka 80).