Zpět na » Premier League » Pompey pokořili sedmkrát obranu Readingu

Premier League - Pompey pokořili sedmkrát obranu Readingu

0

29.09. - Neuvěřitelný zápas plný branek mohli vidět fanoušci Portsmouthu. Domácí v zápase sice dostali čtyři branky, sami ale dokázali skórovat SEDMKRĂ�T. Arsenal na špici ligy udržela hlavička van Persieho, díky níž zvítězil Arsenal 1:0 ve West Hamu.

Manchester City - Newcastle 3:1 (1:1)

Zraněními zdecimovaný Newcastle nedokázal v prvním dnešním zápase využít první vstřelené branky a po úterní prohře na Emirates s mladíky Arsenalu tentokráte nestačil na Manchester City, který se výhrou posunul minimálně do večera na druhé místo.

Branky: Petrov 37’, Mpenza 47’, Elano 86’ - Martins 28’

Manchester City: Hart, Corluka (57′ Onuoha), Richards, Dunne, Garrido, Ireland, Hamann, Johnson (86′ Ball), Elano (88′ Geovanni), Petrov, Mpenza
Newcastle United: Given, Beye, Taylor (84′ Diagne-Faye), Rozehnal, N'Zogbia, Smith, Geremi (76′ Enrique), Butt, Milner Viduka, Martins

Chelsea v Fulham 0:0 (0:0)

Domácím už mohl pomoci uzdravený Didier Drogba, který laboroval se zraněním nohy, i nadále naopak chyběli Ballack, Lampard a Carvalho.

Chelsea už v úvodu zahrozila, když se na levé straně uvolnil Kalou, Shevchenkovi ale střela nesedla. Kalou si s hostujícími zadáky poradil o o několik minut později, tentokrát se ale pokusil zakončit sám - se stejným výsledkem, jako v předchozím případě ukrajinský útočník.

Hosté ale nezalezli do obranné ulity a rovněž ohrožovali Petra Čecha v brance domácích. Davisův centr na nabíhajícího Dempseyho byl přesný, hostující útočník ale mířil jen těsně vedle.
Po chvíli mohl Davis sám otevřít skóre, svou příležitost ale prováhal. Po půlhodině hry to byl opět Kalou, který se prosadil na levé straně, prošel až na "malé vápno", předložil míč nabíhajícímu Shevchenkovi, ten ale poslal míč opět jen mimo. Chelsea ihned nato zaútočila znovu, tenokráte zprava Joe Colem, míč prošel do pokutového území, tam na něj ale jen těsně v pádu nedosáhl Drogba, který reklamoval faul, vysloužil si za něj ale jen napomínání.

Závěr první půle sice byl ve znamení tlaku Chelsea, skóre se ale neměnilo.

Domácí se dostali za obranu Fulhamu i v úvodu druhé půle, Keller ale stačil zasáhnout proti dorážce Kaloua a míč skončil na tyči. V 59. minutě vyslal nebezpečnou střelu Drogba, Keller ale jeho střelu kryl. Podobně dopadla šance Smertina o minutu později, tomu ale nesedla střela a míč skončil daleko od branky. Akcemi nabité minuty ukončil centr Ashleyho Colea na Salomona Kaloua, ani on nedokázal míč do branky hostů dopravit.

69. minuta a Joe Cole v pádu dosáhl na míč v pokutovém území, a ačkoli vybíhajícího Kellera překonal, míč mezi tyče nenamířil.
Hru v této době kontrolovala Chelsea, kterou ale hodně zasáhlo vyloučení Drogby po druhé žluté kartě.

Hra se poté vyrovnala a v závěru mohl Fulham i vyhrát, kdyby Konchesky proměil svoje sólo, Petr Čech ale včasným vyběhnutím a vynikajícím zákrokem (jediným v tomto zápase) udržel šanci.
Paní štěstěnu ale neustále uráželi domácí hráči, hlavně Kalou, který nevyužil ani další ze svých šancí v 88. minutě a když ani Fulham pohrdl vedoucím gólem, který mohl dvakrát vsítit střídající Kamara v nastaveném čase, branku diváci neviděli.

V 57. derby těchto dvou týmů, tedy Chelsea ani napodesáté neprohrála, celkově v domácích zápasech prodloužili neporazitelnost na 67 zápasů, bohužel pro ně ale bod z tohoto zápasu rozhodně ziskem nebude.

Chelsea: Cech, Belletti, Ben Haim, Terry (46′ Alex), Cole (77′ Malouda), Makelele, Sidwell, Kalou, Shevchenko(54′ Pizarro), Drogba, Cole
Fulham: Keller, Hughes, Baird, Bocanegra, Konchesky, Davies, Davis, Smertin (68′ Kamara), Ki-Hyeon (76′ Bouazza), Dempsey, Healy (82′ Murphy)

Derby - Bolton 1:1 (1:1)

Zápas posledních dvou týmů Premier League skončil tedy smírně 1:1, černý petr tak zůstal domácím, kteří zůstávají na posledním místě. Hosté poprvé venku dokázali bodovat, také oni se ale nedokázali odpoutat od sestupových příček.

Branky: Miller 19’ - Anelka 31’

Derby: Bywater, Mears, Leacock, Davis, McEveley, Jones, Pearson, Oakley, Lewis, Miller, Howard
Bolton Wanderers: Jaaskelainen, O'Brien, O'Brien, Meite, Gardner, Speed, Campo, Diouf, Nolan, Davies, Anelka

Portsmouth - Reading 7:4 (2:1)

Domácí nastoupili bez zraněného Kanua, jejich ofenzivní sílu to ale nesnížilo. Naopak hosté by si mohli říct: "Jak můžeme dát venku čtyři branky a prohrát?". Inu, stalo se a obrana Readingu, jakoby zůstala někde za zdmi Madejski Stadium a do Portsmouthu ani nedocestovala. Hattrickem se blýskl domácí útočník Benjani.

Branky: Benjani 7’, 37’, 70’, Hreidarsson 56’, Kranjcar 73’, Davis 81’, Muntari 90’ - Hunt 45’, Kitson 48’, Long 79’, Shorey 90’

Portsmouth: James, Johnson, Campbell, Distin, Hreidarsson, Muntari, Bouba Diop, Utaka, Davis, Kranjcar, Benjani
Reading: Hahnemann, Murty, Ingimarsson, Duberry, Shorey, Rosenior, Gunnarsson, Harper, Hunt, Kitson, Doyle

Sunderland - Blackburn 1:2 (0:0)

Branky: Leadbitter 90’ - Bentley 53’, Santa Cruz 55’

Sunderland: Gordon, McShane, Higginbotham, Nosworthy, Collins, Leadbitter, Miller, Yorke, Wallace, Jones, Chopra
Blackburn Rovers: Friedel, Emerton, Ooijer, Samba, Warnock, Bentley, Tugay, Mokoena, Dunn, Santa Cruz, Derbyshire

West Ham - Arsenal 0:1 (0:1)

Branky: van Persie 13’

Arsenal: Almunia, Sagna, Toure, Senderos, Clichy, Hleb, Fabregas, Flamini, Diaby, Adebayor, Van Persie -
West Ham: Green, Neill, Ferdinand, Upson, McCartney, Bowyer, Parker, Noble, Ljungberg, Ashton, Camara -