Zpět na » Premier League » Bristol City se drží v čele Championship

Premier League - Bristol City se drží v čele Championship

0

18.09. - Nováček Bristol City sice v dnešním šestém kole League Championship jen remizoval v domácím prostředí s West Bromwichem, přesto se minimálně do zítřka udržel v čele tabulky. Na opačném pólu rovněž změna nenastala, Sheffied Wednesday pošesté v řadě prohrál a zůstává bez bodu.

West Brom na hřišti nováčka vedl od 74. minuty, kdy se po dobré akci Ishmaela Millera trefil při svém prvním startu v sezóně slovinský záložník Robert Koren. Hosté si vypracovali i další šance, ale žádnou další už neproměnili. Proto přišel trest, když se v závěru utkání ze závaru po rohovém kopu prosadil domácí Bradley Orr. Roman Bednář v dresu Baggies do hry nezasáhl.

Podobně si vedl i další nováček Blackpool, který uhrál remízu se Sheffieldem United. Hosté vedli po akci Beattieho se Steadem, ale domácí ještě do poločasu stačili stav srovnat. Tři minuty před koncem se po gólu Bena Burgesse zdálo, že všechny body zůstanou na domácím hřišti, ale necelou minutu po vedoucím gólu srovnal na konečných 2:2 svojí druhou trefou v zápase James Beattie.

Charlton na The Valley porazil Střihavkův Norwich, ale o výsledku se rovněž rozhodovalo až v závěrečných minutách utkání. Hosté v poslední pětiminutovce dvakrát faulovali v pokutovém území a obě nařízené penalty proměnil irský záložník Andy Reid. V úplném závěru zápasu byl ještě vyloučen hostující útočník Dion Dublin. David Střihavka se tentokrát na hřiště nedostal.

Ian Dowie se už jako manažer Coventry City poprvé vrátil na Selhurst Park, kde několik sezón vedl Crystal Palace. Nakonec jej může označit za úspěšný - jeho svěřencům totiž alespoň bod zajistil tři minuty před koncem střídající Leon Best.

Sheffield Wednesday dále prochází výsledkovou mizérií a prohrál i šestý zápas sezóny, tentokrát v domácím prostředí podlehl Burnley 0:2. Hosté si za celý zápas vypracovali více šancí, Owls se nedostali téměř k ničemu.

Wolverhampton překvapivě doma nestačil na Hull City, v jehož dresu se poprvé představil nigerijský záložník Jay Jay Okocha a prezentoval se slušným výkonem. Jediný gól utkání vstřelil krátce po zahájení druhé půle z penalty útočník Dean Windass. V domácím dresu se neprosadila ani dvojice talentovaných kanonýrů Keogh - Eastwood.

Další nováček Scunthorpe drží stoprocentní bilanci na domácím hřišti, oslabený Preston si odvezl porážku 1:2. V dalších zápasech Queens Park Rangers prohrál s Plymouthem a Stoke remizoval bez branek s Barnsley.