Zpět na » Premier League » Gunners přestříleli Pompey 3:1, Citizens opět ztrácí

Premier League - Gunners přestříleli Pompey 3:1, Citizens opět ztrácí

0

02.09. - Dnešní menu Premier League otevřel londýnský Arsenal, který si bez větších problémů poradil s týmem Portsmouth a zvítězil ve skvělém představení přesvědčivě 3:1. Manchester City po skvělém úvodu ligy podruhé v řadě ztratili, když prohráli v Blackburnu 1:0.

Arsenal - Portsmouth 3:1 (2:0)

Arsenal tentokrát o své výhře rozhodl dříve, než ve své, už téměř tradiční, závěrečné čtvrthodince.
Gunners se ujali vedení po Adebayorově úspěšné exekuci pokutového kopu za faul Jamese na Van Persieho.

Arsenal dohrával více než 40 minut bez Senderose, který byl v 49. minutě vyloučen za stažení pronikajícího Kanua na hranici šestnáctky.
To už ale vedli domácí 2:0, když ve 35. minutě vedení Arsenalu zvyšoval Fabregas, který dorazil do branky míč po Rosického rohu, který přizvednul Gilberto.

Po poločase byli domácí téměř neustále hrozbou pro Jamesovu branku, hosté hrozili hlavně rychlonohým Utakou a jeho průniky. Utaka ohrozil domácího brankáře také po vyloučení Senderose, když jeho kroucený přímý kop reflexivně vyrazil Almunia před sebe a do bezpečí jej dopravili domácí zadáci.

Na 3:0 pro Gunners zvýšil Tomáš Rosický po rychlém rozehrání přímého kopu, které hosty překvapilo natolik, že nechali českému záložníkovi dostatek času a prostoru, aby se s míčem dostal na dostřel a tvrdou přesnou ranou prostřelil Jamese.

O minutu později to bylo zase "jen" o dvě branky, když se po střílené přihrávce dostal k míči Kanu a efektním způsobem usměrnil míč za Almuniova záda.

V závěru hosté otevřeli hru a hra byla ještě zajímavější. Rychlé protiútoky domácích i hostů ale k žádné další brance nevedly a když se hostům nepovedlo skórovat ani v závěru, kdy své pokusy mezi tři tyče nezamířili Johnson, Utaka ani Muntari a za domácí nedokázal ani jednu ze svých šancí proměnit Diaby, zvítězili domácí 3:1.

Rozhodčí: Mark Halsey

Arsenal: Almunia, Flamini, Touré, Senderos, Clichy, Hleb, Fabregas, Gilberto, Rosicky, Adebayor, van Persie
Portsmouth: James, Hreidarsson, Pamarot, Distin, Johnson, Taylor, Davis, Muntari, Lauren, Utaka, Kanu

Branky: Adebayor 8. (pen.), Fabregas 35., Rosicky 58. - Kanu 59.

Blackburn - Manchester City 1:0 (1:0)

V dalším zápase nedokázali podruhé za sebou Citizens odvrátit porážku 1:0 a po prohře s Arsenalem, podlehli stejným rozdílem i v Blackburnu, když se za domácí trefilz dorážky Benni McCarthy.

Aston Villa - Chelsea 2:0 (0:0)

Domácí hostům uštědřili lekci z produktivity, když Chelsea nepomohla ani převaha v poli (držení míče 30:70), ani poměr rohových kopů (2:13). Chelsea ze své převahy nevytěžila nic, zatímco domácí trestali. První gól vstřelil hlavou Knight, když Ashley Cole nedokázal míč zastavit na brankové čáře, druhý pak v závěru vsítil Agbonlahor. Další špatná zpráva pro Chelsea je, že Drogba odkulhal se zraněním nohy ze hřiště.