Zpět na » Premier League » Souhrn 23. kola PL: Chelsea vyhrála a je první, Liverpool jen remizoval ve Wolverhamptonu

Premier League - Souhrn 23. kola PL: Chelsea vyhrála a je první, Liverpool jen remizoval ve Wolverhamptonu

Souhrn 23. kola PL: Chelsea vyhrála a je první, Liverpool jen remizoval ve Wolverhamptonu © goalvideoz.com -

7

27.01. - AKTUALIZOVÁNO Fotbalisté Liverpoolu opět zaváhali, když ve Wolverhamptonu uhráli jen bezgólovou remízu. Tottenham porazil Fulham. Ve středu si pak Chelsea poradila s Birminghamem a vrátila se na první místo. Arsenal remizoval na hřišti Aston Villy.

Další dva body ztratili fotbalisté Liverpoolu na hřišti Wolverhamptonu a i když poskočili na pátou příčku před Manchester City, mají odehrány o dva zápasy více. Naopak Tottenham doma zdolal Fulham a upevnil si postavení na čtvrté příčce tabulky.

Wolverhampton - FC Liverpool 0:0

Liverpool jel do Wolverhamptonu s jasným cílem - vyhrát. Měl velkou šanci, jelikož domácí nezvítězili již tři utkání v řadě.

Hosté potvrzovali roli favorita. Od úvodu utkání diktovali tempo hry a Wolves mohli být rádi, že z jejich defenzivní hry nepadl gól. Reds se snažili vstřelit gól za každou cenu, ale obrana domácích jim nedala nejmenší šanci. Do první vážnější akce se Wolverhampton dostal až na konci poločasu, kdy před brankářem Liverpoolu nebezpečně hlavičkoval Kevin Foley.

Diváci na Molineux Stadium se mohli radovat hned v úvodu druhé poloviny, avšak střela zpoza vápna letěla jen těsně mimo. Do konce zápasu se toho moc nestalo. Liverpool remízou potvrdil svou kriz.

Tottenham - Fulham 2:0 (1:0)

Branky: 27. Crouch, 60. Bentley.

Třiadvacáté kolo mělo na programu i londýnské derby. Nastoupili proti sobě dva nesmiřitelní rivalové - Tottenham a Fulham. Oba celky potřebovaly vyhrát, neboť bojují o evropské soutěže. Za většího favorita prestižního utkání byli považování domácí, jelikož se Fulham momentálně ocitá v krizi. Z posledních pěti zápasů získal pouhý bod.

Utkání začalo v poměrně ve vysokém tempu. Do první vážnější šance se dostali domácí, přesněji Tom Huddlestone. Ovšem jeho kvalitní střelu brankář Cottagers zneškodnil. První šance hostí se naskytla až v 16. minutě. Bobby Zamora zamířil těsně nad břevno. O 15 minut později padl první gól. Postaral se o něj Peter Crouch, který využil přesnou přihrávku od Luky Modrice a nekompromisně překonal brankáře Schwarzera.

Druhý poločas byl již v režii domácích, avšak téměř všechny akce Spurs skončily pouhým odmávaným ofsajdem. Druhé branky se na Whine Hart dočkali diváci v 60. minutě. Autorem gólu se stal útočník David Bentley.

Bolton - Burnley 1:0 (1:0)

Branka: 35. Lee.

Oba celky se před zápsem nacházely na sestupových pozicích, takže priorita obou klubů byla jasná - vyhrát.

První poločas začal velice poklidně. Oba týmy nechtěly dát soupeři jakoukoliv šanci. Hrálo se především uprostřed hřiště. Do první vážnější akce se dostal Chung-Yong Lee z Boltonu, který nádhernou ranou z šestnáctky otestoval kvality gólmana hostí. Diváci se na Reebok Stadium dočkali branky již v pětatřicáté minutě, kdy opět otestoval domácí Lee brankáře Jensena. Avšak tentokráte vyšel ze souboje jako vítěz.

Do konce zápasu si Bolton výhru nenechal vzít, a tak domácí zvítězili nad Burnley 1:0. Zároveň se také fotbalisté Horwich vyhoupli na patnáctou pozici.

Portsmouth - West Ham United 1:1 (0:0)

Branky: 76. Webber - 52. Upson.

Jasným favoritem tohoto utkání byli Kladiváři, jejíchž úkol v tomto zápase byl jasný - zvítězit.

Hráči West Hamu v této sezóně nejsou na hřišti soupeře příliš střelecky aktivní, což potvrdili ve středečním utkání na Fratton Parku. V zápase měli zpočátku navrch domácí, ale později se tempo hry vyrovnalo. Za celý první poločas vstřelili hosté pouze jedenkrát na bránu, zatímco domácí stříleli v jednom kuse. Avšak střelám chyběla razance a přesnost.

Ve druhém poločase jsme se dočkali gólu poměrně brzy. Matthew Upson využil přihrávku Deiamantiho a skóroval. Pompey nenechali nic náhodě a zatlačili West Ham na vlastní polovinu. Svou aktivitu využili a v 76. minutě srovnali. O gól se postaral Danny Weber.

Aston Villa - Arsenal 0:0

Těžký zápas Arsenal nedokázal vyhrát a pouze remizoval. V tabulce tak nepředstihl Manchester United, který hrál finále Carling cupu. Na domácích byla také patrna touha zvítězit, ovšem nevyužili šance a gólově se neprosadili.

Chelsea - Birmingham 3:0 (2:0)

Branky: 5. Malouda, 32. a 90. Lampard

Tým okolo Petra Čecha potvrdil roli favorita a Birminghamu dal tři branky. Odměnou mu za to byl návrat na první místo tabulky. Skóre zápasu otevřel již v 5. minutě Malouda a za necelou půlhodinu na něj navázal anglický záložník Lampard. Ofenzivní fotbalista se vůbec stal hrdinou zápasu, protože v 90. minutě dal svůj druhý gól v zápase.

Blackburn - Wigan 2:1 (1:0)

Branky: 20. Pedersen, 76. Kalinic - 58. Caldwell

V souboji týmů, které před tím to duelem, dělily pouhé dva body, uspěl domácí Blackburn. Ten se ujal vedení po dvaceti minutách hry, když se přesně trefil Pedersen. Hosté usilovali o vyrovnání, což se jim podařilo těsně před uplynutím hodiny hry zásluhou Caldwella. Přesto odjeli bez bodu. V 76. minutě se k míči dostal Kalinic a rozhodl.

Everton - Sunderland 2:0 (2:0)

Branky: 7. Cahill, 19. Donovan

Everton porazil Sunderland a připsal si sedmé vítězství v sezoně. O zisku tří bodů se rozhodlo v prvních dvaceti minutách. To se trefili Cahill s Donovanem. Sunderland se snažil utkání zdramatizovat, ovšem domácí dobře bránilli a udrželi čisté konto.