Zpět na » Premier League » Fotbal v Championship šel dnes stranou

Premier League - Fotbal v Championship šel dnes stranou

0

25.08. - Žádný tým z League Championship už po dnešním dni nepokračuje bez ztráty bodu, doposud stoprocentní Watford i Stoke City dnes svým soupeřům podlehli. Výsledky 3. kola však dnes šly zcela stranou. Anglii zasáhla rána v podobě úmrtí talentovaného útočníka Raye Jonese z Queens Park Rangers, který zahynul při autonehodě.

V brzkých ranních hodinách dnes o život přišel teprve osmnáctiletý Ray Jones, útočník Queens Park Rangers. Stalo se tak poté, co se spolu s dalšími dvěma osobami jedoucími ve Volkswagenu Golf střetl s autobusem. Jones a s ním i další spolujezdec byli na místě mrtví, třetí pasažér je v kritickém stavu. Jones přitom patřil mezi vycházející hvězdy anglické kopané, byl členem kádru reprezentační devatenáctky. V loňské sezóně vstřelil v 35 utkáních šest branek a poptávaly se po něm i kluby z Premier League. V úterý by oslavil devatenácté narozeniny. V Queens Park Rangers samozřejmě nebylo na fotbal ani pomyšlení, proto byl dnešní zápas v Burnely logicky odložen.

Na ostatních stadionech se však hrálo a ostře sledovaným byl například duel zatím trápícího se Southamptonu se Stoke City, které neztratilo ani bod. Zápas pro domácí Saints znovu nezačal dobře, když skóre otevřel hostující Fuller. Southampton však dokázal zabojovat a zápas třemi brankami otočil ve svůj prospěch a připsal si první vítězství v sezóně.

Čtyřmilionovou investici pomalu začíná splácet útočník James Beattie, který dnes jediným gólem zajistil vítězství Sheffieldu United nad West Bromwichem. Lví podíl na třech bodech pro domácí tým měl také brankář Paddy Kenny, který pochytal několik šancí Baggies.

Těžký direkt utrpěl Watford v utkání s Leicesterem City. Do sítě Marta Pooma se postupně trefili Ian Hume, DJ Campbell, Alan Sheehan a De Vries. Čtyřgólový příděl v závěru jen korigoval proměněnou penaltou Marlon King. "Tohle je možná ten nejlepší výsledek. Po prvních dvou zápasech jsme si mysleli, že se nám nemůže nic stát," snažil se najít jako vždy nějaká pozitiva manažer Hornets Aidy Boothroyd.

Velmi pyšný naopak na svůj tým může být Alan Pardew, jehož Charlton dokázal zvrátit nepříznivý vývoj utkání s Sheffieldem Wednesday. Domácí Addicks prohrávali už po patnácti minutách o dvě branky a o poločase je vyprovázel do kabin pískot diváků. Obdivuhodný obrat však začal krátce po zahájení druhé půle Andy Reid, v 67. minutě vyrovnal Chris Iwelumo. Stejný hráč nakonec tři minuty před koncem utkání rozhodl. "Byl to mentální test mých hráčů a většina prošla," pochvaloval si fakt, že hráči utkání nevzdali domácí manažer Alan Pardew.

Freddy Eastwood jasně potvrzuje, proč za něj Wolverhampton v létě zaplatil 1,5 milionu liber. V týdnu vstřelil při svém debutu ve velšské reprezentaci svůj premiérový gól, dnes zajistil dvěma góly výhru Wolves nad Blackpoolem. "Hráli jsme hrozně, ale máme Freddyho Eastwooda. Jeho góly mluví za vše, to on nám vyhrál zápas," přiznal ne zrovna povedený výkon svých hráčů domácí manažer Mick McCarthy.

Velmi špatný start do sezóny prožívá Preston. Prodej Davida Nugenta se začíná projevovat, North Ends bez něj ještě nevstřelili v nové sezóně ani jeden gól. Dnes dostali na domácím Deepdale tři góly od Colchesteru, v jehož dresu se znovu trefil veterán Teddy Sheringham, jednačtyřicetiletý útočník byl dokonce vyhlášen mužem zápasu. "Je to třída. Vždycky byl a vždycky bude. Je to vzorový profesionál," chválil Sheringhamův výkon manažer Geraint Williams.

Výsledky 3. kola League Championship:

Barnsley - Plymouth 3:2 (12. Ferenczi, 45. Werling, 60. Howard - 63. Hayles, 68. Chadwick)
Bristol City - Scunthorpe 2:1 (36. a 45. Trundle - 44. Paterson)
Cardiff - Coventry 0:1 (35. Tabb)
Charlton - Sheffield Wed 3:2 (51. Reid, 67. a 87. Iwelumo - 6. O´Brien, 15. Spurr)
Hull City - Norwich 2:1 (49. Windass, 77. García - 71. Dublin)
Leicester - Watford 4:1 (15. Hume, 51. Campbell, 54. Sheehan, 85. De Vries - 90. King z pen.)
Preston - Colchester 0:3 (41. Lisbie, 61. Sheringham z pen., 72. Yeates)
Southampton - Stoke 3:2 (36. Surman, 71. Rasiak, 75. Viafára - 10. Fuller, 82. Parkin)
Wolverhampton - Blackpool 2:1 (69. a 78. Eastwood - 51. Taylor-Fletcher)
Sheffield United - West Bromwich 1:0 (37. Beattie)