Zpět na » Premier League » Reds zvítězili na Stadium of Light

Premier League - Reds zvítězili na Stadium of Light

0

25.08. - AKTUALIZOVĂ�NO!!! Čtvrté kolo anglické Premier league dnes zahájil zápas mezi nováčkem letošního ročníku Sunderlandem a Liverpoolem, z něhož vítězně vyšel tým trenéra Beniteze. Informace o dalších utkáních budeme aktualizovat po jejich odehrání.

Sunderland - Liverpool 0:2 (0:1)

Domácí, kteří v minulém kole prohráli na hřišti Wiganu 0:3 se chtěli určitě na jednoho ze zájemců o ligový titul vytáhnout. Nezačali ale příliš šťastně, když Halford přihrál přímo napadajícímu Voroninovi, který šel sám na Gordona, ten ale zachoval klid a šanci Liverpoolskému útočníkovi zneškodnil.
Po šesti minutách hry musel být ošetřován Hyypia, když se jeho nos zbarvil do ruda. Po chvíli však mohl bez problémů pokračovat ve hře. Liverpool i nadále ukazoval, proč je jedním z adeptů na titul, když domácí přehrával a neustále se rozdily další a další nebezpečné šance. Naštěstí pro domácí se ale prozatím
Reds kromě Voroninova sóla nedostali do žádné větší brankové příležitosti. Vždy si s rodící se šancí dokázali poradit obránci nebo brankář Gordon, nová akvizice v brance Sunderlandu, kterou získali Black Cats za 9 milionů liber z Hearts. Po třinácti minutách ale mohlo být vše jinak. Babel ale nedokázal dát ideální přihrávku Alonsovi a tak španělova střela šla mimo.
V 17. minutě musel Hyypia přece jen ze hřiště, když se krev objevila na jeho tváři znovu a na hřiště přišel Agger. Při odchodu ze hřiště ještě fin gestikuloval loktem směrem k útočníkovi Murphymu.
O tři minuty později byli donuceni vystřídat kvůli zranění i domácí, když Richardson odkulhal z trávníku a na hřiště přišel Stokes.
První vážnější šanci si Cats vytvořili až ve 24. minutě. Chopra našel vynikající přihrávkou nabíhajícího Stokese, ten ale v souboji s golmanem Reinou neuspěl. Domácí poté trochu zatlačili Reds do obrany, ta ale bezchybně odvracela míče, směřující směrem k pokutovému území a nedovolila domácím vytvořit si další šanci.
V 36. minutě se Pennant probil přes dva bránící hráče, aby poté přihrál Sissokovi. Ten ale netrefil míč přesně a tak tato polo střela, polo přihrávka nenašla ani branku ani nabíhajícího Voronina. Za minutu se ale už mohl záložník Mali radovat z gólu. Míč mu po přesném Pennantově pasu posunul Voronin a pro Sissoka nebyl problém poslat míč do Gordonovy branky.
Liverpool tímto dosáhl svou sedmitisící branku v lize. A byl stále při chuti. zatlačil domácí na jejich polovině a mohl jít před poločasem i do dvoubrankového vedení, kdyby Torresův pokus po Voroninově centru nevyškrábl Gordon.

Po změně stran se situace z konce poločasu opakovala - Torres sám postupoval proti Gordonovi a skotský brankář opět vyšel ze souboje vítězně. Domácí se do šancí příliš nedostávali, hrozili hlavně ze standardních situací, i ty si ale skálopevná obrana Reds pohlídala a bez komplikací je odvracela.
Hosté i nadále přehrávali domácí a i když se v druhé půli vyrovnávalo držení míče, šance se rodily hlavně na straně Liverpoolských. V 64. minutě vyběhl Gordon proti Torresovi, který dostal dlouhý míč za obranu a pokusil se domácího golmana přelobovat. To se mu sice povedlo, míč ale doskákal těsně mimo jeho branku.
V 70. minutě musel opět nuceně střídat Liverpool, když inkasoval ráno do žeber po srážce s vlastním brankářem. V 75. minutě se hosté dožadovali pokutového kopu, poté co se Nosworthy pošťuchoval s Torresem v pokutovém území, píšťalka rozhodčího zůstala němá.
Velkou příležitost poté měli i domácí - Stokes vyslal tvrdou střelu z dobrých pětadvaceti metrů, skončila ale těsně vedle Reinovy branky. Na druhé straně velkou šanci zmařil Voroninovi opět Gordon. Domácí brankář byl jedním z největších hrdinů zápasu i když musel lovit míč ze své sítě ještě jednou, a to poté,
co ho překonal Voronin z rychlého brejku v 87. minutě.

Reds si tedy připisují další vítězství a odvážejí si ze Stadium of Light 3 body.

Liverpool: Reina, Finnan, Carragher, Hyypia, Arbeloa, Pennant, Alonso, Sissoko, Babel, Torres, Voronin -
Náhradníci: Itandje, Agger, Riise, Kuyt, Mascherano

Sunderland: Gordon, Halford, McShane, Nosworthy, Wallace, Miller, Etuhu, Yorke, Richardson, Chopra, Murphy -
Náhradníci: Ward, Stokes, Leadbitter, Anderson, Connolly

Branky: 37. Sissoko, 87. Voronin

__________________________________________________________________________________________________
Další dnešní zápasy:

Arsenal - Manchester C. 1:0 (0:0)

Festival zahozených šancí v podání Gunners, neproměněná penalta z 67. minuty, kdy střelu Van Persieho vyrazil golman Schmeichel nohama,
naštěstí pro Gunners se v 80. minutě trefil Fabregas a Arsenal si tak připisuje další tři body, Citizens naopak poprvé v sezoně inkasovali a také prohráli.

Man City: Schmeichel, Corluka, Dunne, Richards, Garrido, Ireland, Hamann, Johnson, Petrov, Elano, Mpenza

Arsenal: Almunia, Sagna, Toure, Silva, Clichy, Hleb, Fabregas, Flamini, Rosicky, Adebayor, Van Persie

Branky: 80. Fabregas

_________

Aston Villa - Fulham 2:1 (0:1)

Fulham dohrával od 70. minuty bez vyloučeného Bairda, domácí v samém závěru dokázali vytěžit 3 body brankou Maloneyho z 90. minuty.
Fulham tak prohrál třetí zápas, v němž vedl.

Aston Villa: Carson - Gardner, Mellberg, Laursen, Bouma, Barry, Petrov, Reo-Coker, Young, Agbonlahor, Carew
Fulham: Keller - Baird, Bocanegra, Knight, Konchesky, Dempsey, Smertin, Davis, Davies, Kamara, Healy

Branky: 50. Young, 90. Maloney - 7. Dempsey

_________

Bolton - Reading 3:0 (1:0)

I díky dvěma Anelkovým brankám Bolton konečně vítězí a připisuje si první 3 body v sezoně.

Bolton: Jaaskelainen - Hunt, Cid, Meite, Samuel, Speed, Nolan, McCann, Anelka, Diouf
Reading: Hahnemann - Golbourne, Ingimarsson, Bikey, de la Cruz, Fae, Harper, Gunnarsson, Hunt, Doyle, Long

Branky: 28. Speed, 60., 69. Anelka

_________

Derby County - Birmingham C. 1:2 (0:1)

Hosté si připisují velmi důležité body. Ačkoli měli domácí častěji míč na kopačkách, nedokázali tuto převahu přetavit v góly a dostávají se tak do velmi složité situace, kdy po 4. kole mají na kontě pouhý bod.

Derby: Bywater, Davis, Todd, Griffin, McEveley, Teale, Oakley, Pearson, Lewis, Howard, Fagan
Birmingham: Taylor - Kelly, Ridgewell, Jaidi, Parnaby, McSheffrey, Muamba, Djourou, Kapo, Jerome, Forsell

Branky: 51. Oakley - 1., 63. Jerome

_________

West Ham U. - Wigan Athletic 1:1 (0:0)

West Ham: Green - Neill, Ferdinand, Upson, McCartney, Dyer, Mullins, Noble, Etherington, Zamora, Bellamy
Wigan: Kirkland - Kilbane, Granquist, Bramble, Melchiot, valencia, Landzaat, Scharner, Koumas, Sibierski, Heskey

Branky: 81. Bowyer - 79. Scharner

_________

Chelsea - Portsmouth 1:0 (1:0)

Chelsea začala zhurta a už v první minutě vyslal na Jamese střelu Pizzaro, jeho pokus ale golmana anglické reprezentace neohrozil.
I nadále byla v úvodu patrna převaha Chelsea, hosté se zjevně soustředili na obranu a pokoušeli se hlavně o rychlé brejky. Ty ale domácí v úvodu rozhodně nepřipouštěli a i nadále drželi míč na svých kopačkách.
Až v 16. minutě se do šance dostával Kanu, jeho střelu po centru z pravé strany zblokovala obrana a pro míč si v klidu došel Čech.
Paradoxně největší šanci do té chvíle si připsali hosté - Utaka se uvolnil na pravé straně prošel až téměř do malého vápna, přihrával na Kanua, jeho hlavička ale byla opět zblokována a následně obrana Chelsea míč uklidila do bezpečí.
V 24. minutě další obrovskou šanci spálil Taylor jehož střela jen těsně minula pravou tyč Čechovy branky. Po několika minutách evidentní převahy se hosté znovu zatáhli do obranné ulity a nějakou dobu byli dokonce všichni na své polovině.

Po půl hodině hry, se uvolnil Drogba, poslal míč na hranici šestnáctky Lampardovi a jeho střela, ač na ni James v brance Portsmouth sáhl, zapadla za jeho záda - 1:0. Minutu poté měl další branku na kopačce Shawn Wright-Phillips, jeho střela ale mířila mimo branku, i když mohl možná spíše centrovat na nabíhající spoluhráče.
Po zbytek první půle Chelsea kontrolovala hru a první půli tak vyhrála 1:0.

Aktivněji vstoupila Chelsea i do půle druhé, hned v úvodu měl šanci Wright-Phillips, jeho střela zpoza obránce šla mimo. Jinak začátek druhé půle moc fotbalu nepřinesl,
hosté stále hráli spíše defenzivně a trpělivě čekali na případnou příležitost rychlého brejku. Vyrovnáním pohrdl Gary O'Neil v 53. minutě, když mu zpětnou přihrávku poslal ... Bohužel O'Neilova střela šla hodně nad břevno Čechovy branky.
O šest minut později, po neúspěšném zahrání standardní situace se do rychlého brejku dostali hosté, na konci jejich akce byla střela O'Neila, která ale mezi tři tyče nemířila.
Své šance si vytvořili také domácí, kteří měli v druhé půli větší chuť útočit, to ale vedlo k menšímu otevření obrany a hlavně Mwaruwari se dostal do několika příležitostí, které mohly skončit brankou.
Ani Muntariho pokusy z dálky k brance nevedly, na druhé straně stříleli z dálky Essien a Malouda, ani oni ale branku neohrozili.
V 87. minutě se Petr Čech vrhnul na střelu Nugenta, tu zblokoval Kanu, hlavou míč do branky poslal Hreidarsson a na brankové čáře ale hlavou ale zachránil Chelsea Ashley Cole. Chelsea byla v závěru poločasu pod velkým tlakem.
V závěru ještě mohl klid pro domácí přinést Kalou, ani on ale náskok nezvýšil. Chelsea vítězí 1:0 a Petr Čech si připisuje stý zápas s nulou v kariéře.

Branky: 31. Lampard

Chelsea: Cech - Essien, Terry, Ben Haim, Cole, Wright-Phillips, Lampard, Obi Mikel, Malouda, Pizarro, Drogba
Portsmouth: James - Hreidarsson, Distin, Campbell, Lauren, Taylor, Muntari, Davis, O'Neil, Kanu, Utaka