Zpět na » Premier League » ManU ztroskotal na Moskytovi

Premier League - ManU ztroskotal na Moskytovi

0

27.09. - Jak FotbalPortal.cz již informoval, Old Trafford zažil ve středu večer pořádný šok. Čtyřiasedmdesátitisícová návštěva viděla první prohru svého United v domácím prostředí s týmem z nižší soutěže od roku 1995, když tehdy prohrál s York City.

Ve třetím kole fotbalového Carling Cupu prohrál aktuálně druhý tým Premier League Manchester s druholigovým Coventry City 0:2 a v domácí pohárové soutěži číslo dvě v této sezoně skončil.

O šokující výsledek a postup hostí se postaral dvěma góly z 27. a 70. minuty útočník Michael Mifsud. Jen 164 cm vysoký rodák z Malty vstřelil k radosti jedenácti tisíc fanoušků hostí své zřejmě nejdůležitější branky kariéry.

"Jsem zdrcený z tohoto výsledku, ale i výkonu. S vyjímkou jedné šance, když se zaskvěl hostující brankář Marshall, jsme si prakticky nevypracovali vážnější příležitost. Soupeř byl 89 minut lepší a zaslouženě vyhrál," komentoval trenér ManU sir Alax Ferguson. Velký stratég se tentokrát přepočítal, když na pohárový duel nasadil úplně novou sestavu v porovnání s tou, který nastoupila v nedělním vítězném zápase Premier League proti Chelsea (2:0).

Mladíci Gerard Pique, Lee Martin, Danny Simpson, respektive čínský útočník Fang-žuo Dong nepodali očekávané výkony. DO šedého průměru však zapadli i známější jména John O´Shea, Nani, Michael Carrick, respektive Anderson Oliveira.

"Mladí hráči měli možnost ukázat, jak se zlepšili. Jejich entuziasmus však účinkoval pouze v prvním poločase. Možná ještě nejsou dostatečně zralí na takovéto pohárové zápasy," zamyslel se Ferguson.

Coventry patří v tabulce druhé nejvyšší soutěže The Championship osmá příčka. Trenér Iain Dowie přiznal, že jeho týmu výrazně pomohla i absence známých jmen v dresu Červených ďáblů. Pochválil však své hráče za výbornou defenzívu. Domácím dovolili sedm střel a faulovali pouze devětkrát, oproti patnácti nedovoleným zákrokům ManU. Hosté vyhráli i na držení míče (52 - 48%).

"Udržet čisté konto na Old Traffordu je velká věc bez ohledu na to, kdo nastoupil v domácím drese. Výborný výkon podal Mifsud, který nedostal nic dlužný své přezdívce Moskyt. Je velmi rychlý a ví, jak obráncům soupeře pořádně strpčit život," uvedl spokojený Dowie."