Zpět na » Premier League » Střihavka zařídil vítězství Norwiche

Premier League - Střihavka zařídil vítězství Norwiche

0

15.09. - Bývalý ostravský kanonýr David Střihavka vstřelil svoji první branku v dresu Norwiche a hned byla vítězná - jeho gól ze 75. minuty znamenal vítězství 1:0 nad Crystal Palace. Mizérie Sheffiedu Wednesday pokračuje po porážce v Prestonu 0:1, v čele tabulky se překvapivě ocitl nováček Bristol City.

Český útočník přišel do hry až v 62. minutě, ale byl to právě on, kdo rozhodl zápas. Patnáct minut před koncem poslal do sítě rohový kop Simona Lappina.

Vedoucí Coventry City ani zdaleka nepotvrdilo papírové předpoklady a s ambiciózním nováčkem z Bristol City prohrálo v domácím prostředí rozdílem třídy 0:3. Uvodní gól vstřelil záložník Micheal McIndoe, rozhodující úder zasadil Coventry brankář Dimitrios Konstantopoulos, který si centrovaný míč srazil do vlastní sítě. Střídající Darren Byfield upravil v poslední minutě na konečných 0:3. Bristol se rázem ocitl v čele tabulky.

West Brom vyprovodil čtyřmi góly ze svého hřiště Ipswich Town, ale vysoké vítězství se nerodilo lehce. První gól sice vstřelil po přihrávce Teixeiry už ve 23. minutě Ishmael Miller, ale na další tři zásahy si museli diváci počkat až na samotný konec utkání. V posledních třech minutách se totiž trefili Philipe Teixeira a dvakrát Kevin Phillips. Český útočník Roman Bednář do utkání nezasáhl.

Sheffield United si s Wolverhamptonem poradil zejména díky dvěma brankám letní posily Jamese Beattieho, který se klubu opravdu začíná vyplácet. Blades sice v poločase prohrávali 0:1, ale pak se trefili dvakrát právě Beattie a jednou Jon Stead. Sheffield se vítězstvím posunul na osmé místo tabulky.

Charlton si z Colchesteru odváží bod za remízu 2:2, přičmež musel dotahovat dvougólové manko. Těsně před poločasem snížil Bulhar Todorov, po vyloučení domácího Connollyho srovnal Číňan Zheng Zhi.

V duelu dvou posledních týmů tabulky mezi Prestonem a Sheffieldem Wednesday byli šťastnější domácí. Preston byl na Deepdale od začátku aktivnějším týmem, po šancích Nichollse a Carrolla se trefil záložník Paul Gallagher. Owls mohli srovnat po šanci Francise Jefferse, ale toho domácí brankář vychytal. Wednesday tak zažívají vůbec nejhorší vstup do soutěže v historii, z pěti zápasů nezískali ani bod.

Výsledky 5. kola League Championship:

Barnsley - Scunthorpe 2:0 (45. Williams vlastní, 65. Odejayi)
Burnley - Blackpool 2:2 (52. Jones, 86. Akinbiyi - 73. Hoolahan z pen., 90. Morrell)
Colchester - Charlton 2:2 (32. Yeates, 38. Lisbie - 45. Todorov, 73. Zhi)
Coventry - Bristol City 0:3 (15. McIndoe, 74. Konstantopoulos vlastní, 90. Byfield)
Hull City - Stoke City 1:1 (87. Livermore - 44. Delap)
Leicester - Queens Park Rangers 1:1 (63. Hume z pen. - 82. Leigertwood)
Norwich - Crystal Palace 1:0 (75. Sřihavka)
Preston - Sheffield Wed 1:0 (28. Gallagher)
Sheffield Utd - Wolverhampton 3:1 (57. a 83. z pen. Beattie, 90. Stead - 24. Eliott)
West Bromwich - Ipswich 4:0 (23. Miller, 87. Teixeira, 89. a 90. Phillips)